Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Jak 125 to raczej 1 cylinder :)

 

Z motocykli 125 które mają więcej niż 1 gar przychodzi mi do głowy tylko Honda Varadero 125, Honda Shadow 125 i Yamaha Virago 125. One mają V2. Reszta to same single :)

 

Jak PO wprowadziło przepis że 125ccm można było powozić z prawkiem B to miałem chwilę Piaggio X9 125 a później Yamahę Xmax 125. Zacne maszyny ale wkurzało mnie że TIR'y mnie przeganiały pod górkę na trasie:). Tak mi się spodobało że po roku zacząłem budować garaż na moto i robić kurs :)  mam nadzieję że też się zarazisz bakcylem :)

Link to post
Share on other sites

Ja od 90 roku śmigam jednośladami , ale tylko małymi . Najmocniejszy sprzęt to skuter Gilera Runner 180 20km .  Świadomie nie kupuję nic mocniejszego , bo niestety znam swoje ograniczenia umysłowe i mogło by mnie już na tym świecie nie być :D  

 

Odnośnie X8 to ja tiry nawet czasem wyprzedzam jadąc do pracy . Przy 90kmh jest w miarę komfortowo . Vmax to 120 . Ale ja zmieniłem rolki w przekładni i zwiększyłem dyszę w gaźniku co dało bardzo dużo jeśli chodzi o osiągi . 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Moje skuterki (kupowane po taniości - wtedy jeszcze nie wiedziałem czy motocykle to coś dla mnie) były w opłakanym stanie technicznym i ważyłem wtedy 120kg to pewnie dlatego osiągi były przycięte :) Dziś po schudnięciu do 90kg było by lepiej :)

 

Pamiętaj że gaz odkręcasz Ty :) Znam ludzi co po zrobieniu lejców wsiadali od razu na litry. Żyją i mają się dobrze :)

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Mój zaczął fajnie dudnić dopiero po zmianie wydechu. Seryjny nie dość że wyglądał ohydnie (zdjęcie poniżej), ważył dobre 20kg (aż zadyszki dostałem jak go demontowałem), kastrował 10km mocy (mierzone na hamowni przed i po) to jeszcze motocykl z nim brzmiał jak maszyna do szycia :)3612.jpg

 

Po zmianie reakcja na gaz, elastyczność i moc w górnym zakresie obrotów o niebo lepsze. No a brzmienie i "marchewy" podczas schodzenia z obrotów to już w ogóle wywołują banana na twarzy. Żeby nie było to na co dzień jeżdżę z dbkillerem żeby krowy nie przestały w okolicy dawać mleka :)

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Hehe, czyli warto jechać 180, bo przeszkodę przejeżdżasz i kontynuujesz jazdę bez zatrzymania. :rotfl:

 

 

No a poważnie, wszystko zależy od grubości drzewa, ale wypadki z udziałem drzewa należą niestety do najgorszych w skutkach (i nie piszę tu o drzewie), przeważnie drzewo wychodzi z tego na wygranej pozycji ... %-)

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to większość aut oglądam na allegro...
Ale nie ma różnicy, nikt nie kupuje aut na zasadzie kup teraz.
Telefon wolę z allegro, ale jak blisko mam to z olx.
Wystaw tu i tu.

Mercedes - postarzanie produktu, kuźwa wszyscy kombinują...

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś szuka auta to pewnie wszędzie zajrzy , ja wystawiam na olx bo chyba najtaniej . Na otomoto było drożej z tego co pamiętam , ale za to jak oglądasz olx to masz też ogłoszenia z otomoto .

 

Ja ostatnio jestem w rozterce . Chciał bym chyba wymienić mojego mercedesa c207 na coś większego . Tylko szkoda mi go , bo to fajne auto . Pewnie go wystawię za wyższą cenę i jak się sprzeda to przynajmniej nie będę żałował . Kolejny problem to kupno nowego . Chyba znów wdepnę w bmw , tym razem f30/31 f10/11 w wersji 2.0d co najmniej 184km . Problem jest taki , że dziś ustawiałem ojcu instalację lpg w moim starym e39 528i . I z powrotem mam ochotę na benzyniaka 6cyl . Jak to fajnie chodzi . 

Tylko tyle że nie mam ochoty wydawać już więcej na paliwo , a lpg da się założyć tylko do f10/11  z chyba jednym silnikiem 3.0 których prawie nie ma w ogłoszeniach .

No nic muszę to przemyśleć .

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mnie zaskoczył ten mondziak z mojego poprzedniego posta, naprawde fajne autko, diesel 2.0 z wirusem ~200 kucy tez już fajnie odpycha. W środku też fajnie wyposażony, ale jak to ford, poziomowanie lamp nie bangla i nikt nie może dość czemu, kamaera cofania co ~2 msc zachodzi wilgocią i trzeba wymieniać osłonę obiektywu, czujników parkowania już sąsiad nie naprawia bo lecą na potęge 

Link to post
Share on other sites

Takiego mondziaka rozważałem 3-4 lata temu z 2.5t , ale się dowiedziałem , że te silniki są niezbyt trwałe jeśli chodzi o blok , a u mnie pewnie by był jeszcze wzmocniony .

Wtedy wziąłem tą w204 kompressor . 

Na tego diesla 2.0 ford/psa to kolega ostatnio klął . Ma go w 508 wersja coś między 160-180 koni w serii . Przy przebiegu 170tkm padła mu uszczelka pod głowicą . Jako były mechanik sam naprawiał i urwały mu się chyba wszystkie szpilki przy odkręcaniu głowicy . Ale podobno to normalne w tym silniku jak się później dowiedział .

Link to post
Share on other sites

Z global motors wiedziałem od dawna że to cwaniaki, sami bardzo nieczysto grali eksportując wysyłając samochody na wschód. Dzięki dramie na Merca zyskali ogromną rzeszę subskrybentów, internet o nich usłyszał.
Materiały były stronnicze i ostro pocięte na ich korzyść. Merc pokazał klasę że się nawet do nich nie odniósł. Jeżeli firma szanuje swoją markę, nie powinna wcale reagować na takie oszczerstwa, wszystkie roszczenia dochodzi się w sądzie. Merc/bądź też dealer, to już nie ma znaczenia.
Kuriozum całej sytuacji było to, że auto nie należało do żadnego z tych "skrzywdzonych" panów.
Społeczność internetowa zareagowała.. w najbardziej prymitywny sposób- linczem, wylewem hejtu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...