Skocz do zawartości

Recommended Posts

W dniu 11.11.2021 o 08:05, Artok napisał:

Korzystając z dzisiejszego dnia wolnego postanowiłem wczoraj w końcu otworzyć pudełko z laptopem i wymienić mu na dzień dobry pastę. 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

20211110-214816-1.jpg
 

 

Mimo, że laptop został wyprodukowany niespełna dwa miesiące temu (13 września) to pasta termoprzewodząca na procesorze i karcie graficznej sucha jak wiór. Z radiatora zdrapywałem ją paznokciem. 

  Pokaż ukrytą zawartość

20211110-215338.jpg
 

I tu jeszcze bonus - goły Ryzen 5600H i RTX 3060. 

  Pokaż ukrytą zawartość

20211110-220739-1.jpg
 

Mówiłem, że tak będzie :D Zbyt wiele tego złomu mi już przeszło przez ręce.

 

Cytat

Lenovo plomb nie stosuje. Można zdemontować chłodzenie i nie ma żadnego śladu.

Oj stosuje i nawet jedną masz. Widać ją dobrze. Dobrze że nie walnęli gały jak w niektórych ideapadach gdzie plomba jest na śrubie od dysku M.2.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

Te laptopy "gajmingowe" to jakiś żart. I to Lenovo nie jest wyjątkiem - naprawdę nie rozumiem czemu GPU pobierające więcej prądu idzie schłodzić a procesory się topią.

Bo chłodzą GPU które generuje więcej ciepła, a CPU już nie bałdzo.


No i ten legion to chyba tylko się nazywa gamingowym, wygląda jak zwykły laptop, czyli pewnie nie ma porządnego chłodzenia.

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites

No to muszą w takim razie być oddzielne heatpipe'y i wentylaotory na GPU i CPU.

 

Niestety gaming na przenośnym PC zawsze był ciężkim tematem. I mimo upływu lat dalej tak zostało.

 

Pamiętam jak na studiach na 3 roku kupiłem Acera 5930G -  najlepszy swego czasu laptop w kat. performance/$ naciągając swój budżet do granic możliwości. Po dwóch latach już praktycznie nowości były niegrywalne w chociażby medium ustawieniach. Ale przynajmniej zachowywał niezłą kulturę pracy i rozsądne temperatury.

Link to post
Share on other sites

E tam. Kupiłem gejming laptop na studiach i przez trzy lata (12/2017-10/2020) ten gtx1060 radził sobie w fullhd po prostu prawidłowo. Takie czasy trafiło, że seria gtx1000 była identyko jak desktop i był już gsync, gdzie 59 fps to zupełnie normalna wartość. A że lepsze karty były zmuszane do pracy w 4k i zrobiono skok w bok w RTX, to w normalnym zapotrzebowaniu na wydajność był zastój (coś jak długowieczność sandy bridge). W kowidowej rzeczywistości takie 1060 pozostaje marzeniem wielu - piąty rok z rzędu.

 

Fakt faktem był to przedstawiciel laptopów z gatunku 100 stopni na cpu :-> pasty i undervolty jedyne co przyniosły, to fakt że już nie throttlował przy tej stówie :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

EH "GREEN HORNET" z RTX 3070 STRIX na pokładzie. Przebudowa konfigu widza, niezłe szaleństwo tam z zasilaczem człek zrobił kiedy budował wcześniejszy konfig ;-)

Na materiale coś kolor cieczy się odcieniowo zmienił. Normalnie jest taki jak na miniaturce i na zdjęciach.

 

 

256802862_4541502362607333_8770908908430

 

256832126_4541502462607323_1719833379807

 

257233222_4541502559273980_2714161611473

 

256822112_4541502792607290_8578305703314

 

256904500_4541502879273948_6188953858991

 

256911049_4541503002607269_3414562708383

 

257124417_4541503125940590_7383057072150

 

256050543_4541503209273915_3416673759208

 

257108442_4541503312607238_8018152450640

 

256855217_4541503385940564_3676851433936

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Artok napisał:

Taki ładny komputer, a w środku tylko siedemdziesiątka :pajac:

 

Cóż, każdy ma swój budżet i możliwości, tutaj klient na nic więcej niż RTX 3070 nie mógł sobie pozwolić. Chociaż obecnie odkłada kasę na 13 gen Intela oraz chce iść w RTX 4090 po premierze. Rzekłbym, że tam jest "AŻ" 70ka, a nie 'TYLKO" biorąc pod uwagę sytuację na rynku. Ale spokojnie kolejne trzy konfigi jakie wlecą na kanał to kolejno RTX 3080 Ti oraz RTX 3090 i następnie znowu RTX 3090. Skromny "GREEN HORNET" to cisza przed burzą ;-) No i obecnie staram się skołować sensowne DDR5 do konfigu na Z690 + i9-12900K i lecimy z budową, tam też będzie RTX 3090. Kurde potem mamy od jednego klienta zamówienie na trzy kompy, w jednym 2x RTX 3090 w drugim też 3090 i w najskromniejszym 3080 Ti :D Powiem Ci tak, ja się mega dobrze bawie kiedy budujemy coś skromniejszego niż typowe potwory bo z powtorami mam styczność cały czas i to się potrafi przejeść. Więc doceniam robotę przy skromniejszych konfigach. Też bardzo cieszą :) A, radocha człowieka który odbiera sprzęt zawsze cieszy tak samo, niezależnie od tego jak bardzo złożony i wypasiony jest konfig. Chociaż to co pokażemy po EH "Black Mirror" czyli EH "FANGORN" to generalnie coś tak szalonego i unikalnego, że nikt się tego co zobaczy nie ma szans spodziewać. Podpowiem komp las ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Przepraszam , co to za obudowa EH-Gosu ?
Bardzo fajna i szukam jakąś lepsza od mojej be quiet pure base 600 .
Bo chce AiO 360 dać na bok jak na tych zdjęciach jest , bo aktualnie karta grzeje się do 71c i temperatura przechodzi przez AiO góra więc myślę że przez to mam większe temperatury na procku .
I dlatego patrzę za jakąś obudowę do 800 +/- aby AiO miało swoje uciekające powietrze i karta .

Link to post
Share on other sites

Lian Li 011XL, bardzo fajna buda do LC. Sporo konfigów w niej robimy, na szczęście kilka kolejnych to zupełnie inne budy bo się mi to cholerstwo już przejadło ;-) Niemniej jakość wykonania i możliwości konfiguracyjne ta obudowa ma konkretne. W konfigu z AIO możesz dać trzy wentyle na dole zasysające, na górze wyrzucające powietrze po za budę, na bok dajesz AIO i na tył jeden wentyl wciągający i będziesz miał piękny przepływ powietrza.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, EH_Gosu napisał:

Rzekłbym, że tam jest "AŻ" 70ka, a nie 'TYLKO" biorąc pod uwagę sytuację na rynk

Widzicie, co ta nienormalna sytuacja ze mną robi? Zacząłem prychać na 3070 w wersji Strix, mimo że moją budę ogrzewa 3070 Zotak TwinEdge. 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
Lian Li 011XL, bardzo fajna buda do LC. Sporo konfigów w niej robimy, na szczęście kilka kolejnych to zupełnie inne budy bo się mi to cholerstwo już przejadło ;-) Niemniej jakość wykonania i możliwości konfiguracyjne ta obudowa ma konkretne. W konfigu z AIO możesz dać trzy wentyle na dole zasysające, na górze wyrzucające powietrze po za budę, na bok dajesz AIO i na tył jeden wentyl wciągający i będziesz miał piękny przepływ powietrza.
Znalazłem tańsza wersję Lian Li Dynamic (PC-O11DW) za 650 zl . Mogła by być ? Bo ta twoja lepsza XL to kosztuje 1100 zł :(
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, ciomasta napisał:

Znalazłem tańsza wersję Lian Li Dynamic (PC-O11DW) za 650 zl . Mogła by być ? Bo ta twoja lepsza XL to kosztuje 1100 zł :(

 

W mniejszej będziesz miał najprawdopodobniej problem z miejscem dla AIO na boku, GPU za długie. Między innymi dlatego w EH "GREEN HORNET" Lian LI 011 była zmieniana na 011XL bo 3070 STRIX był za długi dla mniejszej.

 

011 była w innej metamorfozie PC widza, przy czym tam GPU trzeba było dać wertykalnie by wlazło.

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.11.2021 o 21:22, joker5513 napisał:

No to muszą w takim razie być oddzielne heatpipe'y i wentylaotory na GPU i CPU.

 

Niestety gaming na przenośnym PC zawsze był ciężkim tematem. I mimo upływu lat dalej tak zostało.

 

Pamiętam jak na studiach na 3 roku kupiłem Acera 5930G -  najlepszy swego czasu laptop w kat. performance/$ naciągając swój budżet do granic możliwości. Po dwóch latach już praktycznie nowości były niegrywalne w chociażby medium ustawieniach. Ale przynajmniej zachowywał niezłą kulturę pracy i rozsądne temperatury.

 

Polecam Clevo P870DM, po OC 6700K nie przebijałem 90*c. :D Ale gorzej było z GPU w SLI... tzn na stocku git (120W per GPU jakoś), ale na vbiosie Premy szło po 150-180W per GPU...

 

A co do plomb w laptopach przypominam że FACTORY SEAL to nie jest WARRANTY SEAL. Żeby otworzyć laptopa trzeba zerwać factory seal i nie ma to wpływu na gwarancję, konsument może swobodnie dokładać np. dyski czy RAM bez utraty gwarancji. 

 

Gorzej jeżeli ktoś ma warranty seal na śrubie przy chłodzeniu (zazwyczaj na bloku CPU). Wtedy jest przypał i są to takie badziewia że nie da się podgrzać, odkleić i z powrotem przykleić bo zawsze się "rozpadnie". 

 

PS: wszystkie laptopy gamingowe poniżej 9k-10k pln to jest segment "entry". Kupując taniochę typu Lenovo, Acery czy podstawowe modele MSI itp itd nic się nie dostanie. Ani dobrego audio, ani ciszy, ani wydajności, ani dobrych temperatur ani możliwości rozbudowy. Dla tego w sumie od lat wracam do Clevo jak chce coś lepszego, i nigdy nie straciłem tyle na wartości co np. na Alienie (brak rozbudowy -> wlutowane CPU i wlutowane GPU robią swoje). 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Revenant napisał:

 

Polecam Clevo P870DM, po OC 6700K nie przebijałem 90*c. :D Ale gorzej było z GPU w SLI... tzn na stocku git (120W per GPU jakoś), ale na vbiosie Premy szło po 150-180W per GPU...

 

A co do plomb w laptopach przypominam że FACTORY SEAL to nie jest WARRANTY SEAL. Żeby otworzyć laptopa trzeba zerwać factory seal i nie ma to wpływu na gwarancję, konsument może swobodnie dokładać np. dyski czy RAM bez utraty gwarancji. 

 

Gorzej jeżeli ktoś ma warranty seal na śrubie przy chłodzeniu (zazwyczaj na bloku CPU). Wtedy jest przypał i są to takie badziewia że nie da się podgrzać, odkleić i z powrotem przykleić bo zawsze się "rozpadnie". 

 

PS: wszystkie laptopy gamingowe poniżej 9k-10k pln to jest segment "entry". Kupując taniochę typu Lenovo, Acery czy podstawowe modele MSI itp itd nic się nie dostanie. Ani dobrego audio, ani ciszy, ani wydajności, ani dobrych temperatur ani możliwości rozbudowy. Dla tego w sumie od lat wracam do Clevo jak chce coś lepszego, i nigdy nie straciłem tyle na wartości co np. na Alienie (brak rozbudowy -> wlutowane CPU i wlutowane GPU robią swoje). 


Chciałem też przypomieć, że praktycznie nigdy nie oddaje się rzeczy na gwarancję, tylko na rękojmię, więc mogą was pocałować w ten warranty seal.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś kiedyś widziałem wnętrze laptopa gdzie wentylator nie był w żaden sposób powiązany z heatpipe'm, a służył włącznie do generowania szumu. Ktoś coś kojarzy? Wydaje mi się że to był Asus ale mogę się mylić. Proszę o foto żeby wszyscy mogli się pośmiać jakby co ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.11.2021 o 15:02, Artok napisał:

3070 Zotak TwinEdge. 

Odnośnie zotaka. Nie robiłem na nim jeszcze UV (a jest konieczny - karta wali czołem w power limit), ale na domyślnych ustawieniach kultura pracy jest naprawdę przyzwoita. 1800 RPM przy 70 stopniach celsjusza.

zotac-bez-uv-2.png

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Pawel7 napisał:

Zotac daje standardowo 3 lata i dodatkowe 2 lata po bezpłatnej rejestracji, łącznie jest 5 lat.

Zotac w odróżnieniu od Evga, realizuje tę gw przez sklep, w którym kupiłeś kartę. Tak samo Palit, Gigaszajs i pozostaje firmy, które dają gw w układzie 2+3 lata. Jeśli coś Ci padnie to wysyłasz do sklepu, sklep do producenta (w przypadły niektórych firm sklep wysyła do dystrybutora i ten dopiero do producenta) 

 

Tylko Amerykanie z EVGA pozwalają klientowi końcowemu zgłaszać RMA bezpośrednio u siebie. 

A, i przy każdym z wymienionych AiB (z EVGA włącznie) to rozszerzone gw funkcjonuje tylko dla pierwszego właściciela więc musisz kupić towar osobiście w sklepie - jeśli odkupisz kartę od kogoś (nawet fabrycznie nową, nie rejestrowaną nigdzie ale kupioną na inną osobę) to w celu utrzymania gw musisz spisać umowę o przeniesienie praw własności. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

to w celu utrzymania gw musisz spisać umowę o przeniesienie praw własności. 

 

Masz na myśli podstawową 3 letnią gwarancję EVGI? 
Jak sprzedawałem w maju jakoś swoją 2070S FTW3 to normalnie wystarczyło napisać ticket do supportu ewuni i tyle. Wsio przeniesione bez cyrków.

Link to post
Share on other sites

Teraz musisz mieć umowę kupna-sprzedaży (akt cywilny), inaczej transferu gw nie będzie. Dalej - u Evga NADAL obowiązuje wtedy 3 lata gw (nawet po przeniesieniu praw własności) ale liczone od daty produkcji. 

 

Rozszerzona gw (5/10 lat jest nie-transferowalna). 

 

Jestem na bieżąco, bo dwa tygodnie temu goniłem 3080 FTW3. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...