Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

W przypadku niektórych obecnych biosów nazwałbym to dżumą wieku dziecięcego.

Gigabyte pozytywnie zaskakuje bo z żadnym problemem na płycie B450M DS3H się nie spotkałem ;)

Jedyne czego w dalszym ciągu nie naprawili to reset ustawień po zaniku napięcia. Dalej występuje ten problem na tej płycie. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

mówisz o wyłączonej jednostce czy chamskim odłączeniu zasilania podczas pracy? 

Mam na myśli odłączenie zasilania gdy komuter jest wyłączony np. włącznik na zasilaczu czy wyjęcie kabla z gniazdka. 

Po tym zabiegu jest problem z uruchomieniem PC. PC nie wstaje i trzeba poczekać chwilę po czym wyłączyć go PowerButtonem. Po uruchomieniu ma defaultowe ustawienia. 

Płyta gubi ustawienia gdy nie ma zasilania ale ten problem występuję już odkąd mam tą płytę zarówno na R7 1700 jak i na R5 3600. 

Temat jest znany bo na zagranicznych portalach również widziałem tego typu problem z tą płytą. 

 

EDIT

Mam dylemat, kóry procesor zostrawić 8-)   

R5 3600@ 4.2Ghz zaskoczył mnie pozytywnie w zadania wielowątkowych bo oferuje wydajność zbliżoną do R7 1700 ~3.7Ghz  przy czym pobiera ~30W mniej. W grach różnica na korzyść R5 3600 jest już bardzo duża. Jedyny minus to znacznie wyższe temperatury na tym samym chłodzeniu  :->

Aplikacje 81C vs 70C

Gry 75C vs 60C 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

1. Po tym zabiegu jest problem z uruchomieniem PC. PC nie wstaje i trzeba poczekać chwilę po czym wyłączyć go PowerButtonem. Po uruchomieniu ma defaultowe ustawienia.

Płyta gubi ustawienia gdy nie ma zasilania ale ten problem występuję już odkąd mam tą płytę zarówno na R7 1700 jak i na R5 3600.

Temat jest znany bo na zagranicznych portalach również widziałem tego typu problem z tą płytą.

 

2. Jedyny minus to znacznie wyższe temperatury na tym samym chłodzeniu :->

Aplikacje 81C vs 70C

Gry 75C vs 60C

1. Bateria biosu padła?

 

2. Myślę, że poradzimy coś na to :D

Link to post
Share on other sites

1. Bateria biosu padła?

 

2. Myślę, że poradzimy coś na to :D

1. Sprawdzałem inną i nadal to samo. Przypadłość płyty. 5 biosów już wyszło odkąd mam tą płytę i nadal problem występuje. 

2. Już sprawdziłem ;)

Rozmawiałem z osobą z konkurencyjnego portalu, która ma R5 3600 + NH-D15. W spoczynku 30-33C a w stresie 60-62C. 

Dziwił się tylko bo po włączeniu stress testu temperatury raptownie skaczą z 33C na 55-57C czyli to samo co u mnie tyle, że na nh-d15 podbije jeszcze do maks 62C a na Spire do 81C  :roll:

Link to post
Share on other sites

A ja dalej mam informację "skierowane do pakowania". Jak zadzwoniłem i spytałem czy jest szansa na wysyłkę dzisiaj? To dostałem odpowiedz proszę nie dzwonić, wyślemy to dostanie Pan e-mail. Kto to widział dwa dni pakować ;/

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Mam na myśli odłączenie zasilania gdy komuter jest wyłączony np. włącznik na zasilaczu czy wyjęcie kabla z gniazdka. 

Po tym zabiegu jest problem z uruchomieniem PC. PC nie wstaje i trzeba poczekać chwilę po czym wyłączyć go PowerButtonem. Po uruchomieniu ma defaultowe ustawienia. 

Płyta gubi ustawienia gdy nie ma zasilania ale ten problem występuję już odkąd mam tą płytę zarówno na R7 1700 jak i na R5 3600. 

Temat jest znany bo na zagranicznych portalach również widziałem tego typu problem z tą płytą. 

 

EDIT

Mam dylemat, kóry procesor zostrawić 8-)   

R5 3600@ 4.2Ghz zaskoczył mnie pozytywnie w zadania wielowątkowych bo oferuje wydajność zbliżoną do R7 1700 ~3.7Ghz  przy czym pobiera ~30W mniej. W grach różnica na korzyść R5 3600 jest już bardzo duża. Jedyny minus to znacznie wyższe temperatury na tym samym chłodzeniu  :->

Aplikacje 81C vs 70C

Gry 75C vs 60C 

Z jaką kartą zauważyłeś poprawę w grach?

Link to post
Share on other sites

Są to moje pierwsze i ostatnie zakupy w tym sklepie "xtreem". Dodzwonić się tam też graniczy z cudem.

ah, nic nowego u nich

takich jak ty jest.... większość ludzi. Wygląda na to, że reklama na portalach i rewelacyjne przeceny w dniu premiery ich przerosły

Link to post
Share on other sites

To, że temp skaczą gwałtownie podczas strestestu z 30 na 60-70 to norma, miałem tak na 2600x i na 2700x

Wszystko jest kwestia napięcia. Jak napięcie skacze z 0.9v na 1.30v lub wyżej to takie są wskazania temperatur. 

Ja na R7 1700 mam nominalnie 1.13v i temperatury idą powoli do góry bez gwałtownego skoku. 

Z jaką kartą zauważyłeś poprawę w grach?

RX 580 tyle, że w grach gdzie sprawdzałem wydajność zjechałem z rozdzielczością tak aby procesor trzymał wydajność. 

Musiałem tak zrobić bo jednak RX 580 to trochę słaba karta ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

2700x na 1.35 (z offstami) wbijał 4.35ghz a na wszystkich rdzeniach potrafił trzymać 4.25-4.3 i temperatura przy włączeniu prime95 w kilka sekund wbijała z 30 na 65 a potem powoli do 70 i tam tak zostawała (w pokoju ~22).

 

Jak go pierwszy raz odpalałem w kompie full auto to napięcie skakało z 1.2 na 1.5 bez powodu, przy prime95 albo cinebenchu przez chwilę potrafiło być 4.4 ale potem spadało na 4.1-4.025 i koniec. Temperatury oscylowały w okolicach 80c.

Link to post
Share on other sites

Są to moje pierwsze i ostatnie zakupy w tym sklepie "xtreem". Dodzwonić się tam też graniczy z cudem.

 

Mam od nich to GPU. A mówią, że ostatnio właśnie tak to wygląda z nimi... Potrafią nawet tydzień wysyłać.

Link to post
Share on other sites

Dziś do mnie zawitał kurier z dwoma pudłami, 1- Armis AR5 TG RGB i 2 pudło to płyta z prockiem B450 Gaming Plus + Ryzen 3600, jutro będę składać.

Kończę robić kopie. Jutro będę mieć czas i na spokojnie to złożę. Trochu czasu to zajmie.

Nie wiem czy ktoś zaglądał, ale powoli aktualizują stronę płyt, na mojej płycie dodali kompatybilne pamięci z Ryzenami 3000, na Tomahawku ponoć też jak piszą na Reddit, ale mi tego nie wyświetla.

Link to post
Share on other sites

www.youtube.com/watch?v=vq-fNxz6_IE&feature=em-uploademail

 

film podsumowuje nasze dywagacje..

a to, że pokazuje się pci-e 4.0 w zależności od urządzenia podpiętego, nie ma żadnego znaczenia...

 

 

O karwa z 3200 na 3800 bez zmiany cl14 to jest kot!

Link to post
Share on other sites

I tak jest ogień normalnie, i to na jakiej płycie... Mega :o

 

Mam wrażenie, @Dj, że jak czytam komentarze z problemami to ten Twój Giguś jakiś nadwyraz spokojnie się zachowuje w obliczu Mattise'a, rajt?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A ja dopiero jutro złożę na Gaming Plus, i już mam obawy i stres, że coś nie tak... Ale staram się nie myśleć, dziś piwko wypilem by zapić te problemy LOL ^^.
Jakby co to dam znać i podzielę się opinią, to mój pierwszy Ryzen- platforma AM4.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...