Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

W dniu 16.11.2022 o 23:41, HegemoN napisał:

ale zapodałbyś Time Spy w bieda wersji tj. demo na 1080 bo tak to nie bardzo mam jak porównać punkty :/

Proszę bardzo, wszystko na default, tylko ram na 3600mhz z luźnymi timingami bo coś mi jeden moduł zaczyna szwankować :(

https://www.3dmark.com/spy/32664311

Graphics score 16 659

BTW Time Spy jest domyślnie w 1440p, Extreme w 4k. 1080p było w Fire Strike (i odpowiednio 1440p w Extreme i 4k w Ultra). Jakbyś chciał jeszcze jakieś porównanie to pisz, postaram się zorganizować ;)

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, zbiku90 napisał:

Proszę bardzo, wszystko na default, tylko ram na 3600mhz z luźnymi timingami bo coś mi jeden moduł zaczyna szwankować :(

https://www.3dmark.com/spy/32664311

Graphics score 16 659

BTW Time Spy jest domyślnie w 1440p, Extreme w 4k. 1080p było w Fire Strike (i odpowiednio 1440p w Extreme i 4k w Ultra). Jakbyś chciał jeszcze jakieś porównanie to pisz, postaram się zorganizować ;)

 

Dzięki czyli więcej niż myślałem, że będzie bo zakładałem 1.5k a jest 3 różnicy. Jednak 50% więcej tranzystorów i innych tam magicznych jednostek robi swoje ;)

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, HegemoN napisał:

Jednak 50% więcej tranzystorów i innych tam magicznych jednostek robi swoje ;)

Najlepsze że wszystkie te korzyści są przy mniejszym poborze prądu ;) Też rozważałem dość poważnie 6700/6750xt ale w ostatniej chwili postanowiłem dołożyć te kilkaset złotych do 6800, głównie z powodu efektywności energetycznej właśnie.

Graphics Card only Power Draw Furmark

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, zbiku90 napisał:

Najlepsze że wszystkie te korzyści są przy mniejszym poborze prądu ;) Też rozważałem dość poważnie 6700/6750xt ale w ostatniej chwili postanowiłem dołożyć te kilkaset złotych do 6800, głównie z powodu efektywności energetycznej właśnie.

 

Ja miałem nic nie kupować samo tak jakoś wyszło...

To ile Ci zjadła w 3D Marku? Bo Ja miałem 230W(tyle co polaris) i te 287W ze screena faktycznie wygląda tragicznie. 

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, CjFalcon napisał:

Chapnąłem sobie jednak Szafira 6650 i ogarnąłem, że przez Intela 10 gen. leci na PCIE 3.0... mocno to ogranicza kartę w stosunku do 4.0? Robić szybko "aktualizację" na 11 gen?

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/test-pci-express-40-vs-30-czy-szybsze-lacze-wplywa-na-wydajnosc-nowych-rtx-ow/d52jwbs

Wg. tego tyle co nic i to przy 3090

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, zbiku90 napisał:

No tylko że 6650xt ma szynę x8 i na PCIe 3.0 traci się już ok. 5% średnio z tego co pamiętam

Faktycznie PCIe 4.0 x16 (tryb x8) wg. spec sklepu. 
To ja też bym musiał płytę wymienić bo wychodzi, że mi też się dławi. A nie brałem tego pod uwagę :sciana:

W linku z komputer świat niby na 3090 nie ma różnicy. A jednak na yt jest filmik gdzie moja robi na 4.0 te 5fps więcej przy 40 klatkach więc wychodziłoby ok 10%

Edytowane przez HegemoN
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, CjFalcon napisał:

nawet jeżeli wydajnościowo to tylko kilka %

Miałem to samo w głowie wymieniając B450 na B550 :D

Różnica to jednak średnio 2% w przypadku 6600xt, choć w niektórych grach znacznie więcej.

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6600-xt-pci-express-scaling/26.html

Tutaj inny test, gdzie był jeszcze wyłączony SAM i różnice faktycznie sięgają 5%

https://www.igorslab.de/en/amd-radeon-rx-6600-xt-am-pcie-3-0-and-without-resizeable-bar-dream-or-nightmare-for-ruiners/11/

Z tego co na szybko znalazłem to da się włączyć ReBAR na procku Intela i z kartą AMD, o ile płyta główna obsługuje (a twoja powinna)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Sytuacja jest jaka jest, planowałem kiedyś RTX'a, ale widząc po tym co się nadal dzieje u hurtowników to za cenę za jaką są nawet bazowe 3080 10GB LHR to "Skurzanej Kórteczce" podziękowałem. Na górze PowerColor RX6800XT Red Dragon, na dole mój 7 letni GTX 970 MSI. Kryterium to był FPS per buck, RT is optional. Stestowałem sobie na Controlu bazowym, nie Ultimate więc nie mam FSR, średnio 77 klatek z pełnymi rayami i zaraz pewnie je wyłączę, bo nie gapię się w szyby na Jesse :P Po odliczeniu Vat kosztował mnie 2300 polskich cebulionów. Oficjalnie moja skrzynka jest w pełni Team RED.

20221121_185614.jpg

  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Gadget napisał:

planowałem kiedyś RTX'a, ale widząc po tym co się nadal dzieje u hurtowników to za cenę za jaką są nawet bazowe 3080 10GB LHR to "Skurzanej Kórteczce" podziękowałem

Z tego co widzę, to dopłata do DLSS i lepszego RayTracingu wynosi 600 zł. 

6800 XT - 3059 zł 

RTX 3080 - 3689 zł 

 

Kwestia potrzeb oraz preferencji. 

19 minut temu, Gadget napisał:

Na górze PowerColor RX6800XT Red Dragon

Ludzie piszą, że to naprawdę jest ognista karta. Patrzyłeś na temperatury?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ogólny czujnik 70-72, hotspot 80-92 podczas grania oczywiście. Muszę jakiś graf zrobić z drivera. Skrzynię mam NZXT S340 Elite, bez zasilania powietrza z frontu tylko 120mm z tyłu bo większego się nie da i 140mm BQ silent wings na górze. A wszystko ciągnie mój nieśmiertelny VX550 z 2007r. Muszę swoją "Mekę" z ciekawości wziąć do pracy i zobaczyć na rigolu ripple, bo jestem bardzo ciekaw ile mV wyjdzie. Przy RTX już PSU bym zmieniał.

 

Ja już gram dosyć sporadycznie, ale chcę gry sobie odpalić na jakimś akceptowalnym poziomie i nie muszę mieć wszystkich suwaków. Z driverami problemów też nie widzę przynajmniej to nie jest poziom Catalystów z czasów 3XXX i 4XXX, po prostu wgrałem sterownik i śmigam więc póki co wrażenia jak z nV co do tego aspektu. Fajnie, że nakładka jest, nie muszę RTSS stawiać specjalnie.

 

Cóż, drużyna czerwona była po prostu tańsza, nie jestem dzieckiem żeby jeszcze mieć dosłodzony deser, nie wiem jak to inaczej ująć. A już ujmując to przysłowiowe szare życie to czy 6 stówek czy 8 to zaraz bardzo szybko znajdę coś na co chętniej tą różnicę wydam niż bym dołożył do kawałka krzemu, amelinum z miedzią i płytką. Oczywiście są też tacy tutaj na tym forum co wyłożą naście tysięcy na coś takiego, no niestety ale ja do tego gatunku nie należę kupuję to co cenowo mi najbardziej odpowiada. Może gdzieś sklepy sprzedają 3080 po tam 3600, ja osobiście wolę kupić bezpośrednio u dużego dystrybutora w PL bo przynajmniej nie muszę się bujać z gwarancją i ktoś faktycznie za to odpowiada, mam też podłoże do rozmów. W przypadku dwóch największych na polskę mogę Ci powiedzieć że 3080 startuje od 3500 netto podkreślam, dolicz sobie vat do tego. Z czego jeden sobie zrobił outlet i sprzedaje pokoparkowce z 3msc gwarancją to jeszcze taki smaczek dodam.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, zbiku90 napisał:

Widziałeś temperatury GDDR6X w słabszych modelach RTXów?

Nie tylko słabsze modele potrafią mieć niekiepskie temperatury pamięci. Zdarzały się przypadki 3090 Founders Edition, gdzie się pamięci gotowały (105 stopni). 

Link to post
Share on other sites

No właśnie haczyk z RTX jest taki, że tanie modele nie są zbyt dobre i dobrze o tym wiem. Pomijam już fakt, że pewien duży serwis z ameryki co naprawia elektronikę ma bardzo dużo kartonów z GPU do naprawy. Jakich? RTX'y.

 

Robiłem ostatnio RX5700XT MSI Gaming X na Kryonaucie i w hostpocie miał 92 stopnie. Ten powercolor ma średnio 88 i jak na niedowentylowaną budą nie uważam tego wyniku za zły. Zresztą, co się dzisiaj nie grzeje w tych czasach.

 

Ja tam się ze swojego RX'a cieszę. PS. PNY 3080 dopiero teraz jest za 3600 w morelach, a radeona kupiłem w zeszłym tygodniu. Plus napisałem w pierwszym poście o radeonie że miałem go taniej niż morele. Brutto za 2829zł

Edytowane przez Gadget
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...