Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Mam wrażenie, @Dj, że jak czytam komentarze z problemami to ten Twój Giguś jakiś nadwyraz spokojnie się zachowuje w obliczu Mattise'a, rajt?

Nie mam żadnych problemów ;)

 

x265 rozgrzał CPU do 94C  :roll:  :roll:  :roll:

 

http://i64.tinypic.com/nbd4s1.png

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Czyli Gigabyte odrobił lekcje solidnie z premiery Summit Ridge i nie dość że ogarnął sprawnie temat z sekcjami zasilania to jeszcze Biosy sensownie przygotował.

 

Zaczynam rozumieć czemu ludzie piszą, że Gaming 7 jest lepszy od C7h (pozdrawiam @Revenant ;)) czy Taichi.

Link to post
Share on other sites

Dziś do mnie zawitał kurier z dwoma pudłami, 1- Armis AR5 TG RGB i 2 pudło to płyta z prockiem B450 Gaming Plus + Ryzen 3600, jutro będę składać.

Kończę robić kopie. Jutro będę mieć czas i na spokojnie to złożę. Trochu czasu to zajmie.

 

Nie wiem czy ktoś zaglądał, ale powoli aktualizują stronę płyt, na mojej płycie dodali kompatybilne pamięci z Ryzenami 3000, na Tomahawku ponoć też jak piszą na Reddit, ale mi tego nie wyświetla.

 

Napisz czy ci wstanie jutro, mam zamiar kupić taki sam zestaw

Link to post
Share on other sites

Czyli Gigabyte odrobił lekcje solidnie z premiery Summit Ridge i nie dość że ogarnął sprawnie temat z sekcjami zasilania to jeszcze Biosy sensownie przygotował.

 

Zaczynam rozumieć czemu ludzie piszą, że Gaming 7 jest lepszy od C7h (pozdrawiam @Revenant ;)) czy Taichi.

 

U mnie jest tylko problem z biosem, z resztą jak wszędzie. Ponoć nowy bios jest już prawie gotowy. A nowe "poprawione" opcje (a właściwie najwyższy level) PBO ma chamsko oszukiwać napięcie by na dobrym chłodzeniu móc jeszcze wyżej żyłować turbo.  :->

No i cieszę się z PCI-e 4.0. Wychodzi na to że switch nie był w stanie tego powstrzymać, według testów na 5700XT po OC wydajność jest 100.00% taka sama jak na X570.  :menda:

Kupiłem mobasa (nówkę) za jakieś 980-ileś złotych w sierpniu 2018. A teraz tyle to ja mogę za używkę wziąć na ebayu.  :D Obecnie wszystkie używki na ebayu, nawet te za 1000zł zeszły i zostały tylko nówki po 1400zł+. 

 

Mam straszną bekę że trzeba undervoltować Zeny2 na każdej płycie bez nowego AGESA, szczególnie przy PBO i to o nawet 0.15v. Ładnie szaleje voltaż, i to nie tylko Vcore... łolaboga. Jeszcze flagowe płyty mają na to wyrąbane, ale jak walnie 1.5v all-cores na płycie B350 albo B450 z 4 fazami to ja już to widzę... jedna redakcja spaliła 3900X z tego co pamiętam podczas robienia recenzji.

Link to post
Share on other sites

HW Unboxed puścił z dymem właśnie R9 3900x :/

 

A ja mam teraz dylemat: w świetle nieistniejącego OC brać 3800x czy 3700x, czy może jednak 3600/x... Wszystkie mają swoje plusy i minusy :|

 

W Szwecji na stanie zostało całkiem sporo 3800x i 3600x oraz pojedyncze sztuki 3900x. 3600 i 3700x wyprzedano, pomimo tego że 4. największe sklepy miały na premierę po 100+ sztuk każdy. No i generalnie ceny w PL (nawet nie licząc xkom, proline, Xtreem) były niższe o ponad 50 pln niż w Se. Coś się zmienia :)

 

Edit: literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

A ja mam teraz dylemat: w świetle nieistniejącego OC brać 3800x czy 3700x, czy może jednak 3600/x... Wszystkie mają swoje plusy i minusy :|

 

3700X. 100Mhz przy tej samej ilości rdzeni nie jest warte dopłaty prawie 100 euro. Za diabła. :| 

Ja uważam że jak nie 3900X to 3700X. 3800X to bezsensowny półśrodek, przy którym lepiej brać 3900X. 

 

Przy final biosach z ogarniętymi PBO oraz ustawieniami może się okazać że 3700X będzie osiągać to samo co 3800X bądź minimalnie mniej przy ręcznych ustawieniach (vrm, power limits, boost limits oraz blck). 

30 kart w Chrome.

 

Lies. Ta platforma nie obsługuje 2TB ramu w 8-channel.  %-)

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

 

30 kart w Chrome.

To ramu 64 gb potrzeba  :rotfl:  

 

A tak poważnie, do samych gier na pewno ryzen 3600/x(jeżeli nie robisz oc) wystarczą. Wątpię też, że procesor łapał by zadyszkę przy reszcie czynności co podałeś. Tyle samo rdzeni i wątków ma i7 8700k ludzie nie narzekają. 

Link to post
Share on other sites

To ramu 64 gb potrzeba :rotfl:

Lies. Ta platforma nie obsługuje 2TB ramu w 8-channel. %-)

Wytłumaczcie mojej żonie. Kij z tym, że nawet na 32" 1440p max da się wygodnie przełączać na raz między 3-4 kartami.

 

Z drugiej strony jest argument, że trzeba zrobić upgrade :D

 

Jeżeli się okaże, że BCLK OC na C7h lub Tachi potrafi zbustować najmocniejszym rdzeń faktycznie pod 4.7 GHz to biorę płytę + 3700x. Jeżeli nie, to zostaje X370 i 3600/x.

Link to post
Share on other sites

Trafił do mnie właśnie ryż 3700x. Wszystko spoko na X370 Gaming Pro, szary bios od MSI daje radę :) B-die ruszają na 3600 na stock V, gdzie wcześniej za nic nie mogłem 3600 odpalić(crashe etc) mimo Daisy Chain. Na OC przyjdzie jeszcze czas.

Idąc stopniowo wyżej (3200-3400) z taktowaniem pamięci zauważyłem, że w Ryzen Master Inf.Fabric działał na 1800 w tzw. Decoupled Mode. Teraz kiedy mam 3600, załączył się Coupled Mode;P

 

/3733MHz Ram coupled mode, manualnie ustawiłem Fclk/

Chociaż, widzę że wg rozwijanego menu można 2133 ustawić, czyli co 4266ram?:>

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Dodam, że

Steve

robił OC na Auto Vcore, a spalił go w momencie kiedy bawił się LLC

 

Ja uważam, że lepiej przeczekać tą burzę z problematycznymi biosami

 

(ale to pewnie dlatego, że nie jestem power userem)

Link to post
Share on other sites

U mnie dead. Nie wiem czy sklep zaktualizował bo mieli to zrobić. Ale mam cpu Red diodę. Komp nie odpali. B450 Gaming plus + ryzen 3600. Drugiego kompa nie mam by ściągać biosy itd. Chyba oddam im dziada. Bo szkoda kasy było.

Link to post
Share on other sites

U mnie dead. Nie wiem czy sklep zaktualizował bo mieli to zrobić. Ale mam cpu Red diodę. Komp nie odpali. B450 Gaming plus + ryzen 3600. Drugiego kompa nie mam by ściągać biosy itd. Chyba oddam im dziada. Bo szkoda kasy było.

 

Nie masz opcji bios flashback via pendrive? 

Link to post
Share on other sites

Po co ci drugi komp? Chyba żeby zgrać bios na pendriva? Ja raz zrobiłem to via tablet (przejściówka usb), i się zflashowało normalnie w C7H. 

 

Ewentualnie jutro w pracy albo u kogoś znajomego na chwile dorwij się. Pobierz, wgraj i wio. :) 

Sklepom nie wolno ufać... :/ z autopsji (AM3 oraz w laptopie to przerabiałem, w kadłubku clevo z ivy bridge). 

Link to post
Share on other sites

Ja mam na Asusie Bios z końca kwietnia, ostatni przed lipcowym releasem. Jest w nim info:

 

Version 4801

2019/05

Update AM4 ComboPI 0.0.7.2A for next-gen processors and to improve CPU compatibility

 

Ciekawe czy Z2 odpali na nim...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...