Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Tak jak się domyślałem, możliwości OC pamięci Ram na R5 3600 są znacznie lepsze niż na R7 1700. 

Na R7 1700 ram kończył mi się na 3400-3466Mhz 14-14-14-28 i poluzowanymi subtimingami a tutaj od strzała wbijam profil 3600 14-14-14-28 i ostrymi subtimingami i wszystko hula aż miło i to na płycie za 269zł  :D

Jednak testy pamięci (kopiowanie, odczyt, zapis, opóźnienia) AIDA na R5 3600 są znacznie niższe niż na R7 1700.   :->

Link to post
Share on other sites

U nas to ta cena z tych sklepów powyżej 900 zł za 3600 ryzena jest jakaś powalona wszedłem na pierwszy lepszy jpn sklep i po kursie mi wyszło 836,93 zł natomiast 2600 mają za 515 zł . Chyba sklepy owocowe i z iksem przeczytały na golu wiadomości, że jak w Portugalii z "euro" dają 930 zł  to my nie będziemy gorsi i tak powstało powyżej 900 zł. Dobrze, że są sklepy co chcą jednak i mniej., ale chciałbym by max to było we wszystkich sklepach do 850 zł

Link to post
Share on other sites

U nas to ta cena z tych sklepów powyżej 900 zł za 3600 ryzena jest jakaś powalona wszedłem na pierwszy lepszy jpn sklep i po kursie mi wyszło 836,93 zł natomiast 2600 mają za 515 zł . Chyba sklepy owocowe i z iksem przeczytały na golu wiadomości, że jak w Portugalii z "euro" dają 930 zł  to my nie będziemy gorsi i tak powstało powyżej 900 zł. Dobrze, że są sklepy co chcą jednak i mniej., ale chciałbym by max to było we wszystkich sklepach do 850 zł

 

Weź pod uwagę że mamy wysoki vat i przedsiębiorstwa ponoszą trochę większe koszta niż w np. DE czy Bagietach (ale nie są do ultra duże różnice wbrew pozorom, ale są).

Link to post
Share on other sites

Widziałem, że Proline podnieśli cenę,
Dzięki DjXbeat za twoje wpisy na drugim forum odnośnie Ryzena. Czekam na swojego Ryszarda "1szego" 3600, Paruję go z B450 Gaming Plus + Ballistix 2x8GB 3200mhz cl16.

Pierwszy raz będę mieć platformę AM4, powinna być spora moc z przejścia ze słabego procka..

Link to post
Share on other sites

Dorbna uwaga

W Cinebench R20 występuje throttling ze względu na limit mocy - Precision Boost Overdrive 88W  :roll:

Procesor zrzuca taktowanie do 3850-3825Mhz i napięcie do 1.18-1.22v osiągając wynik 3449pkt

Po ręcznym ustawieniu taktowania i podniesieniu limitu mocy ( Precision Boost Ov off) przy 4.2Ghz 1.33v jest taki wynik 

http://i67.tinypic.com/2cp2jqs.png

 

Problem w tym, że R5 3600 na lepszym chłodzeniu od R7 1700 notuje już temperatury powyżej 80C  :o

 

Te 3769pkt to lepszy wynik niż na R7 1700 @ 3.7Ghz ale AVX swoje zrobił ;) 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Czekam na dostępność RTX 2070 Super i zamawiam razem z Ryzenem 3700X. Jednak 3900X to dla mnie słaby deal do 4K. A nawet jeśłi do high-refresh rate 1440p to tak samo... Nie mam jak wykorzystać +4C/+8T nawet w Adobe. Najwyżej Zen3 się weźmie (ponoć mają być nadal na DDR4 na szczęście).

 

Gorzej że ciągle nie ma nowego biosu dla C7H....

Link to post
Share on other sites

A to nie wina wysokich temperatur? 

Nie - to wina limitu mocy, który Precision Booste Overdrive ustawia domyślnie na 88W. 

Cinebench R20 korzysta z instrukcji AVX więc procesor jest znacznie bardziej obciążony i w szybkim tempie przekracza te 88W więc zbija taktowanie i napięcie.

Ogólnie jestem zdania, że BOX dołączony do R5 3600 jest zdecydowanie za słaby. Ja korzystam z wydajniejszego BOX'a od R7 1700 a zanotowałem temperaturę 81C przy maksymalnej prędkości wentylatora :roll:  

Jak ktoś chce R5 3600 to jednak musi się liczyć ze zmianą chłodzenia  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...