Skocz do zawartości

mistela222

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  578
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

87 Bardzo dobry

O mistela222

 • Tytuł
  Entuzjasta
 • Urodziny 16.06.2017

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  STG
 1. Przypuszczam, że spadek temperatury na sekcji jest spowodowany właśnie tym, że wentylator na CPU wieje też na nią (jak pisałem wcześniej). Na pewno więcej wyciąganego przez większy wentylator u góry też ma na to wpływ. Stawiam, że większy wpływ ma jednak nadmuch na sekcję.
 2. Jest jeszcze jeden plus fortisa. Wentylator nie zakrywa całkowicie wieży i trochę powietrza chłodzi VRM. Do tego przez swoją budowę nie będzie kombinowania czy będzie kolidował z ramem. Mam fortisa i to całkiem spoko chłodzenie. Nie wiem jak jest teraz ale swego czasu był na czele cena/wydajność.
 3. Czyli masz wszystko OK. Jeśli wszystko będzie stabilnie działać to tylko się cieszyć. Możesz pobawić się w OC ramu. Ma to sens przy 2070S. Może to jednak być utrudnione przy dwóch różnych zestawach pamięci ale zawsze warto próbować. Sorki Cię bardzo, ale chyba Cię źle zrozumiałem. Masz 4x8GB Viper-ów, tyle że 2 różne komplety? W tedy raczej będzie wszystko dobrze.
 4. Jest jedna zasada. Ustabilizuj wpierw ram a potem rób OC procesora. Jak Ci wali niebieskimi ekranami nie wiesz wtedy co jest problemem.
 5. Powodów może być wiele. Jeśli na 2 kościach to nie niezgodność timingów.
 6. Sprawdziłbym jednak zgodność opóźnień i zostawił na 1T. 2T jednak osłabia wydajność.
 7. Właśnie chodzi o to, że teoretycznie, stąd możliwe niebieskie ekrany. Porównaj jak płyta ustawia timingi dla oby dwóch kompletów.
 8. Zamontuj najpierw 1 zestaw, potem 2. Sprawdź jak płyta ustawia timingi (wszystkie) dla profilu XMP obu zestawów. Porównaj czy są różnice. Zamontuj oba zestawy z ręcznie wpisanymi tych "słabszych". Na B450 nie będą pracowały w quad channel Przy montażu dwóch zestawów - spróbuj 1 zestaw w slot 1i3, 2 w 2i4.
 9. Da to tyle, że temperatury na CPU spadną, jaki będzie spadek..? Nie wiem, ktoś chyba robił taki test (poszukaj). Zimne powietrze powinno być przepychane przez finy radiatora. U Ciebie ciepłe powietrze jest wyciągane. Spróbuj zamontować -jak się da- te 5mm wyżej i sprawdź temperatury.
 10. https://ithardware.pl/aktualnosci/test_trzech_zasilaczy_za_ok_250_zl_z_geforce_rtx_3070_fe_i_core_i7_8700k-14238.html
 11. Do jakiegoś SYS_FAN, bo nie wiem ile wyjść na wentyle ma Twoja płyta. Pomyliłem z Tomahawkiem.
 12. Będzie OK. Ostatecznie możesz wpiąć do SYS_FAN 1-4 ustawiając krzywą identyczną jak dla CPU w BIOS-ie, tak aby obydwa wentylatory miały zbliżone obroty.
 13. Tylny do SYS_FAN1 czy, który tam bliżej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...