Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

2 godziny temu, AudiAWX napisał:

Kto miał?

 

Miałem jedną część, którą ma to Tico na filmie. Moje oczy krwawią od takiej profanacji :!: a jaka to część? To kierownica od Suzuki Swift GTi MK2 - miałem taki w latach 89-92.

 

Tak na marginesie, ta kierownica jest warta więcej niż całe Tico zatankowane do pełna, pewnie i z kierowcą w środku :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Się właśnie zastanawiałem od czego ta fajera bo fajna.

No to wodór czy elektryk?

Ten Hyundai to nawet ładny.


Tak swoją drogą sprawdziłem swoje auta w tym DNA i są kwiatki...
Wymieniałem przednią szybę po kamyku a mam raport że razem z szybą był uszkodzony przód...
Fajne kwiatki, i udowodnij że to kit przy sprzedaży.
Niedługo to każdy zanim wystawi auto będzie musiał najpierw sam zapłacić za raport bo brednie tam są...

Link to post
Share on other sites

Witam kolegę alfistę , ja obecnie śmigam 156sedan  , miałem wcześniej 156sw i 2x 147 . Może zmienię na 159 SW bo brakuje mi bagażnika , fotele się nawet nie składają . No i czekam kiedy giulie stanieją , choć żona chciała by stelvio . 

Link to post
Share on other sites

Panowie potrzebny komplet opon letnich na Alfę 159 2,4 sadzomiot 210km kombi. Nie ma określonego budżetu ale opony mają być dobre. Większość przelotów trasy i autostrady. Miasto sporadycznie. Mają byc dobre na suchym, w deszczu raczej jest jeżdżone spokojnie.

235/45 R18. Poleci ktoś coś ?

Link to post
Share on other sites

Ja zawsze polecę uniroyale rainsporty , miałem rain 3 teraz chyba jest model rainsport 5 dobra opona w dobrej cenie . Właśnie chodzi o to aby na deszczu opona się dobrze spisywała bo na suchym to prawie każda da radę . Ja w mojej Alfie 156 też 2.4 około 210koni mam 5 letnie Continentale 225 45 17 . Dają radę bez problemu . W mercu mam nokiany w podobnym rozmiarze jak Twoje i też są fajne , ale za to zimówki nokiana trafiły mi się głośne . 

Link to post
Share on other sites

Miszeliny Primacy odpuść. 2 lata i opona łysa. Ale poszukaj też w rozmiarze 225/45. Ja na takim śmigam i jest ok. Nie wiem kto w Alfie dobierał te rozmiary opon ale te fabryczne to porażka. Między fabrycznymi 215/55R16 a właśnie tymi 235/45R18 jest 26mm różnicy w średnicy. A nie może być więcej jak 2%.

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, joker5513 napisał:

Micheliny odpuścić

Na pewno Pilot Sporty. Ta opona musi się dobrze rozgrzać żeby zaczęła kleić. Na zimno jest dziwne uczucie w prowadzeniu jakby opona delikatnie pływała (tak jak w 'normalnej' w przypadku jej przegrzania).

 

Od siebie polece Hankooki Ventus S1 Evo3 (K127), świetne opony za rozsądną cene.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Mam Primacy 3 - gó**o straszne IMO, może to być jakaś wadliwa seria, albo ten typ tak ma, nie wiem... (fabryczne gumy na mojej Hondzie). Chłopaki na grupie pisali, że Primacy 4 już znacznie lepsze były, ale i tak większość zmieniła firmę na inną.

 

Tak jak kubbak pisze - Hankooki super gumy w tych pieniądzach, jeździłem na Evo 2 i polecam.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, kubbak napisał:

Na pewno Pilot Sporty. Ta opona musi się dobrze rozgrzać żeby zaczęła kleić. Na zimno jest dziwne uczucie w prowadzeniu jakby opona delikatnie pływała (tak jak w 'normalnej' w przypadku jej przegrzania).

 

Od siebie polece Hankooki Ventus S1 Evo3 (K127), świetne opony za rozsądną cene.

 

Po przeczytaniu testów i opinii w internetach zamówiłem kumplowi te Hankooki. Dzieki :)

Link to post
Share on other sites

Okazało się , że sam chyba będę szukał opon do alfy . Właśnie wróciłem od wulkanizatora i mam minę nie tęgą . Jako , że ostatnio mi wybudowali autostradę do pracy to  prędkości mam często z 2 z przodu no i po założeniu letnich pojawiają się wibracje . Więc pojechałem do doktora , diagnoza krzywe felgi . Więc będzie prostowanie plus prawdopodobnie nowe opony . Zastanowię się nad wielosezonowymi . Bo zimowe na felgach 16 też już mają swoje lata i jednak prowadzenie na mniejszym rozmiarze to już nie to . Był plan na fmic , a kasa pójdzie w koła :(

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, jakub1t napisał:

wybudowali autostradę do pracy to  prędkości mam często z 2 z przodu

 

a to wolno tak :majty:

 

Ale skoro tak śmigasz do pracy (tak się zastanawiam, czego się ludzie tak śpieszą do pracy - rozumiem do domu się śpieszyć po robocie, aby sobie usiąść w fotelu i piwko w rękę wziąć, ale do pracy - no, nieważne :evil:) to może warto zamiast prostować fele, to coś kupić nowego, lub w lepszym stanie?

.

 

 

Co do opon letnich, to u mnie będzie teraz na wiosnę drugi sezon jak śmigam na Falkenach Ziex ZE310 Ecorun w rozmiarze 255/60/16 i powiem Wam, że sobie chwalę. Szczególnie dobrze sobie radzą jak jest deszcz (nawet taki większy).

Link to post
Share on other sites

Tzn. ja się nie spieszę , po prostu ją lubię tak jeździć  . Jadę też od Warszawy i droga jest pusta . A ograniczenia mnie średnio interesują , jadę tak aby było bezpiecznie . Bo najbezpieczniej to w ogóle nie wsiadać do auta ;)

Link to post
Share on other sites

No i zamówiłem 4x nowe kleber quadraxer 2  225/45/17 do alfy . Wybór padł na nie ze względu na ograniczony wybór i budżet na opony . Kolega który mi je sprzedawał sam na nich jeździ . Jedyna wada to że po 2 latach niewiele już bieżnika zostało . Obawiam się trochę o przyczepność , ale napewno będzie lepiej jak na 10 letnich zimówkach o rozmiar mniejszych . Przyjdą w przyszłym tygodniu , wtedy też oddam felgi do prostowania . 

 

Miałem też kolejną niespodziankę wczoraj związaną z oponami . Otóż w Mercedesie od zawsze musiałem dopompowywać powietrze raz w miesiącu w jednym kole , a ostatnio już starczało na 3 dni . Wysłałem żonę na zmianę opon na letnie i przy okazji mieli sprawdzić powód nietrzymania ciśnienia . Okazało się że felga jest pęknięta . Ręce mi opadły . Na szczęście mam kolegę co takie rzeczy naprawia na co dzień . 40zł , nalewka domowa  i problem od ręki rozwiązany . Ktoś to kiedyś nieudolnie już naprawiał i dlatego powietrze schodziło .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...