Skocz do zawartości

wodego

Użytkownik+
 • Liczba zawartości

  3405
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1348 Doskonały

1 obserwujący

O wodego

 • Tytuł
  Maniak

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

11002201 wyświetleń profilu
 1. 3 lata poszukiwań? Co za cierpliwość. Na Ali jest takie coś za ułamek ceny.
 2. Kiedyś używałem płaski kabel (10m) na innej chacie, bo to był wynajem i szedł on przy ścianie pod wykładziną. Przy przeprowadzce zacząłem go zwijać, gdzieś się przyblokował, nie chciało mi się walczyć, więc obciąłem. Tak jak piszesz, druciki cieniutkie, o zarobieniu wtyczki nie było mowy i poszedł do śmieci. Używałem go do internetu o zawrotnej prędkości 12Mb/s (potem 150Mb), więc niczego nie ograniczał. Tak jak wyżej napisane, krótkie odcinki, gdzie naprawdę płaski kabel potrzebny - nie ma problemu. Ale stosować go, bo ładnie wygląda, to już nie.
 3. Zwinięta nadmiarowa skrętka, to nic złego w instalacjach. Często zostawia się trochę zwojów (mniej lub więcej) w razie jakiegoś późniejszego przemeblowania. Niczemu to nie szkodzi, bo żyły w skrętce są skręcone, by zmniejszyć wzajemne zakłócenia pomiędzy przewodami. A jak jest z płaskim kablem? Przewody nie są skręcone, ekranowania nie ma, więc nawet sam producent pisze to co wyżej podałem. Czemu więc produkuje się takie długie płaskie kable? Odpowiedź jest prosta: bo się sprzedają. Ludzie mają potrzebę puścić kabel pod dywanem czy pod listewką, gdzie okrągły kabelek nie pasuje.
 4. @up, trafne spostrzeżenie. To tylko program, więc dlaczego tyle szumu o jakiś program? Robi tylko to, do czego został napisany.
 5. Przywrócić defaultowe ustawienie biosa. W biosie procesor poprawnie pokazuje?
 6. Sprawdzam: Zdjęcie: https://www.politykabezpieczenstwa.pl/img/zdjecia/1/2021_10/6151.jpg Edit: Emotki tak, zdjęcie nie wchodzi. Edycja nie działa.
 7. Kiedyś Quadro miało sporą przewagę nad kartami dla graczy, ale z biegiem lat nastąpił duży skok wydajności tych drugich i już te różnice niby są, ale nikt nie wie jakie ;)
 8. No niestety, jak źródłowy tekst jest niezrozumiały, to tłumacz magicznie nie przetłumaczy poprawnie na chiński czy angielski. Problem jest że samochód. Lodówka problem grzanie.
 9. Oczywiście, że da się wymienić. Sama wymiana będzie więcej kosztować, niż używany sprawny laptop, więc się opłaca jako sztuka dla sztuki.
 10. Zapomnij o wstawieniu innego procesora. Jest to BGA czyli lutowany, a więc jak chcesz go wymienić?
 11. Do telewizora coś takiego. Jest kilka wersji zasilania: na paluszki, bateria litowo jonowa itp. Mam taką wiele lat do Raspberry Pi, bardzo rzadko wymaga ładowania.
 12. Albo w ojczystym języku: rosyjskim czy po gruzińsku.
 13. Zwarcie zrobiłeś. Kable VGA, DP i HDMI nie są kompatybilne.
 14. Teraz odłącz kabel podłączony do komputera (jack) i włóż go do telefonu, tabletu czy innego urządzenia. Odpal muzykę.
 15. Nic nie zrobisz. Nie znam narzędzi do zarabiania płaskich kabli. Płaski kabel jest fajny, ale na krótkie odległości. Przeczytaj temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3892881.html Ps. A tutaj sam producent pisze o własnych płaskich kablach: W przypadku większych odległości jest on podatny na zakłócenia lub ma niższą prędkość niż inne typy kabli.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...