Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zotac, Gigabyte, Evga - wszystkie te firmy oferują rozszerzona gwarancja tylko dla pierwszego właściciela, Nie transferowalną.

 

Było mówione że zaraz Krypto padnie, tym samym zobacz co się dzieje z kursem eteru obecnie...

Link to post
Share on other sites

Kilka słów o posiadanej przeze mnie obecnie karty graficznej: MSI RTX 3080 Suprim X LHR

 

  • w ustawieniach stock na biosie gaming nie przekracza 67C przy obrotach wentylatora około 1800-1900rpm. Hałas odbierany organoleptycznie nie przeszkadza - można komfortowo grać na głośnikach (długo już nie miałem karty co by mi to umożliwiła) i nic nie wkurza.
  • J/w na biosie silent - karta dobija do około 75-77 C przy obrotach jakieś 1200-1300rpm. Dla mnie jest w takich ustawieniach bezgłośna :) Słyszę tylko wenty w budzie i na chłodnicy od AIO. Za długo w tych warunkach nie testowałem.
  • OC - sprawdzałem tylko na biosie gaming. Tym razem producent umożliwia podbicie power limit (nie jak w poprzedniej Palit 3080Ti) i idzie ładnie do 430W w porywach :) Do rdzenia można dosypać 100MHz - Owocuje to boostem (w 3440x1440) zależnie od gry na poziomie 1950-2100MHz :) Wreszcie GPU którym coś można zakręcić :) Pamięci jeszcze szukam złotego środka ale nie pójdą raczej na więcej niż + 800 MHz - przy 900 jest już powtarzalnie mniej pkt w 3dsmarkach czyli zaczyna działać korekcja błędów. Temperatury przy wspomnianych nastawach 69-70 rdzeń, 80 hotspot, 86 pamięci. Wentylator czasem zahaczy o 2k rpm ale dalej kultura pracy jak dla mnie jak najbardziej do przyjęcia. :)
  • Ledófffff ętuzjastą bazarowego oświetlenia na pewno nie zabraknie.
  • Po OC jest tylko minimalnie słabsza/porównywalna do słabej 3080ti którą miałem poprzednio. Do 3440x1440 wystarcza na dzień dzisiejszy.

Także od mnie propsy i jak najbardziej rekomendacja. Nie sądziłem że pierwszy raz w życiu robiąc downgrade GPU będę zadowolony. Całe to wymienianie kart w generacji Ampere nauczyło mnie jednego - jak nie ma ochoty i umiejętności na zabawy z chłodzeniem wodnym, to nie cebulić tylko od razu kupować topowe autorskie konstrukcje uznanych producentów a nie gmerać w gunwie ... Druga w mojej historii karta od MSI (miałem kiedyś 780Ti) i druga świetna. Chyba zostanę już przy tej marce.

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, joker5513 napisał:

zależnie od gry na poziomie 1950-2100MHz

to masakryczny rozstrzał.U mnie suprim trzymał  1920-1980mhz bez tak wedrujacego zegara

Co do wyniku rpm czy temp to wyglda mi na otwartą bude bo tak różowo nie jest na 370 wat

28 minut temu, joker5513 napisał:

Hałas

Msi ma troxx 4.0 czy jak im tam.Te wentylatory do rpm są najlepsze na rynku

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
37 minut temu, joker5513 napisał:

jak nie ma ochoty i umiejętności na zabawy z chłodzeniem wodnym

Przyznaj się.....brak Ci ochoty, czy umiejętności? ;) jokerek......a co powiesz na takie tempy? Miód malina palce lizać :D 

 

Gpuz.jpg

W idle oczywiście :) 

Link to post
Share on other sites

Odpal @joker5513minera na swoim Suprimie to zobaczysz jak kijowo są chłodzone pamięci ;)

 

Z resztą, w sumie to nie odpalaj. Szkoda karty. 

 

Robi się gruby szit, kiedy oficjalny dystrybutor równa ceny ze skalperami... 

 

https://www.dobreprogramy.pl/sprzedawanie-kart-graficznych-w-szalonych-cenach-domena-skalperow-w-pakistanie-juz-robia-to-dystrybutorzy,6699839523290016a

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, janek20 napisał:

to masakryczny rozstrzał.U mnie suprim trzymał  1920-1980mhz bez tak wedrujacego zegara

Co do wyniku rpm czy temp to wyglda mi na otwartą bude bo tak różowo nie jest na 370 wat

Msi ma troxx 4.0 czy jak im tam.Te wentylatory do rpm są najlepsze na rynku

 Na każdej karcie która miałem są takie różnice w zależności od gry - odpal sobie AC Valhalla lub Odyssey a później Metro Exodus Enhanced - spokojnie o ponad 100MHZ zegar w dół. 

 

Buda zamknięta, 3 x 140mm na froncie, 1x 140mm na tyle + 3x 140mm od Aio na górze + front cały z mesha - po prostu dobra wentylacja. Boku otwartego bym nie zdzierżył (kurz). Tak po prostu jest i nie chce być inaczej, możesz wierzyć lub nie. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jednak będzie kabel zasilający pcie5 12pin do 600w, w sumie jak karty mają mieć tdp podchodzące pod 600w to już 3x8pin braknie:

https://videocardz.com/newz/pci-express-gen5-12-pin-power-cable-looks-just-like-nvidias

Edytowane przez wrobel_krk
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...