Skocz do zawartości

Napaść rosyjska na Ukraine 2022


Recommended Posts



A ty myślisz ze poskim pismakiem jest tak łatwo być?

Coś w tym jest.
Dotychczas byli to "bandyci Prigożyna", "wagnerowscy terroryści", "bojownicy", "kryminaliści" i wiele podobnych. Dziś już czytałem, że to "wojska Prigożyna" lub "armia Prigożyna".
Jakby tak ze dwa dni dłużej to potrwało to zapewne byli by "wyzwoliciele Prigożyna", a każdy kto twierdzi inaczej to ruska onuca.
Link to post
Share on other sites

Też to widziałem, rano byli określani jako - to nie jest żart - Ci, którzy walczą o wolność. W momencie, w którym ogłoszono, że koniec szopki - zostali nazwani "terrorystami". Ruska propaganda jest niezła, ale ta płynąca od USA i ich podnóżków to obraża ludzi rozumnych. Najlepsze, że Twitter 4 razy mi teraz proponuje "newsy" związane z tym, tak na prawdę od tego samego źródła, bowiem mam od TVPIS właściwego, Biełsatu (TVPIS dla Białorusinów), NEXTA(TVPIS dla Ukraińców) i Visegrad 24(nie wiem dla kogo to w sumie, ale też jest niestety powiązane z TVPIS). Dobrze, że podatnik polski jest hojny i finansuje to szambo bez zająknięcia... 

Link to post
Share on other sites

Coś w tym rozejmie pierożka z Kremlem jest nie tak.
Bo jeśli faktycznie pierożek ugrał to co chciał najbardziej czyli dymisję szojgu i gierasimowa i zastąpienie ich swoimi lojalnymi ludźmi to gość staje się najpotężniejszym typem w Rosji bo ma pod sobą cała ruska armię.

W co za bardzo nie chce mi się wierzyć.

Z drugiej strony możliwe że mu obiecali ww ale tego nie zrealizują jak to ruskie i jest to gra tylko na zyskanie czasu

Myślę ze jeszcze będzie się dziać.

Link to post
Share on other sites

Według mnie to blef kremla i tak naprawdę rozgrywki się zaczęły.On za bardzo staje się potężny, wiec teraz będą go starać wyeliminować.Tutaj się powtarza z historii działanie władz Moskali. Oni na kompromisty nie idą.

Edytowane przez adivxv
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, janek20 napisał:

O ile to nie podpucha to wydaje mi sie ze wynegocjował ze go nie zabija wiec teraz będzie musiał sie oglądać za siebie

No to się kłuci dość mocno z tym  co niby putin  nakazał wczoraj  wczoraj , a wydał polecenie likwidacji Prigrożyna . takie info poszło ,ale czy prawdziwe ..... sądzę ze tak  bo putin został  ośmieszony jak nigdy dotąd ,pierożek pokazał  kto rządzi w tym kraju. Jak wczoraj wagnerowcy jechali na moskwe  putin prywatnym samolotem uciekał na wschód  w takiej panice  ze maszyna zaraz po starcie wyłączyła  transponder !

Takiego buntu i poparcia  ruskiej armii dla progrożyna to się nikt na kremlu nie spodziewał ...

 

Z tym wyjazdem pierożka na Białoruś to też  blef  moim zdaniem

 

Myślę ze to gra na czas z obu stron i  to się jednak skończy wojną domową i zbrojnym przejęciem władzy w moskwie  ,Bo jednak Progrozny ma ogromne poparcie  w ruskiej armi jak i fsb ... niech do tego jeszcze dołoży 5gr  zachód (USA/CIA.. )

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, raiders napisał:

No to się kłuci dość mocno z tym  co niby putin  nakazał wczoraj  wczoraj , a wydał polecenie likwidacji Prigrożyna . takie info poszło ,ale czy prawdziwe ..... sądzę ze tak  bo putin został  ośmieszony jak nigdy dotąd ,pierożek pokazał  kto rządzi w tym kraju. Jak wczoraj wagnerowcy jechali na moskwe  putin prywatnym samolotem uciekał na wschód  w takiej panice  ze maszyna zaraz po starcie wyłączyła  transponder !

Takiego buntu i poparcia  ruskiej armii dla progrożyna to się nikt na kremlu nie spodziewał ...

 

Z tym wyjazdem pierożka na Białoruś to też  blef  moim zdaniem

 

Myślę ze to gra na czas z obu stron i  to się jednak skończy wojną domową i zbrojnym przejęciem władzy w moskwie  ,Bo jednak Progrozny ma ogromne poparcie  w ruskiej armi jak i fsb ... niech do tego jeszcze dołoży 5gr  zachód (USA/CIA.. )

A skąd Ty niby możesz wiedzieć to, czy Putin gdziekolwiek poleciał samolotem? Jeszcze do tego kierunek, pewnie znasz jeszcze kody dostępu do jego bunkra? 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Eh, gdyby tylko była jakaś prosta metoda na śledzenie wszystkich cywilnych samolotów na świecie :rotfl:

Swoją drogą to po co zakładać konto na forum komputerowym żeby pisać tylko w wątku o wojnie? Wydaje mi się że są lepsze miejsca na takie dyskusje ;) 

Link to post
Share on other sites

Skąd Ty albo ktokolwiek może wiedzieć kto jest na pokładzie danego samolotu. Poza tym dopiero co "eksperci" twierdzili, że Putin jest w Petersburgu, teraz nagle poleciał ponoć na wschód. Nie trzeba być ekspertem od geografii żeby wiedzieć, że na wschód od Moskwy nie jest po drodze do Petersburga. 

Proszę do mnie na napisać jak benchmark będzie miał coś wspólnego z tematyką komputerową, bo patrząc na to forum i sam serwis to jest to jeden wielki plociuch, gdzie pisze się przede wszystkim recenzje odkurzaczy i tosterów. 

Link to post
Share on other sites
A skąd Ty niby możesz wiedzieć to, czy Putin gdziekolwiek poleciał samolotem? Jeszcze do tego kierunek, pewnie znasz jeszcze kody dostępu do jego bunkra? 
W porannych fusach zobaczyłem.

Info z telegrama , flightradar.....

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1589245%2Cmedia-samolot-putina-opuscil-moskwe-po-starcie-wylaczyl-transponder.html
Link to post
Share on other sites

A który to telegram twierdzi że Putin nie żyje, bo jeszcze nie trafiłem na takiego.

Ale w sumie racja to wszystko co się pisze to ustawka sprytna manipulacja wywiadów i rządów, a jedyna prawdziwa prawda to tylko na TVPiS o 19:30 że to wina Tuska

Link to post
Share on other sites

Pewnie wszystkie te proukraińskie, tak sam Twitter. Przecież pamiętam jak jakiś czas temu widziałem wypowiedź rzekomo Zeleńskiego, który twierdził, że nie jest on pewien do końca, czy Putin jeszcze żyje. Więc nawet od teoretycznie głowy państwa takie ploty lecą. 

Ciężko nie zgodzić się z drugim zdaniem. Pewnie będzie dzisiaj we wiadomościach coś o tym jak Tusk gadał, kiedyś z Putinem gdzieś tam i wszystko wina rudego. 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, MrGolden napisał:

 Pewnie będzie dzisiaj we wiadomościach coś o tym jak Tusk gadał...

No pewnie będzie ze Tuska gadał z Pierożkiem  i ten się zbuntował przeciwko Władkowi  po rozmowie .... wina Tuska

Link to post
Share on other sites

Cały ten "bunt" jest coraz dziwniejszy. Putin ułaskawił buntowników. Prigożyn jest na Białorusi i mają się tam przenieść także jego wojska. Ile? Nie wiadomo. W lipcu jest szczyt NATO na Litwie. Gdyby Rosja nagle zaczęła przenosić wojska na Białoruś to byłby wielki larum a tak wszystko odbywa się jawnie i nikogo nie dziwi czemu jadą na Białoruś.
Żeby się nie okazało za chwilę, że będzie otwarty nowy front i atak na Kijów od strony Białorusi.

Link to post
Share on other sites

Poziom żenady i obiektywizmu w polskich mediach szoruje po dnie.
Śmieją się z ruskiej propagandy a widać, że czerpią z niej pełnymi garściami. Obawiam się, se za chwilę uczeń może przerosnąć mistrza.
Ten sam portal i "eksperci" ponad rok temu:fa3409d5f3927232b1e9ddd30ff6cb4c.jpg9144af07c8bf0e41bcd8edbf24425005.jpg
No i nagle im się odmieniło, bo Ukraińcy po roku stwierdzili, że jednak to działa

28062a6d2c79a25de440f876f3651c5e.jpgbe0a696ed441a14bd31c9a125e9e6f2a.jpg



Link to post
Share on other sites

@marik81.i powiedz ze różnicy nie dostrzegasz....

Czołg a haubica to rozne narzędzia pomimo podobnej konstrukcji.

W sumie od pierwszych dni jak tylko zostały przekazane Polskie haubjce krab, i zaczęły brać udział w walkach Ukraincy rozwijają nad nimi siatki ogrodzeniowe. Co juz nie raz zostało potwierdzone z zdjęciami że jest skutecznym sposobem na drony.

Jakoś nie widziałem zdjęć aby ua takie rozwiązania stosowała na czołgach... Bo nie stosuje.

https://magnifier.pl/czolg-a-dzialo-samobiezne-czym-sie-roznia/


https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/siatka-ogrodzeniowa-uratowala-kraba-przed-dronem


Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...