Skocz do zawartości

wodego

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1964
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

568 Doskonały

1 obserwujący

O wodego

 • Tytuł
  Nałogowiec

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

10991130 wyświetleń profilu
 1. Karta kupiona dopiero teraz? Na czym polega niemożność zainstalowania? Jaki komunikat?
 2. SSD się nie formatuje używając opcji "pełne formatowanie". Jest to bezcelowe i marnuje się żywotność komórek.
 3. Test: https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/synology-ds416play-test.html
 4. Różnica praktycznie żadna, bo nie samym wczytywaniem gra żyje. Dane gry są spakowane, wystarczy przejrzeć katalog z grą, żeby zobaczyć jakieś pliki game8.dat i inne tego typu nic nie mówiące nazwy. Po wczytaniu takich plików muszą one być rozpakowane w pamięci operacyjnej i na to właśnie idzie czas uruchamiania. Dlatego nie ma różnicy między SSD o różnych szybkościach - swoje i tak musi się przemielić w pamięci.
 5. wodego

  Budujesz,remontujesz?

  Naprawdę takie ceny? Robiłem kuchnie kilkanaście lat temu na CNC. Robota prosta pod względem technicznym. Arkusz płyty laminowanej 2800x2070 dużo nie kosztuje (mniej jak 200zł?), na kuchnie trzeba kilka, okleinowanie do tego i kuchnia bez frontów gotowa., Najdrożej wychodzą fronty, bo mają jakieś frezy ozdobne. Teraz zamówiłem materiał (cięcie+okleinowanie) na takie szafki wiszące jak poniżej. Z tego najdroższe będą fronty, bo muszą się zgadzać z obecnymi.
 6. Jest gniazdo, to i wtyczka musi być. Czemu nie naprawisz połączenie z wtyczką, tylko chcesz lutować bezpośrednio z płytą?
 7. Ale kursu mechanika samochodowego nie musi robić. ale wypadałoby się nauczyć podstaw obsługi, a nie narobić bajzlu i nosić do serwisów - to sprawa użytkownika czy chce zagłębić obsługę komputera czy nie. Już widzę jak serwisanci płaczą, że ludzie komputery do nich noszą
 8. A co ma być? Nie wie, nie umie, to do serwisu zaniesie. A co jak klientowi lampka w samochodzie się zapali? Oddaje samochód do mechanika. Jest to jak najbardziej logiczne rozwiązanie, bo gdzie jest napisane, że człowiek ma się znać na wszystkim? Ktoś trzyma zdjęcia na pulpicie? To niech trzyma. Ktoś nie ma kopii zapasowej tych zdjęć, źle przechowuje pliki? Każdy może robić jak chce.
 9. To był tylko przykład. Jeśli ktoś ma dysk 1TB, to nie trzyma tylko systemu na nim. Te teoretyczne 100 minut, to przywracanie backupu całego zajętego dysku.
 10. To jest właśnie to. Jak coś się psuje, to partycja systemowa. Ktoś ma dysk SSD 1TB (system, dane) i teraz zrób kopię systemu. Nie dość, że potrzeba drugi duży dysk, to przywracanie i sama kopia będzie trwała wieki. Mam partycję na system ok 120GB i trwa to ok 10 minut. Z dużym dyskiem bym sobie czekał jedyne ~100 minut. Tak więc nie wiem skąd wzięło się przekonanie "dysków SSD nie dzieli się na partycje". Pewnie niektórzy myślą: - na jednej partycji zapis będzie większy, wiec te komórki prędzej się zużyją - fałsz, - skoro są partycje, to dane zapisywane są na wydzielonej
 11. To jest zaleta podziału na partycje. Nie ma żadnych przeciwwskazań do dzielenia dysku na partycji. Partycje, to wygoda dla użytkownika, bo dla kontrolera nie ma żadnego znaczenia ile jest partycji. Nic nie zwalnia, bo partycje nie są fizycznie wydzielone na jakiś obszar komórek (tak jak to fizycznie było na HDD - dany stały obszar dysku). Nie ma czegoś takiego jak "na tej partycji szybciej komórki się zużyją", bo kontroler żadnego obszaru nie rezerwuje. Na jednej partycji może być zajętość 99% i ta partycja w żaden sposób nie zwolni. Tak więc jak ktoś chce dzielić, niec
 12. Na tym filmie jest model 2020. Sprawdź jeszcze tu: https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd
 13. Obydwa IPS. Sprawdzaj sobie na: https://www.displayspecifications.com/en
 14. Kiedyś było dobrze, ale w teraźniejszych telefonach się popsuło. Często o tym wspominają w testach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...