Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Jak masz zamiar jeździć tyle co do szkoły czy ogólnie małe przebiegi to imo nie warto ladować lpg, kup albo z już założonym albo nie zakładaj. Jak masz okazję na 1.9tdi w dobrym stanie to możesz się szarpnac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Prawdopodobnie tak narodził się nasz Lukson

 

Też mi się tak wydaje. O ile do tamtego momentu byłem delikatnie powalony to z wraku wyczołgał się pie******ęty psychopata.... 

Link to post
Share on other sites

 

 

Używaliście tego?

Ja używałem z tego zestawu szamponu, glinki i detailera. Ogólnie bardzo dobra firma jeśli chodzi o chemię samochodową. Jednak jeśli masz bardzo zniszczony lakier, to te produkty za dużo nie pomogą - pomoże mechaniczne polerowanie lakieru.

Za to do wydobycia głębi z ciemnego lakieru jak najbardziej polecam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co do alfy 156 2.4 jtd to ja troche jeździłem tym autem, ojciec miał a teraz ma szwagier. Kiepsko tam z elektroniką, niektóre rzeczy sa słabo przemyślane.

minusy, klamki sie zacinają, silnik gasnie w trakcie jazdy, pompa paliwowa zrobiona przed silnikiem, wskaźnik o poziomie oleju notorycznie wskazuje na jego brak, wywalają sie błedy o krytycznej usterce silnika? czy cos w tym rodzaju. Łożyska kół chyba też dosyć szybko sie zużywały. Był problem z turbo. Auto ma duży promień skrętu.

Samochód jest dosyć często u mechanika. Szwagier chciał sprzedać ale nie było chętnych.

Link to post
Share on other sites

jak się nie konserwuje, nie robi przeglądów albo robi je u partaczy i/lub złodziei bez pojęcia to nic w tym zaskakującego, jak kupiłem swoją było to samo (nie do tego stopnia, ale było pomimo przeglądów w oflagowanych warsztatach), zresztą chwilę trwało zanim znalazłem mechanika, który w ogóle ogarnia to auto, mój poprzedni mimo, że solidny fachowiec tylko się drapał po głowie, gdy pytałem co jest nie tak tu czy tam, a sprawa dotyczyła czegoś bardziej złożonego niż budowa starego peugeota

Link to post
Share on other sites

Kurcze, coś ma w takim razie nie tak z autem - nic z wymienionych rzeczy u mnie nie występuje :D

 

Z elektroniki to czasem mi nie działa włącznik świateł przeciwmgłowych z przodu, ale to wina płytki scalonej w kiepskim stanie.

O problemach z gasnącym silnikiem czy turbo słyszę pierwszy raz.

A jaką wadę ma duży promień skrętu? To specjalne działanie w celu oszczędzania półosi, mi to nie przeszkadza, co więcej mam strasznie kiepski wjazd do garażu, który wymaga podjeżdżania na kilka razy, ale jakoś 156 mocno źle nie wypada.

Link to post
Share on other sites

Przy zawracaniu na dwupasmowej drodze to musiałem sie natrudzic zeby nie wjechać na krawężnik. Ale ok, rozumiem ze to dlatego zeby nie pourywać półosi :D

Jeszcze dodam, ze auto miało nagłośnienie bose, zawsze były problemy zeby to grało jak powinno.  raz lewy głosnik z tyłu nie działał, raz prawy.. i takie rzeczy sie działy..

Alfa była kupiona z autoryzowanego salonu. Działała dobrze ale jak już szwagier odkupił to zaczęły się dziać dziwne rzeczy.

No i jeszcze karoseria jest podatna na rdze.

Ja byłem zadowolony z tego auta, chciałem odkupić ale miałem akurat inne wydatki. Te rzeczy pewnie da sie naprawić, nie jest to nic poważnego.

Najlepiej zeby alfa była naprawiana tylko w autoryzowanym serwisie samochodowym.. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Najlepiej zeby alfa była naprawiana tylko w autoryzowanym serwisie samochodowym.. 

Ta i jeszcze frytki do tego... Choćby taki Ganinex w Katowicach, jedyne co potrafią to "podpiąć pod komputer w celu zdiagnozowania usterki".

 

A jeśli buda rdzewieje, to wiedz, że była bita, podłoga jeszcze ok, bo to chyba typowe (chociaż moja ma się dobrze pomimo, z tego co widziałem, oryginalnej konserwacji).

Link to post
Share on other sites

 

Mam ten zestaw i mogę polecić. Glinka trochę mała, ale jak nie masz dużo syfu na lakierze, to Ci wystarczy. Weź sobie też jakieś dwa dodatkowe ręczniki, jeżeli będziesz osuszał samochód po umyciu. Wosk nakłada się i poleruje bajecznie prosto. Z Ultimate Compound trochę się namęczysz, ale efekt jest naprawdę zadowalający. Po zastosowaniu w zeszłym roku na moim samochodzie, wszystkie płytkie ryski zniknęły (a jest ich trochę). Widoczne zostały tylko odpryski na masce, ale widać je tylko jak się przyjrzysz z bliska. W tym roku jeszcze się nie bawiłem w polerkę, ale jak będzie czas, to coś podziałam.  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...