Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

A w grach trzyma taktowanie? Bo nwm czy wyłączyć tą opcję zaraz jak dostanę procesor do ręki ;)

Pograłem jakieś 40min w BF5 multi to przy auto taktowanie jest 4100-4200mhz a temperatura 75C :roll:  

Jestem zdania, że Box dołączony jest za słaby na ten procesor no chyba, że takie temperatury są akceptowalne. 

Na R7 1700@3.7Ghz nigdy nie widziałem 75C nawet przy 4h renderingu na wszystkich wątkach. Zaznaczam, że korzystam z tego samego chłodzenia  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

porobiłem na szybko testy swojego 7700k z ramami pracującymi na pół gwizdka (bo wykryłem niestabilność) i wychodzi na to, że zmieniając na ryzena 3700X musiałbym iść na pewnego rodzaju kompromis bo porównując to co wrzucił @DjXbeat z moim:

 

be47c5c931a1.jpg

 

wydajność pojedynczego rdzenia nadal jest na poziomie wyraźnie niższym ale w multi to byłaby przepaść na korzyść ryzena. Jako niedzielny gracz nie jestem pewien czy chcę inwestować w sprzęt nie mając gwarancji, że będzie lepszy we wszystkim... Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jako niedzielny gracz nie jestem pewien czy chcę inwestować w sprzęt nie mając gwarancji, że będzie lepszy we wszystkim... Co myślicie?

Nie widzę sensu, twój procesor to  nadal bardzo wydajna jednostka. 


 

 

wydajność pojedynczego rdzenia nadal jest na poziomie wyraźnie niższym

Z tego testu wynika, że wydajność pokedyńczego rdzenia jest wyższa niż i7 8700k

https://youtu.be/ke3OnFlOUnI?t=228 

Link to post
Share on other sites
Z tego testu wynika, że wydajność pokedyńczego rdzenia jest wyższa niż i7 8700k https://youtu.be/ke3...OnFlOUnI?t=228 

 

 

 

Brakuje podanych konfigów w tych testach bo ja mam w r20 490pts @4,7GHz i z pamiątkami ustawionymi 3200cl16. 8700k pewnie jeszcze kilka więcej będzie miał. Może ktoś wklei ze swoim konfigiem 8700k? Wynik @DjXbeat by się mniej więcej zgadzał z tym testem ale można by się odnieść do przedstawionych wyników inteli

Edytowane przez janko1
Link to post
Share on other sites

DjXbeat- straszna grzała ten ryzen, odpaliłem u siebie ten r20 i 58C

 

Ło panie, spali się zaraz! Mój 2600 na Dark Rock Pro 4 w stocku nigdy nie przebił chyba 50 czy tam 51*c.  :rotfl:  :->

 

A tak na poważnie z 3700X ponoć spoko, ale na 3900X wg. recenzji jest problem z chłodzeniem. Skoro AiO 280mm wymiękają to musi być grubo. 

Link to post
Share on other sites

 

proszę

Dzięki. 

Urwałeś 2pkt więcej bo mi wypluło maksymalnie 488pkt.

 

czyli co sprzedają procki z niewystarczającym chłodzeniem ?

Jeśli masz wszystko w AUTO to chłodzenie zapewne daje sobie radę. Ja wymusiłem stałe taktowanie bez PBO i limitu mocy. W takich warunkach nie da sobie rady. 

Link to post
Share on other sites

Ło panie, spali się zaraz! Mój 2600 na Dark Rock Pro 4 w stocku nigdy nie przebił chyba 50 czy tam 51*c.  :rotfl:  :->

 

A tak na poważnie z 3700X ponoć spoko, ale na 3900X wg. recenzji jest problem z chłodzeniem. Skoro AiO 280mm wymiękają to musi być grubo. 

 

51 stopni ? przy takiej wydajności to raczej nie powienien przekraczać temperatury otoczenia :D;)

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

 

 

Z racji na promkę w rtv euro agd na 2600 za 500zł pytam czy wystarczy on do gier w 1440p 144Hz z rtx 2060? 250 fps w cs:go by sie przydało na średnio niskich plus płynność w nowych grach i cyberpunku.

Załóż nowy temat. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...