Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

 

 

Czas na polerkę kloszy. Coś polecacie do plastiku?

 

Oddać komuś, żeby to zrobił. Szkoda czasu, pieniędzy, materiału i nerwów...

 

Ja jutro a najpóźniej we wtorek prowadzę swojego na polerkę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pozdrawiam ręczną robotę...

Jak nie masz materiałów to IMO nie warto. W mojej okolicy szanowane firmy robią komplet za 60-90 zł. Żeby samemu zrobić - potrzebujesz kilka papierów ściernych, maszynę polerską/wiertarkę i odpowiedni do urządzenia pad polerski, pastę. Same materiały będą kosztować tyle co wykonanie usługi w firmie, a dolicz jeszcze sobie swój czas.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

papier scierny na mokro. Zacznij od około 1000 i skoncz na 2000-2500, a pozniej pasta do zebow poleruj
 

 

Mam taką lampę koło siebie. Filmików na YT się naoglądałem jak to zrobić (polerka) w garażu.

Pastą to się nadaje ale do zębów.


 

 

Same materiały będą kosztować tyle co wykonanie usługi w firmie, a dolicz jeszcze sobie swój czas.

70zł w Leroy za materiał.

 

80zł regeneracja z lakierowaniem jednej lampy.

Link to post
Share on other sites

Nie, bo efekt nie jest zadowalający. 1. Trzeba się nieźle namachać, 2. ciężko równomiernie wypolerować cały klosz. Polerowanie polerką/wiertarką zajmuje dobrą chwilę, a co dopiero ręcznie.

 

Mi starczy jak sobie ręcznie auto machnę woskiem... Miałem w planie zrobić sobie samemu reflektory, ale jak popatrzyłem na ceny dobrych środków to zrezygnowałem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Porządna polerka na dobrych materiałach to min. 200 zł. Wszystko poniżej będzie złem dla lakieru na Waszym aucie.

IMO nikt normalny nie będzie chyba robił polerki Ultra Cutem albo inną Turbo/Tempo, czy innymi specyfikami U30 zł. Poza tym nie ważne jak drogie specyfiki, jeżeli ktoś nie potrafi zrobić polerki to zawsze coś spartoli, np. zrobi hologramy.

Link to post
Share on other sites

Zawieszenie żyje własnym życiem? Przyznam szczerze, że nie rozumiem.
Jest komfortowe, dużo lepsze od starszej Octavki, która jest po prostu twarda (zapewne to samo w Passacie - tylko moje domysły, proszę bez hejtu ;) ), trochę lubi popływać, ale to nie jest samochód na tor, tylko Mondeo.
Co do foteli to jeżdżę nim od... półtorej roku (jak jestem w domu) i nie zwróciłem uwagi, by coś mi w nich przeszkadzało ;)

@Up
Ale nie poradził w czym? Na prostej? W przewiezieniu 100kg ziemniaków? MK2 masz na myśli ten produkowany od 1997 (6), czy 2001? Jechałem zarówno jednym jak i drugim i ten 2001 jest twardszy, ale była to wersja 2.0 TDCi 115km z tego co pamiętam. Bardzo, bardzo fajny samochód. Natomiast za tym z 1997 już tak bardzo nie tęsknię.

I jeżeli nie poradził sobie na prostej to albo masz więcej kucy albo kierowca drugiego Mondziaka nie jest tak dobry jak Ty. Jeżeli był to tor, to już tylko kierowca ma znaczenie.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale nie poradził w czym? Na prostej? W przewiezieniu 100kg ziemniaków?

 

Na prostej i zakrętach.

 

 

 

MK2 masz na myśli ten produkowany od 1997 (6), czy 2001? Jechałem zarówno jednym jak i drugim i ten 2001 jest twardszy, ale była to wersja 2.0 TDCi 115km z tego co pamiętam. Bardzo, bardzo fajny samochód. Natomiast za tym z 1997 już tak bardzo nie tęsknię.

 

Ten od 96. MK3 jest od 01.

Co do twardości to MK2 pływa bo ludzie nie dbajo o zawieszenie. Jak dbają tak mają. Mój tam idealnie drogi się klei czego nie można powiedzieć o MK IV jadącym za mną.

Koleś po dwóch razach gdy leciał na pobocze / drzewo, odpuścił sobie próbę wyprzedzania.

Link to post
Share on other sites

Na prostej i zakrętach.

A więc był gorszym kierowcą i/lub miał mniej mocy.

Ale wciąż nie powiedziałbym, że jeden jest lepszy od drugiego, bo jest szybszy z innym kierowcą w środku. No i to Mondeo a nie GTR ;)

 

Co do tych Mk - masz rację. Nie sprawdziłem, a coś mi się wydawało, że to było zamieszane - jest pierwsza generacja po lifcie, która była nazwana Mk2, a druga generacja to Mk3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...