Skocz do zawartości

Recommended Posts

Akurat de facto bialko serwatkowe oraz kreatyna to jedyne suplementy, ktorych dzialanie udowodniono naukowo :)

 

Białko jest zwykłym budulcem, więc nie wiem na jakiej zasadzie ma wspomagać rozwój muskulatury lepiej od zwykłej diety.

A kreatyna jeśli w ogóle działa (a badania "naukowe" nie były sponsorowane), to w znikomym stopniu.

Poćwiczycie jeszcze parę lat, poobserwujecie ludzi, poczytacie i sami się przekonacie.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Saiya-jin czyli co w końcu jeść, aby efekt był jakiś albo przynajmniej strat nie było ?

 

 

Jedz i obserwuj jak reaguje Twój organizm. Niema recepty dla każdego. Przykładowo ja jem stosunkowo mało cukrów bo mimo że ćwicze to szybko mi się odkładają. Kumpel je je i..x100 je i nic. Zjada dwa razy więcej odemnie i przy 180 cm waży ledwo 60 kg.

A jak jeść ? Z głową, bez tych fast foodów itp.

 

najlepiej poszytaj o tym na kfd.pl bo z becha forum kulturyst6ycznego nie będziemy robić :jupi:

Link to post
Share on other sites

Białko jest zwykłym budulcem, więc nie wiem na jakiej zasadzie ma wspomagać rozwój muskulatury lepiej od zwykłej diety.

 

Ja juz sie poddaje, nie moge wiecej klepac tego samego...

 

Dobra, podkreslam dobra odzywka bialkowa zniknie w przeciagu kilku minut z zoladka dostarczajac odpowiednie skladniki organizmowi. (Dawka ponizej 40G)

 

Link to post
Share on other sites

A kreatyna jeśli w ogóle działa (a badania "naukowe" nie były sponsorowane), to w znikomym stopniu.

Poćwiczycie jeszcze parę lat, poobserwujecie ludzi, poczytacie i sami się przekonacie.

 

Tu nie zgodzę się, bo osobiście x lat temu brałem kreatynę i puchłem tak, że bałem się kończyć serię %-)

Podobno ważna jest jej czystość i jakość. Tak czy inaczej zmądrzałem :P i stałem się zwolennikiem unikania wszelkich specyfików. Słyszałem, że dla ciężarowców kreatyna jest zabroniona (środek dopingujący), więc musi wywierać jakiś skutek.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj byłem na silce u ojca i nie powiem, że nie ale spodobało mi się :) zakosiłem mu hantle ale 10kg jedna i mysle ze troche za dużo jak na pierwszy raz (do niektórych cwiczen jest za dużo, przez to nie poprawnie je wykonuje) moze coś polecicie z allegro jakieś niedrogie hantle co można dokladac ciężary

Link to post
Share on other sites

zobacz w necie firmę Marbo. Kupiłem tam ławkę z modlitewnikiem za 150 zł, stojaki za 130 zł.

Obciążenia mają po 5 zł /kg.

U mnie w mieście po 7 zł to kupuje tutaj bo przesyłka.

Sprzęt ma dwa lata i jak na razie żadnych problemów

Link to post
Share on other sites

Jasne, czemu nie :)

 

Ja na pojedynczy hantel to zakladalem 32,5 KG :P

 

Dzisiaj powrot do treningu ale juz na diecie....

 

Jakas masakra, na poczatek pompa swietny potencjal ale zmarnowany, wypalilem sie w polowie treningu, zabraklo carbo w posilku przed...

W du**e z taka dieta, musze porozmawiac z tamtejszym dietetykiem, jezeli na treningu czwartkowym to sie powtorzy to rozwiazuje umowe.

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

Miło, że powstał taki temat. Ja też nieco pakuję, ale zupełnie amatorsko, więc wszystko, co napisaliście o odżywkach itd. jest dla mnie czarną magią. Mam chęci, ale brakuje mi konsekwencji. Po zakończeniu szkoły, kiedy przez kilka miesięcy chodziłem na siłownię dwa razy w tygodniu, moje trenowanie wygląda tak, że "pomacham" hantlami jak mnie najdzie ochota. Zmęczę się trochę, napompuję (w bicepsie nawet o 2 cm), ale na dłuższą metę niewiele z tego nie wynika. Nie mogę się zmobilizować do pełnej zaangażowania pracy. Nie pomaga nawet Harkorowy Koksu i "nie ma opierdalania się". :wariat:

 

Ja na pojedynczy hantel to zakladalem 32,5 KG

Nieliche obciążenie. U szczytu formy brałem 17,5 kg - więcej nie mam, a i tak nie zmieściłoby się na gryfie. :P

 

Chciałbym, żeby ta "pompa" przełożyła się na "urośnięcie", ale nie interesują mnie żadne suple, koksy ani wymyślne diety. Poradzicie coś?

Jeśli to ma pomóc, to podaję "metrykę": 183 cm, 77 kg, 36 cm w bicepsie (może niedużo, ale najwięcej wśród znajomych).

Edytowane przez juggler
Link to post
Share on other sites

Bez najzwyklejszeog bialka nic nie wskorasz tutaj :)

 

Kup najprostsze bialeczko dobre w smaku np. Iron Horse

Nie ma zadnych domieszek, jest to zwykla serwatka bialkowa (serwatka to jest to co np. w serkach widzisz, taka woda :) , tutaj to jest to samo tylko ze sproszkowane i z odrobina cukru i zapachu :) )

 

Najwazniejsza jest kosnekwencja, ustal sobie ile jestes w stanie pakowac i jak i trzymaj sie tego, pamietaj zeby miec realne oczekiwania :)

 

Jak chcesz jakies dalsze porady to daj znac.

Link to post
Share on other sites

A ja w tamtym roku chodziłem 2 miesiące. Z powodu zastarzałego urazu nadgarstka musiałem skończyć. A, ze nic mi już na niego nie pomaga to wróciłem w maju tego roku.

Przy wadze 64kg i wzroście 173cm na klate 87 max i bary na trzecią serie 70kg na 3 ruchy. Myślę, że nie jest źle.

Chwilowo od 5 dni nie ćwiczę bo znajomi pojechali do Anglii i szukam kogoś żeby ze mną pochodził :D

 

Oczywiście żadnego gówna jak odżywki itd nie ruszam.

Edytowane przez adson993
Link to post
Share on other sites

32,5kg osz ty, ja się tu męcze z 10kg :wariat:

Nic trzeba dalej spompowac musze isc do ojca bo ma wieloletnie doswiadczenie w pakowaniu i muszę pochodzic na siłke do niego.

To jeszcze napiszcie ile kg bierzecie na klate, szczegolnie jestem ciekawy wyniku GreqonE :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...