Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Moje Cruciale Ballistix Gray 3200mhz cl16 okazały się E-die. Ale na razie mam jen a 3200mhz, nie ruszam.

Proc w idle skacze od 3000mhz do 4200mhz, temp 30C-50C na Fortisie.

 

Mystic Light ze strony płyty nie wykrywa kontrolera z obudowy, ale to mały pikuś, najważniejsze, że jest sprzęt i działa.

Link to post
Share on other sites

@krzyhox
Możliwe, że nie? Od rana, chyba ok 8 już wysłałem emaila, napisałem na Facebooku zero odzewu, jakby zapadli się pod ziemię, albo nie wiedzą co powiedzieć, albo są bardzo zajęci, albo mnie olali.

 

Najważniejsze, że działa, zaraz odpalam AC Odyssey, bo jestem ciekaw jak teraz będzie działać, typowo mocno procesorowa gra.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Bomba, jestem zadowolony, może RX 570 nie jest demonem, ale proc jeszcze więcej wyciska, Xeon przy tym to żółw.
W AC Odyssey, żadnych dropów w Atenach do 30fps, jak to miało miejsce na Xeonie z RAM 1600mhz. Miejscami różnica 15-20fps, często siedzi ponad 50fps, czasem coś ok 45fps, ale nie ma spadków do 30+.

Teraz muszę lekko podkręcić GPU, kiedyś miałem na 1300/1950, ale z racji słabego procka to cofnąłem na stock.

GPU jest uv na 1020mV, nie jest to FPS 60+ jak to nie którzy muszą mieć, ale na padzie tak nie czuć.

Między tymi kolumnami małem ok 33-35fps, a teraz 45-50fps wyciska.
Detale: High, oprócz: chmury niskie, mgła i Ambient occlusion średnie.

RAM 3200mhz cl16, na procku nie ruszałem PBO, nie bawiłem się w żadne OC

unknown.png

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Boxowy cooler choć jest o niebo lepszy od box intela to jednak jest słaby a szczególnie do 8 rdzeni, freya będzie widocznie wydajniejsza ale wedłóg mnie za słaba. Tu mniej niż Fortisa to bym nie zakładał. Jeśli chcesz coś nowego o najlepszym stosunku cena/jakość to mugen 5 jest bardzo dobry, bije thermalright macho wydajnością a podobnie kosztuje. Sobie osobiście kupował bym używkę na allegro pokroju noctuy nh-d14/15, cryorig ult, raijintek tisis (żadna używka nie będzie miała zapinki am4 ale można łatwo dokupić, noctua 29pln, r1 3pln - proline, tisis 14pln w morele). Z mniejszych widziałem noctue nh-u14 na allegro (ta sama sytuacja z am4).

Link to post
Share on other sites

Po całym dniu xkom odpisał:
 

 

Danielu sprawdziliśmy to zamówienie w naszym systemie i poprzez drobny błąd przy przenoszeniu go do realizacji usługa aktualizacji biosu nie dodała się do niego, za co najmocniej Cię przepraszamy

Teraz nie wiem co sądzić, jak to z nimi załatwić, bo chcą żebym zaniósł do salonu albo wypełnił formularz gwarancyjny...
:rotfl:

Istna masakra, trzeba naskrobać odpowiednią opinię.

Ryzen jest mocny, może w grach z GPU wiele nie pomoże, bo RX 570 8GB nie może się równać z takim mocarnym prockiem, ale w grach procesorowych różnica kolosalna.
Jestem bardzo zadowolony, sprzęt super działa co do starego socketu 1155.

Link to post
Share on other sites

 

I jaki tu jest sens kupować płytę za 1,8k skoro oc jest symboliczne....

RGB!  :->

Ponoć nowsze biosy mają już ogarnięte ustawienia i cośtam poprawia się z wynikami OC. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
I jaki tu jest sens kupować płytę za 1,8k skoro oc jest symboliczne....

 

Zawsze podkręcałem takie średnio budżetowe cpu na tanich płytach i efekty nie były jakoś znacząco gorsze. Jedyne co mi nie wyszło to Q6600 na słabym P35. 2.4 na 3.0GHz.  

 

Po 21 latach zdecydowałem się na cpu AMD. Jutro składamy. 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Po całym dniu xkom odpisał:

 

Teraz nie wiem co sądzić, jak to z nimi załatwić, bo chcą żebym zaniósł do salonu albo wypełnił formularz gwarancyjny...

:rotfl:

Istna masakra, trzeba naskrobać odpowiednią opinię.

 

Ryzen jest mocny, może w grach z GPU wiele nie pomoże, bo RX 570 8GB nie może się równać z takim mocarnym prockiem, ale w grach procesorowych różnica kolosalna.

Jestem bardzo zadowolony, sprzęt super działa co do starego socketu 1155.

 

Tak, jak pisałem wcześniej :P

Link to post
Share on other sites

RGB! :->

Ponoć nowsze biosy mają już ogarnięte ustawienia i cośtam poprawia się z wynikami OC.

Typ na overclockers.com zrobił 4.5 GHz @ll core na 3900x:

 

https://www.overclockers.com/forums/showthread.php/794703-AMD-Ryzen-9-3900X-and-Ryzen-7-3700X-CPU-Review/page6

 

Inny ziomek w temacie wspomina, że jego 3700x na stocku ma @ll core boost 3.9 GHz na jakimś idiotycznie niskim napięciu (1.1V?) więc spodziewa się, że faktycznie ten model może się kręcić w kosmos.

Link to post
Share on other sites

Po całym dniu xkom odpisał:

 

Teraz nie wiem co sądzić, jak to z nimi załatwić, bo chcą żebym zaniósł do salonu albo wypełnił formularz gwarancyjny...

:rotfl:

Istna masakra, trzeba naskrobać odpowiednią opinię.

 

Po premierze nowych Ryzen'ów oni tam w Częstochowie mają niezły zapierdziel więc wstrzymałbym się z opinią bo to nie jest chamska sytuacja typu produkt ze zwrotu lub z wadami i masz problem z dochodzeniem swoich praw.

Link to post
Share on other sites

Po premierze nowych Ryzen'ów oni tam w Częstochowie mają niezły zapierdziel więc wstrzymałbym się z opinią bo to nie jest chamska sytuacja typu produkt ze zwrotu lub z wadami i masz problem z dochodzeniem swoich praw.

Ja nie nazywam tego chamstwem i nic złego jeszcze o nich nie napisałem, nie wyzwałem ich od najgorszej firmy.

Odpisałem im, czekam na odpowiedź. Akurat rozumiem, że coś może się przytrafić.

 

Miałem leki ubaw, po moim wcześniejszym lekkim zdenerwowaniu tą całą sytuacją, że komp nie wstaje. Ale brałem pod uwagę, że mam laptopa do neta, to zgrać pendrive z plikiem biosu dam radę, by się podratować.

Ważne, że działa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...