Skocz do zawartości

Napaść rosyjska na Ukraine 2022


Recommended Posts

W dniu 17.06.2023 o 21:56, jarrino napisał:

Stan armii jest taki, że nie widzą rakiety...;)

To nie tak ,chociaż wiem ze prześmiewczo to piszesz .

 

Problem jest taki ze  tak jak  Policja  tak i wojsko jest upolitycznione  ja  nigdy dotąd ,   wojsko  widziało  wi widzi co lata na d polskim niebem czy granicą .Informacje są podawane do politycznych zwierzchników i tu następuje magia  bo albo ta informacja  przepada na biurku polityka ,albo trafia lakoniczny ,okrojony fragment dalej .

Bo jak by to wyglądało politycznie ,sondażowo  jak  nagle minister obrony narodowej  M.Błaszczak oznajmia    na terytorium PL wleciał 1-2  ruskie pociski , po miesiącach zapewniania ze PL jest bezpieczna , odmowie pomocy z Niemiec ,USA ... w kwestii  radarowych i ppl ...  nagle przyznać się do takiego czegoś .

Tego prezes  by nie zaakceptował  Błaszczaka stracił by stołek ,PIS  straciło by na sondażach ..

 

Także dużo łatwiej powiedzieć /skłamać  ze wojskowi  nie podali informacji o takim zdarzeniu  bo  doskonale wiedzą ,ze wojskowi  jawnie nie wystąpią przeciwko  rządowi ,Bo jak by któryś   się odważył to szybko z niego zrobią zdrajcę kraju i ruskiego agenta ..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites



Problem jest taki ze  tak jak  Policja  tak i wojsko jest upolitycznione  ja  nigdy dotąd ,   wojsko  widziało  wi widzi co lata na d polskim niebem czy granicą .Informacje są podawane do politycznych zwierzchników i tu następuje magia  bo albo ta informacja  przepada na biurku polityka


Jak tak to wygląda to biada nam.
W przestrzeń powietrzną wlatuje rakieta, notabene zdolna przenosić głowice jądrowe, a oni dzwonią do polityków co mają robić?
Ta rakieta przelatuje pół kraju a oni czekają na decyzję politycznych zwierzchników?
Powiedz, że żartowałeś.
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, marik81 napisał:

a oni dzwonią do polityków co mają robić?

Do jakich polityków dzwonili? Coś Ci się poplątało. Przekazali meldunek zgodnie z procedurami. A myślałeś, że wojsko samo sobie podejmuje decyzje i nikogo nie informuje?

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, marik81 napisał:


 

 


Jak tak to wygląda to biada nam.
W przestrzeń powietrzną wlatuje rakieta, notabene zdolna przenosić głowice jądrowe, a oni dzwonią do polityków co mają robić?
Ta rakieta przelatuje pół kraju a oni czekają na decyzję politycznych zwierzchników?
Powiedz, że żartowałeś.

 

Nie nie żartuję .

 

Wojsko do nikogo nie dzwoni ,wojsko przekazuje  pisemny  meldunek   do swojego zwierzchnika   w  trybie niezwłocznym   co się potem z tym dzieje ,odpowiedz sobie sam  ..

 

Inna sprawa ze  taki obiekt  po wkroczeniu na terytorium PL powinien być zestrzelony  i tka by się stało ,ale w tamtym czasie w tamtym rejonie nie miało co strzelać  do takiego obiektu  bo nasza władza dumnie  odmówiła  niemcom  który proponowali rozlokowanie swoich systemów ppl i radarowych aby nas wspomóc i uszczelnić  niebo .

 

Niestety nie ma co się łudzić ze  jest bezpiecznie w PL  ,PiS żyje w załamanej rzeczywistości   oszukując polaków ze jest bezpiecznie i wszystko kontroluje   prawda jest  zupełnie inna . Bo jak by  faktycznie ruski zdecydował się  wejść ALL IN  to  z takiego kaliningradu  czy białorusi  ich rakiety  dolatują do mnie (lubuskie )bez większego ale .

 

Jedyne co nas  chroni to nasze członkostwo w NATO ,papierowe czy nie nie wiadomo , wolał bym nie sprawdzać  ile w tych deklaracjach  jest prawdy . ALE nie można wykluczyć ze   kacapy  kiedyś powiedzą  SPRAWDZAM !

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites



Do jakich polityków dzwonili? Coś Ci się poplątało.


Właśnie tak to zabrzmiało w wypowiedzi kolegi wyżej jak pisał o politycznych zwierzchnikach.
Dlatego się dziwiłem, że wtedy kiedy trzeba natychmiastowej reakcji takowej nie ma.
Niby jesteśmy bezpieczni a rakiety sobie latają przez pół Polski.
Rację ma@raiders, że jesteśmy okłamywani i jak dojdzie do takiej sytuacji, że zamiast betonu w głowicy będzie uran to po prostu jakiejś miasto odparuje.
Wiem, że to czarnowidztwo, ale mam nadzieję, że wtedy Poznań będzie równie ważny jak Boston.
Link to post
Share on other sites
Uuu kucharz Putina ma ochotę na stanowisko Putina. Ciekawe co z tego da . Na dwoje babka wróży 
Myślę że pierożek dogada się z tymi ruski rebeliantami co walczą o obalenie Putina i z nimi coś podziała.
Ewentualnie ujdzie na jakiś układ z zachodem .
Nie raz już przekazywał prawdzie info zachodowi o lokalizacji ruskiej armii, także wiarygodność ma 10x większą niż cały Kreml,

Wojna w domowa w kacapji jest bardzo prawdopodobna, bo tam kilka terenów chce autonomii i tylko czeka na dogodny moment

P. S. Pigrożny został wpisany przez Rosję na listę zachodnich agentów
Link to post
Share on other sites
A to nie jest czasem wewnętrzna gra Rosji by usprawiedliwić powszechną mobilizację wewnątrz kraju?
Ja nawet myślałem, że to może być przykrywka dla wycofania wojsk, by wciągnąć Ukraińców w pułapkę i zaatakować z innej strony lub ewentualnie uderzyć taktyczną bronią atomową.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to się dzieje ,Putin oficjalnie w przemówieniu nazwał Prigrożyna  ZDRAJCĄ .

Przekazał również, że rosyjska armia otrzymała "rozkaz neutralizacji tych, którzy zorganizowali zbrojną rebelię".

 

:) 

 

Pierożki niby kierują się na moskwe

Link to post
Share on other sites

Już po "puczu". Koniec końców można to nazwać chyba protestem, o ironio było mniej ofiar niż przy "w zasadzie pokojowych protestach" w Stanach, które miały okazać wsparcie ruchowi BLM.

 

/Edit, trzeba teraz szybko porobić screeny z tych "newsów" za nim zostaną usunięte, że to już "koniec Rosji, wojna domowa zaczęła się, pucz się zaczął, już pierwsze starcia pod Moskwą". 

Edytowane przez MrGolden
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...