Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

6 godzin temu, zbiku90 napisał:

pamiętaj o tym jak będziesz miał zamiar ją zwracać po pierwszym dniu

 

Miałem R9 Nano przerobionego na Fury X. Miałem r9 390 podkręconego do granic możliwości. Miałem CF z dwóch r9 270X. 

 

Hałas mi niestraszny. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Miałem kupować sobie RX 6600 (non-XT) ale czekam na cziorny piątek i może coś wpadnie ciekawego z RX 6650 XT;
od wczoraj ceny już spadły z ok. 1900 na 1700 zł wg. ceneo - opłaca się dorzucić kilka zł do Red Devil-a czy XFX QICK/MERC? A może Szafir RX 6700 (non-XT), bo jako jedyny powoli gubi cenę?

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, CjFalcon napisał:

Miałem kupować sobie RX 6600 (non-XT) ale czekam na cziorny piątek i może coś wpadnie ciekawego z RX 6650 XT;
od wczoraj ceny już spadły z ok. 1900 na 1700 zł wg. ceneo - opłaca się dorzucić kilka zł do Red Devil-a czy XFX QICK/MERC? A może Szafir RX 6700 (non-XT), bo jako jedyny powoli gubi cenę?

 wg. mnie za te 2200 red devil jest wart ceny i jeszcze z grami.

Ale to wiesz, zawsze działa na zasadzie tylko kilka stówek i masz lepszą. Potem znowu "tylko" 300zł i możesz mieć jeszcze lepszą.
Gdzieś trzeba się zatrzymać.

Szafir wymiata. Z tego co widzę 6700 za 1900zł też nie jest źle. Oni byle czego nie wypuszczają, więc można brać. Żałuję, że 6700XT lub 6750XT Nitro + za 2.5k było mi żal w Sierpniu bo czekałem na 2k. Tak czekałem, że znikły całkiem. Dodam, że na XFX siadałem z 580 Nitro + SE, pobór mocy dokładnie taki samo 230W.

Natomiast co 3 wentylatory i ciężki kawałek radiatora to inna sprawa.

Edytowane przez HegemoN
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, HegemoN napisał:

 wg. mnie za te 2200 red devil jest wart ceny i jeszcze z grami.

 

Sęk w tym, że jest już za 1850 w sferisie czy 1940 na morelach [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] dlatego mam DUŻĄ rozterkę;
wcześniej tylko szafir miał dobre ceny, więc wybór wydawał się oczywisty, teraz takie modele jak XFX MERC czy Red Devil zaczynają się równać i nie wiem, czy wziąć "wypasiony" model 6650 czy taki "przyziemny" 6700...

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, CjFalcon napisał:

przyziemny" 6700


Po wstępnych testach jest głośno. Temp 75C i 96C hot spot. 
 

Kręci się jak głupia. Do końca suwaków w sterownikach amd. Wynik w 3dmark 11280–>12150 punktów.  Czyli przegania 6700XT. 
 

Reszta info w weekend. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

O, to właśnie o ten chodzi.

 

35 minut temu, MiK napisał:

Po wstępnych testach jest głośno. Temp 75C i 96C hot spot. 

 

Obecnie mam Szafira RX570, po lekkim OC i UV mam podobne temperatury i też potrafi hałasować, dlatego mam też rozterkę pod tym względem czy wziąć wydajniejszą kartę z gorszym chłodzeniem czy słabszą ale w końcu mieć ciszej i lepsze temp.

 

Jeszcze jedno ważne pytanie - czy te karty będą dobrze zgrane z i5-10400? Nie będzie gardełka?

Edytowane przez CjFalcon
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, HegemoN napisał:

Time Spy w bieda wersji tj. demo na 1080

Panie ta karta nie jest do tego przeznaczona ale jak znajdę czas to mogę wrzucić. Chodziło mi o kulturę pracy w worst case scenario bez ruszania czegokolwiek.

 

8 minut temu, HegemoN napisał:

Ciekawe czy to efekt jak mówią, że XT są żyłowane fabrycznie czy coś innego.

Są żyłowane jak wszystko ale jakbyś przez chwilę potrzymał XFX w ręce to byś zrozumiał skąd to się bierze :P Odrobili lekcje bo Polarisy były słabe, a RDNA1 znośne co najwyżej. Teraz jest top.

Link to post
Share on other sites
Teraz, zbiku90 napisał:

Panie ta karta nie jest do tego przeznaczona ale jak znajdę czas to mogę wrzucić. Chodziło mi o kulturę pracy w worst case scenario bez ruszania czegokolwiek.

 

Są żyłowane jak wszystko ale jakbyś przez chwilę potrzymał XFX w ręce to byś zrozumiał skąd to się bierze :P Odrobili lekcje bo Polarisy były słabe, a RDNA1 znośne co najwyżej. Teraz jest top.

 Wiem, że nie. Sam się przymierzam na zmianę monitora na 2k. Ale jak robić porównanie to w tym samym nie? (a niestety 3D Marka mam tylko demo)

Nie miałem wcześniej XFX ale uważam, że jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Pewnie nie ustępuje szafirowi, a jeśli to nieznacznie.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, HegemoN napisał:

Nie miałem wcześniej XFX ale uważam, że jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Pewnie nie ustępuje szafirowi, a jeśli to nieznacznie.

W tej generacji go chyba nawet przerósł. Nitro nie miałem u siebie ale wierząc recenzjom to jest na równo albo i lepiej. Qick od Merca różni się tylko ledami ;)

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, zbiku90 napisał:

W tej generacji go chyba nawet przerósł. Nitro nie miałem u siebie ale wierząc recenzjom to jest na równo albo i lepiej. Qick od Merca różni się tylko ledami ;)

Dobrze wiedzieć, aczkolwiek jak brałem to nie widziałem lepszej ceny niezależnie od wersji. A na szybko oddawałem nie otwartego 3060 po promocji w prawie tej samej cenie tyle, że dopłacone bo Aorus Master.

Karta wielkością tak 1/4 większa niż RX 580 SE Sapphire. Wagowo pewnie trochę cięższa bo jednak kilka cm dłuższa ale bez jakiegoś szału. Na wysokość radiatora chyba to samo. Dlatego pisałem w postach wcześniej, że kawał klocka robi robotę. 

Wracając do punktów w 3D marku. Sugerując się YT skokami fps 10-15 to zakładam, że co karta będzie skok o 500-1000pkt w demo.

Jak kolega wyżej podawał wyniki:

 

6600 > 11k
6600XT >11.5k
6650XT/6600 OC > 12k
6700 > 12.5k
6700XT >13k
Moje 6750XT >13.5k
6800 > 14 albo 14.5k 

Stąd jak dasz radę puścić demo tak dla ciekawości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...