Skocz do zawartości

Recommended Posts

A tu twarożek na noc, wg mojego pomysłu:

 

Składniki:

Pół cebuli średniej wielkości

trzy plastry boczku średnio tłustego

250-300g twarogu

 

Cebulę i boczek drobno pokroić i podsmażyć na maśle (można je sklarować, prostu sposób: przechylić patelnię i łyżką do zupy zdjąć pianę z tłuszczu).

Podsmażoną cebulkę i boczek dodać to twarogu, sól , pieprz wymieszać.

 

Danie zawiera ~50g białka, 20-25 g tłuszczu i max. 15 g węgli.

Link to post
Share on other sites

Tzn. żeby jasne było twarogu nie podsmażasz ;D

 

Co do jajek, można. Ojciec je od 10 lat rano codziennie (żadnego dnia nie opuścił) 5 jajek. Cholesterol w normie, ciśnienie 120/80

Żadnego brzucha itp. Więc chyba wszystko jasne. Ja może od 2 lat też codziennie rano smażę ale 3-4.

 

Zaleca się max 4 żółtka dziennie, staram się tego trzymać, czasem zjem i 6 na dzień. Wyniki też mam dobre.

Oczywiście inne posiłki też muszą być zdrowe a nie fastfood itp. a potem że od jajek ktoś tyje.

Jak tyjesz to kalorie z węgli zamień na te z tłuszczy.

Link to post
Share on other sites

:o Z tego co słyszałem to zaleca się 2 lub 3 na tydzień.

Rozważając temat bardziej "naukowo" to podobnie jak z mlekiem są to pokarmy, które z założenia są przeznaczone w świecie zwierząt dla młodych organizmów, które to maja inny metabolizm (kilka razy szybszy anabolizm niż osobnika dorosłego), więc w teorii w dużych ilościach mogą szkodzić. Inna sprawa, że nowsze badania wskazują, że jaja mają też / tylko HDL, czyli zdrowy cholesterol, co potwierdza dobre samopoczucie twojego zgreda :P

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj sprawdzę twaróg z dżemem.

 

Fotki, choć nie ma się czym chwalić za bardzo:

http://img838.imageshack.us/img838/3757/dsc03692male.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/2656/dsc03689male.jpg

 

EDIT: Twaróg ekstra.

Na FB znalazłem:

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226115_242535985769705_187941397895831_777285_2557454_n.jpg

Edytowane przez juggler
Link to post
Share on other sites

Taki twaróg ala jajecznica. Co do jaj to lubię w dużej ilości, tylko raz mówią, że cholesterol (niby odzwierzęcy i niezdrowy), a drugi raz, że można :co:

 

nie ma co gdybac, jajka trzeba jesc :)

ważne tylko jak chcemy wykorzystac albuminy ( o jakiej porze i kiedy zjesc)

 

Tzn. żeby jasne było twarogu nie podsmażasz ;D

 

Co do jajek, można. Ojciec je od 10 lat rano codziennie (żadnego dnia nie opuścił) 5 jajek. Cholesterol w normie, ciśnienie 120/80

Żadnego brzucha itp. Więc chyba wszystko jasne. Ja może od 2 lat też codziennie rano smażę ale 3-4.

 

Zaleca się max 4 żółtka dziennie, staram się tego trzymać, czasem zjem i 6 na dzień. Wyniki też mam dobre.

Oczywiście inne posiłki też muszą być zdrowe a nie fastfood itp. a potem że od jajek ktoś tyje.

Jak tyjesz to kalorie z węgli zamień na te z tłuszczy.

 

super mysllenie, jak Twój papa tak ma to juz caly swiat moze wpieprzac jajka i będzie git, pozdro

 

 

 

:o Z tego co słyszałem to zaleca się 2 lub 3 na tydzień.

Rozważając temat bardziej "naukowo" to podobnie jak z mlekiem są to pokarmy, które z założenia są przeznaczone w świecie zwierząt dla młodych organizmów, które to maja inny metabolizm (kilka razy szybszy anabolizm niż osobnika dorosłego), więc w teorii w dużych ilościach mogą szkodzić. Inna sprawa, że nowsze badania wskazują, że jaja mają też / tylko HDL, czyli zdrowy cholesterol, co potwierdza dobre samopoczucie twojego zgreda :P

 

bzdura jakich mało :) miliony ludzi piły w drodze ewolucji milardy litrów mleka w kazdym wieku i jakos przezyli, mało tego, przezyli całkiem nieźle

z bardziej (na czasie) przyziemnych przypadkow to ja (a mlody nie jestem) oraz moj papa pijemy mleko hektolitrami i nie wyobrazam sobie zycia bez niego

 

ALE, i to jest ważne, mleko - a nie "wyrób melko podobny" jakim są w 100% produkty dostępne w sklepach (nie moża sprzedawac w sklepie mleka, jest to "zabronione")

 

co bardziej kumaci w diecie i suplementacji podpisują się zwykle pod tym, mleko (krowie, nie wyrób mlekopodobny) ma w sobie tyle substancji zawartycg w mleku matki które dostalismy w pierwszych latach zycia ze zalet az wypisac nie sposob

 

Mleko to wiem że dla młodych ale jajka...hm z jajek powstaje organizm. Do tego jajka mają bardzo dużo witamin.

 

btw. to co panowie wstawiamy swoje foty ? :menda:

 

no to jasne, dawac tu fotki napinających się sucharów bez głowy, albo takich wypinających bicepsy pięściami przy założonych rękach, jeea to lubie

Edytowane przez Szejk Jasim
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...