Skocz do zawartości

Napaść rosyjska na Ukraine 2022


Recommended Posts

Ostrzelanie sabotażystów. Chwilę po tym pojazd miażdży pojazd cywilny

https://filmiki.tv/ostrzelanie-sabotazystow-chwile-po-tym-pojazd-miazdzy-pojazd-cywilny_19897

 

Według doniesień, Ukraina użyła Bajraktaru przeciwko rosyjskim wojskom

https://filmiki.tv/wedlug-doniesien-ukraina-uzyla-bajraktaru-przeciwko-rosyjskim-wojskom_19746

Edytowane przez jozek23
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, jozek23 napisał:

Ostrzelanie sabotażystów. Chwilę po tym pojazd miażdży pojazd cywilny

https://filmiki.tv/ostrzelanie-sabotazystow-chwile-po-tym-pojazd-miazdzy-pojazd-cywilny_19897

 

Według doniesień, Ukraina użyła Bajraktaru przeciwko rosyjskim wojskom

https://filmiki.tv/wedlug-doniesien-ukraina-uzyla-bajraktaru-przeciwko-rosyjskim-wojskom_19746

Ten pierwszy film to nie wiadomo czy to nie ukraiński czołg. W tym samy czasie, obok  został ostrzelana ciężarowa z sabotażystami. Nie ma oznaczeń Z tym pojeździe.

Mógł to być poprstu wypadek , widać jak wpada w poślizg chwile wcześniej .

Ten drugi film to fake , ponoć to jest obrócony obraz z walk w Syrii . można znaleźć na necie 

 

ruskim skończyło się paliwo , odważny Ukrainiec im ripostuje :D

 

Link to post
Share on other sites

Jest film dostępny w necie jak ruski pojazd specjalnie zjechał na trzeci pas by rozjechać auto osobowe...

Auto całkowicie zmiażdzone ale...jakimś cudem kierowca przeżył i jest w szpitalu...

Druga rzecz to rosyjski samolot który wystrzelił rakietę w blok mieszkalny...

Ruscy żołnierze to jak widać zwykli bandyci !

Edytowane przez pawluto
Link to post
Share on other sites





Jest film dostępny w necie jak ruski pojazd specjalnie zjechał na trzeci pas by rozjechać auto osobowe..


To raczej nie jest ruski pojazd, nie ma charakterystycznej "zetki".
Druga sprawa co pojedynczy pojazd rosyjski i to jeszcze Strieła robi w centrum Kijowa? Jak jeden pojazd, bez praktycznie broni obronnej minął obrońców i jeździ sobie po mieście?
Bardziej już prawdopodobne jest, że to jacyś dywersanci przejęli Ukraiński sprzęt, lub był to po prostu nieszczęśliwy wypadek ukraińskiej załogi.


  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://twitter.com/WarNewsPL1/status/1497552250490830850?t=0_KvzkbnP9jbQqblNrGMhA&s=19

e//
Ukraińską taktyktyką jest nieskupianie się na pojazdach pancernych, dlatego widać je na ulicach miast, za to niszczą pojazdy piechoty, służby logistyczne, sprzęt naprawczy, co skutkuje brakiem paliwa i amunicji.
Stąd widok czołgów i transporterów stojących bez paliwa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Temat ogólny o wojnie na Ukrainie .
 
Krótki film z obrony Ukrainy , koktajle Mołotowa poszły w ruch .
 
 
Po pierwsze to jest to nagranie z 2014 roku, po drugie to Kazachstan .

Trzeba weryfikować wszystko co się pojawia w sieci.
Ruskie trolle i prowokatorzy cały czas pracują o sieją dezinformację i prowokacje.
Ostrzelanie sabotażystów. Chwilę po tym pojazd miażdży pojazd cywilny
https://filmiki.tv/ostrzelanie-sabotazystow-chwile-po-tym-pojazd-miazdzy-pojazd-cywilny_19897
 
Według doniesień, Ukraina użyła Bajraktaru przeciwko rosyjskim wojskom
https://filmiki.tv/wedlug-doniesien-ukraina-uzyla-bajraktaru-przeciwko-rosyjskim-wojskom_19746
Pierwszy link to zasadzka UA na ruskich.

Drugi film to atak drona ale w SYRII nie w Ukrainie.
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites




A masz źródło tej informacji? Od wczoraj szukam czegoś o tym, bo od początku wydawało mi się to nierealne.

Jestem teraz zdała od pc, ale na forum pclab jest obszerny temat o tej wojnie i sporo tam jest wrzucane.

Jest tak kilka filmików z tej sytuacji, zasadzki .
Link to post
Share on other sites

A tu coś  dla odważnych  ,kazdy  wchodzi na własne życzenie !!  +18 lat

 

Ukraincy  odnajdują  rodziny/znajomych  ofiar jeńców na mediach społ.  i tak ich informują  co się dzieje z ich  najbliższymi

Spoiler

1645896223672-png.2842462

 

A tu oficjalny  kanał rządowy

 

Edytowane przez raiders
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, raiders napisał:

ofiar jeńców

Bardzo dobra inicjatywa.. kiedyś naiwnie myślałem że w czasach serwisów społecznościowych, i powszechnej wymiany informacji, ludzie będą na tyle świadomi żeby się nawzajem nie zabijać..
Może takie obrazki dadzą komuś do myślenia.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Ukraina nigdy nie była mi bliska, ot banderowcy, którzy mordowali Polaków.
80 lat temu...
Dziś patrząc jak walczą o swój kraj, o swoich bliskich, o swój dom nabieram do nich szacunek zdając sobie sprawę z tego, że postąpiłbym tak samo.
Dziś już nie myślę że pozdrowienie "chwała Ukrainie, chwała bohaterom" jest banderowskie. Dziś to nie ten sam naród, tak samo jak nie tym samym narodem są Niemcy. Niemcom daliśmy szansę to czemu nie możemy dać szansy Ukraińcom?
Dziś oni walczą a być może jutro my będziemy walczyć.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, marik81 napisał:

do nich szacunek

 

10 minut temu, marik81 napisał:

80 lat temu...

 

Wiesz, że 2022 to na ukrainie rok u.р.а i bаnderу. Sąsiad sąsiada traktował tak jak najgorszego wroga. Żyli w tych samych "powiatach".

 

11 minut temu, marik81 napisał:

to czemu nie możemy dać szansy Ukraińcom?

 

Nawet ruscy przeprosili. Oni nigdy. 

Link to post
Share on other sites



 
Żyli w tych samych powiatach

A ja Ci powiem o przykładzie z mojej rodzinnej wsi.
Prababcia opowiadała mi jak sąsiedzi wydali Żydów, których chowali inni sąsiedzi. Ci co wydali to byli Polacy.
Czy prze ten przekaz mam twierdzić, że wszyscy Polacy wydawali Żydów? Nie!
Ludzie są różni.
Link to post
Share on other sites

Mik nie wiem czy widziałeś niemieckie wojsko z pochodniami jak żegnano Angelę. Kojarzyło się tylko z jednym.
Serio mam mętlik w głowie.
Wszyscy jeżdżą do Niemiec, mają tam rodziny, nikt nie myśli o tym co nam Niemcy zrobili a nagle wszyscy przypominają sobie Banderę.
Był Wołyń, było mordowanie ludności polskiej przez ukraińską, ale czy nie było też rzezi Woli? Dlaczego nikt nie wypomina Niemcom tego? Dlaczego nikt nie wypomina Niemcom Oświęcimia tak samo jak Ukraińcom Wołynia?
Nie popadajmy w paranoję. Rosjanie zaatakowali ludzi, którzy chcieli żyć normalnie. Ta normalność została im odebrana i nie może być na to naszej zgody. Równie dobrze jutro ktoś upomni się o naszą normalność. Czy chcielibyście by inne państwa nas opuściły?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Te straty ruskich żołnierzy to wydaje mi się chyba mocno zawyżone. Może się mylę, ale tracić ponad tysiąc ludzi dziennie?
Przez całą kampanię wrześniową w 1939 Niemcy stracili 17 tys żołnierzy (ok 500 dziennie) gdzie atakowało ich 1,8mln.
W kampanii francuskiej w 1940 stracili 27 tys (ok 600 dziennie) gdzie brało udział 3mln.
W całej kampanii stalingradzkiej Niemcy stracili ok 400tys ludzi (ok 2000 dziennie) ale tutaj zostali okrążeni, dodatkowo swoje zrobiła pogoda.
Patrząc na straty Rosjan w ludziach to raczej niespotykane dotychczas straty wojska atakującego, nie liczę oczywiście wojny okopowej podczas pierwszej wojny światowej.





Link to post
Share on other sites

Pewnie dopiero po wojnie będzie to można zweryfikować. Jak na razie w mniejszej skali Ukraińskie dane się potwierdzały.
Natomiast biorąc pod uwagę, że ruscy chcą jak najszybciej osiągnąć cele i szybko się przemieszczają korzystając z pojazdów, to ta liczba zabitych i rannych ma sens. Z samych ponad 700 transporterów może być około 3000. Jeden celny strzał, to nie jeden zabity, a 4 lub więcej.
d21920e92e394d778b9b5dbf76e5ce16.jpg

e//
w Pustynnej Burzy, trwającej 43 dni zginęło 20 - 35 tys. Irakijczyków

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...