Skocz do zawartości

Recommended Posts

6 godzin temu, human_2010 napisał:

Rozumiem wiele, ale żeby obrażać Gamer nexus to trzeba było nie być na tym kanale :D

A niech se ogląda co chce, kiedy chce i gdzie chce... Wolny kraj - wolny internet (a niby 5G miało być gdzie nie gdzie). 

 

Jeśli człowiek uważa, że Jezus z Gejmer Neksus jest sprzedajnym content-creatorem to niech se tak uważa... Trzeba się mieć z kogo pośmiać. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Jezus z Gejmer Neksus jest sprzedajnym content-creatorem

dopowiedziałeś wiecej niż trzeba, on linus dwa centy HU i pewnie z paru innych z tych większych ale po co to szukać

Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Trzeba się mieć z kogo pośmiać. 

oni kazdego dnia sie smieja z ciebie:P

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Player120 napisał:

Nie po to wrzucalem tu video z tym zmutantowanym wymiarowo wentylatorem by psuc atmosfere tego watku :/ chcialem dodac szczypte humoru :)

wyluzujcie juz panowie, sa ciekawsze rzeczy do dyskusji, chocby prezentacja wczorajszych alder lakow w ktorej intel pokazal przewage nad amd

w 1080p w systemie win 11 :roll: 


Chciałem przypomnieć, że win11 do kilku dni temu miał problem ze schedulerem AMD, więc te wyniki pewnie robione jak intel miał softwarow'ą przewagę.
Ale ważne, że walczą. Mają teraz inżyniera za CEO, zamiast marketingowca, to mam nadzieję, że nadgonią, żeby się nie okazało, że AMD odwali Intela a'la 2010-2020 i osiądzie na laurach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, mirai99 napisał:


Chciałem przypomnieć, że win11 do kilku dni temu miał problem ze schedulerem AMD, więc te wyniki pewnie robione jak intel miał softwarow'ą przewagę.
Ale ważne, że walczą. Mają teraz inżyniera za CEO, zamiast marketingowca, to mam nadzieję, że nadgonią, żeby się nie okazało, że AMD odwali Intela a'la 2010-2020 i osiądzie na laurach.

Tzw. znane praktyki niebieskiego giganta w walce o każdego klienta, ciesze się że postawiłem na platformę amd, bardzo chciałem ryzena 9 5900x i to nie pod gry, ale długo był nieopłacalnie drogi, dziś wiem że dobrze zrobiłem wybierając Ryśka 5 5800x. Firma amd ma w planach wydanie poprawionej rewizji zen3+ dla socketu am4, więc za jakiś czas wymienię go na ryzena 9 6900x lub 6950x czy jak tam je zwał, kolejny plus jest taki że nie muszę zmieniać całej platformy za kilka lat by mieć np.16 rdzeniowca, dobrze że nie poszedłem w rakietową platformę intela...i max 8 jajek i na tym koniec możliwości (sam rozważałem kupno cepa Intel Core i9-11900K ale na tym się skończyło) co do prezentacji alder lake to wielki ziew...niczym mi ta nowa platforma nie imponuje, podobno ma być bardziej gorąca i prądożerna jeśli chodzi o topowe konstrukcje, na siłe chcą nam wepchać win 11(chyba tu też intel sypnął sianem z rękawa;) no już się spieszę jak masa programów i wtyczek z których korzystam działa świetnie na win 10, jak zwykle nowa platforma nowe problemy, niech inni bedą jej testerami, pierwsze generacje pamięci ddr5 nie grzeszą szybkością a jak czytałem będą znacznie droższe, podobno w pl na premierę będzie mała dostępność procesów 12 generacji i przez to też jeszcze wyższe ich ceny(bym zapomniał ceny za nowość też nam wliczą haha janusze biznesu już nie śpią po nocach;) - jedynie te nowe złącze pci express 5.0 daje mi do myślenia ? ale po co mi to tu i teraz ??? jak jeszcze dobrze nie wykorzystali wersji pci express 4.0 - jaki te nowe złącze będzie miało wpływ na kolejne premiery nowych generacji gpu? choć nowe grafiki zawsze były kompatybilne ze starszym standardem pci express z tego co pamiętam, kolejne karty RTX 4000-5000 i Radeony RX będą miały jeszcze większy apetyt na prąd czy tego chcemy czy nie...ale jak to? srakto, będą posiadały znacznie więcej szybszych od obecnych kostek vram 16-24-32GB oraz jeszcze większe ilości tranzystorów upchane w półprzewodzącym krzemie ot prądożerna ewolucja;) dlatego wyżej polecałem ten nowy wielki wentylator marki corsair, czymś cza będzie schłodzić te przyszłe potworki, byśmy nie doświadczali efektu throttlingu w czasie gry w GTA 6 - firmy już to wiedzą;) na sam koniec dodam dobre rady wujka samo zlo - tej pierwszej nowej generacji hybrydowych procków oraz nowym modułom tej super szybkiej pamięci ddr5 mówię nie, będzie to warte kupna w następnych generacjach(zen 5) gdzieś za 3 lata jak już będzie standardem, póki co jest to dla mnie bardziej ciekawostka niż platforma do kupna( a Ja przez ten syf na świecie, ceny i inne duperele jeszcze nie złożyłem kompa na zen 3 haha kurła mało mi brakuje )   

Edytowane przez Player120
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I generalnie dobrze wyszedłeś na kupnie R7 5800X ;-) Świetny procek szczególnie po regulacjach memek i doszlifowaniu timingów. Co do i9-11900K to jest to procek (po premierze i9-12900K i opublikowaniu testów się to zmieni) który w kontekście napędzenia topowych GPU oraz szczególnie zapewnienia najwyższego 1% low notuje przewagę nad świetnie wyregulowanymi R9 5950X / R9 5900X / i9-10900K (na dniach wrzucam zaległy materiał z testami 11900K vs 10900K vs 5950X w grach, z 12900K się nie spieszę jeszcze) jednak gdybym miał spośród tych trzech CPU wybierać procka dla siebie to wybrałbym właśnie R9 5950X. Nawet myślałem o tym CPU w moim prywatnym konfigu jednak z uwagi na to, że mam nawet nie złotą, a diamentową sztukę (w nazewnictwie overclocerskim) i9-7980XE która w renderach i grach klepie się (rendery nieco szybciej robi) z dobrze wyregulowanym R9 5950X to sobie postanowiłem do kolejnego interesującego mnie HEDT poczekać. Na X570 mam za mało linii PCI-E pod dyski NVMe czy GPU + audio tak by straty na przepustowości GPU nie mieć (1% low zawsze cierpi nawet przy PCI-E 4.0). No i mega zajawka płynąca z siedzeniu na perfekcyjnie doszlifowanej platformie hybrydowej zapewniającej wysoką wydajność zarówno w grach jak i w renderze oraz kilka niezbędnych dla mnie bonusów, jednak robi swoje. Na rynku jest wybór co do CPU i to jest niezwykle istotne przy czym jasno trzeba zaznaczyć, że praktyki Intela jak testowanie Zen3 z upośledzeniem L3 na zabugowanym W11 vs ich nadchodzące i9-12900K to po prostu słabizna i manipulacja, przy czym zbędna bo 12900K to zaskakująco udany procek. Mało tego, ostatnio znajomy kupowali łącznie 5 sztuk i9-11900K do konfigów i co się okazało? Trafili chipy tak słabe, że to ledwie do i5 się nadaje, SP 49 Sp 50. Dla wyjaśnienia współczynnik SP na płytach ROG (Z490 / Z590 / X299 oraz zaraz Z690) określa jakość krzemu, im wyższe SP tym lepsza sztuka i pozwala na wyższe OC przy niższych napięciach i się to sprawdza w praktyce. Do tej pory wszelkie i9-11900K jakie testowałem czy też mieli moi znajomi to zakres SP 76 do SP 97, średnio około SP 80 i była to dobra jakość krzemu. A, teraz tuż przed premierą i9-12900K trafiają się śmieciuchy i9-11900K które absolutnie nie powinny tymi prockami być, o OC można zapomnieć. Mało tego, ledwo to w ogóle trzyma ustawienia def i to na dobrych chłodzeniach, no kpina po prostu. Generalnie każda korpo nastawiona jest na kasę i nie ma co się łudzić, że jest inaczej niemniej Intel odwala coraz bardziej i trzeba o tym jasno mówić. Mamy w planach konfigi na i9-12900K przy czym wiadomo to będą topy topów mainstreamowe bo też jak zobaczycie po testach (dobrych testach robionych przez ludzi którzy wiedzą co robią i ogarną chaos z DDR5) całkiem dokokszone te 12900K będą. Nawet o pobór prądu i temperatury nie ma co się za bardzo martwić pod warunkiem, że dany testujący wie co robi bo wszelkie ustawienia def i to co mobasy dają na auto to totalna patola i tyczy się to absolutnie każdej platformy przy czym mniej irytujące są tutaj platformy AMD.

 

A, jeśli chodzi też o aspekt iście akwizytorskiego wpychania ludziom na siłę W11 to jak najbardziej się zgadzam. Intel + M$ tak właśnie robi, widać to nawet doskonale po spartolonych łatkach ostatnich do W10 które potrafią destabilizować w pełni stabilne platformy (błędy softwarowe) chociażby po to by ludzie bezmyślnie przesiadali się na W11. Jeśli zaś chodzi o moduły DDR5 to niestety wszelkie moduły z niższej półki to będzie patola jeśli chodzi o możliwości co się będzie na wysokie latency przekładać i niedostatki wydajnościowe, realnie z 8-12 miesięcy trzeba będzie poczekać zanim się to ustabilizuje, a tak słono płacić za sensowne moduły żeby wycisnąć z platformy konkrety. No i zabawa z dzielnikami też będzie spędzać sen z powiek. Tak czy owak 12 gen nieco na rynku namiesza ale i tak go warto traktować jako początek pewnej nowej ery i przedsmak kolejnych generacji. Jak ktoś nie ma ciśnienia na nowości albo po prostu nie zmienia starszej wysłużonej platformy, to warto na chłodno podchodzić :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Mało tego, ostatnio znajomy kupowali łącznie 5 sztuk i9-11900K do konfigów i co się okazało? Trafili chipy tak słabe, że to ledwie do i5 się nadaje, SP 49 Sp 50. Dla wyjaśnienia współczynnik SP na płytach ROG (Z490 / Z590 / X299 oraz zaraz Z690) określa jakość krzemu, im wyższe SP tym lepsza sztuka i pozwala na wyższe OC przy niższych napięciach i się to sprawdza w praktyce. Do tej pory wszelkie i9-11900K jakie testowałem czy też mieli moi znajomi to zakres SP 76 do SP 97, średnio około SP 80 i była to dobra jakość krzemu. A, teraz tuż przed premierą i9-12900K trafiają się śmieciuchy i9-11900K które absolutnie nie powinny tymi prockami być, o OC można zapomnieć. Mało tego, ledwo to w ogóle trzyma ustawienia def i to na dobrych chłodzeniach, no kpina po prostu.

Takich rewelacji o modelu i9-11900K to nie wiedziałem :) wiem ze Ryzen 7 5800X posiada osiem rdzeni selektów w jednym klastrze CCX, ma najlepszy krzem w całej linii zen 3

 

53 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Jeśli zaś chodzi o moduły DDR5 to niestety wszelkie moduły z niższej półki to będzie patola jeśli chodzi o możliwości co się będzie na wysokie latency przekładać i niedostatki wydajnościowe, realnie z 8-12 miesięcy trzeba będzie poczekać zanim się to ustabilizuje, a tak słono płacić za sensowne moduły żeby wycisnąć z platformy konkrety.

Widzę że nawet te najdroższe mobasy asusa nie mają obsługi zawrotnych prędkości modułów RAM DDR5, np model asus rog maximus z690 formula 

posiada cztery sloty dla pamięci DDR5-6400. Myśle że jeszcze sporo wody upłynie w wiśłe nim zobaczymy moduły o szybkościach 8000 Mhz podobnie jak było z premierą kości DDR4, nie były szybkie 2133 Mhz 

Edytowane przez Player120
Link to post
Share on other sites

O obsługę memek to się nie ma co martwić, najszybsze moduły polecą, to wszystko to kwestia kontrolera pamięci w CPU. Zresztą jeden konfig mamy zamówiony już na Z690 Maximus XIV Extreme oraz kolejny na Maximus XIV Extreme Glacial to wiadomo będę dobierał memki tak żeby to miało ręce i nogi. Wszelkie XMP to i tak popelina jaka obok optymalnej wydajności nie leżała, także zawsze i wszędzie ręczne kalibracje ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, EH_Gosu napisał:

O obsługę memek to się nie ma co martwić, najszybsze moduły polecą, to wszystko to kwestia kontrolera pamięci w CPU. Zresztą jeden konfig mamy zamówiony już na Z690 Maximus XIV Extreme oraz kolejny na Maximus XIV Extreme Glacial to wiadomo będę dobierał memki tak żeby to miało ręce i nogi. Wszelkie XMP to i tak popelina jaka obok optymalnej wydajności nie leżała, także zawsze i wszędzie ręczne kalibracje ;-)


Teraz to będzie zabawa dopiero, jak napięcie per moduł będzie można ustawiać :D

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Player120 napisał:

Tzw. znane praktyki niebieskiego giganta w walce o każdego klienta, ciesze się że postawiłem na platformę amd, bardzo chciałem ryzena 9 5900x i to nie pod gry, ale długo był nieopłacalnie drogi, dziś wiem że dobrze zrobiłem wybierając Ryśka 5 5800x. Firma amd ma w planach wydanie poprawionej rewizji zen3+ dla socketu am4, więc za jakiś czas wymienię go na ryzena 9 6900x lub 6950x czy jak tam je zwał, kolejny plus jest taki że nie muszę zmieniać całej platformy za kilka lat by mieć np.16 rdzeniowca, dobrze że nie poszedłem w rakietową platformę intela...i max 8 jajek i na tym koniec możliwości (sam rozważałem kupno cepa Intel Core i9-11900K ale na tym się skończyło) co do prezentacji alder lake to wielki ziew...niczym mi ta nowa platforma nie imponuje, podobno ma być bardziej gorąca i prądożerna jeśli chodzi o topowe konstrukcje, na siłe chcą nam wepchać win 11(chyba tu też intel sypnął sianem z rękawa;) no już się spieszę jak masa programów i wtyczek z których korzystam działa świetnie na win 10, jak zwykle nowa platforma nowe problemy, niech inni bedą jej testerami, pierwsze generacje pamięci ddr5 nie grzeszą szybkością a jak czytałem będą znacznie droższe, podobno w pl na premierę będzie mała dostępność procesów 12 generacji i przez to też jeszcze wyższe ich ceny(bym zapomniał ceny za nowość też nam wliczą haha janusze biznesu już nie śpią po nocach;) - jedynie te nowe złącze pci express 5.0 daje mi do myślenia ? ale po co mi to tu i teraz ??? jak jeszcze dobrze nie wykorzystali wersji pci express 4.0 - jaki te nowe złącze będzie miało wpływ na kolejne premiery nowych generacji gpu? choć nowe grafiki zawsze były kompatybilne ze starszym standardem pci express z tego co pamiętam, kolejne karty RTX 4000-5000 i Radeony RX będą miały jeszcze większy apetyt na prąd czy tego chcemy czy nie...ale jak to? srakto, będą posiadały znacznie więcej szybszych od obecnych kostek vram 16-24-32GB oraz jeszcze większe ilości tranzystorów upchane w półprzewodzącym krzemie ot prądożerna ewolucja;) dlatego wyżej polecałem ten nowy wielki wentylator marki corsair, czymś cza będzie schłodzić te przyszłe potworki, byśmy nie doświadczali efektu throttlingu w czasie gry w GTA 6 - firmy już to wiedzą;) na sam koniec dodam dobre rady wujka samo zlo - tej pierwszej nowej generacji hybrydowych procków oraz nowym modułom tej super szybkiej pamięci ddr5 mówię nie, będzie to warte kupna w następnych generacjach(zen 5) gdzieś za 3 lata jak już będzie standardem, póki co jest to dla mnie bardziej ciekawostka niż platforma do kupna( a Ja przez ten syf na świecie, ceny i inne duperele jeszcze nie złożyłem kompa na zen 3 haha kurła mało mi brakuje )   

Ja wybrałem AMD z serii 3000 ale to była dwa lata temu jak zakupiłem Ryzena 5 3600. Wcześniej miałem Haswella. Nie mam potrzeby na linie PCI-E, mi defacto jest potrzebne tylko jeszcze GPU, 1 SSD na M.2 na OS i pierdoły ale spory, plus talerzowce klasy serwerowej na sata, bo trzymam trochę rzeczy i skrzynia też działa długo w ciągu dnia. W miarę mobas Asusa na B450, wtedy akurat kupiłem memki 3200 Corsaira, mogłem 3600 ale cóż. Nie zmieniam tego już bo i tak za jakiś czas ta platforma pójdzie pod przebudowę jak może hmm kiedyś będę mógł kupić interesujące mnie GPU w rozsądnej cenie. Nie mam parcia już na to. Przytaczając większy pobór prądu to nadal w mojej skrzyni siedzi VX550 z 2007 roku z którego dalej jestem w stanie pobrać więcej niż z naklejki po linii 12V bez zadziałania OCP i tętnienia też są bardzo ładne na rigolu. To były czasy jak faktycznie coś miało ze stajni Nippona, bo nie muszę z tym zasilaczem robić czegokolwiek. W 2019 w stosunku do intela AMD po prostu mi wyszło sporo taniej. Do tego co robię oprócz grania sprawdza się lepiej jak Intel ale tak naprawdę chciałem po prostu tym razem przeskoczyć na inny team żeby zobaczyć o co kaman bo środowisku pracowym mam u siebie niebieski kult. Zmiana PSU mnie czeka, ale dam znać jak w mocniejszym configu mój staruch wyzionie ducha.

 

1 godzinę temu, EH_Gosu napisał:

A, jeśli chodzi też o aspekt iście akwizytorskiego wpychania ludziom na siłę W11 to jak najbardziej się zgadzam. Intel + M$ tak właśnie robi, widać to nawet doskonale po spartolonych łatkach ostatnich do W10 które potrafią destabilizować w pełni stabilne platformy (błędy softwarowe) chociażby po to by ludzie bezmyślnie przesiadali się na W11. Jeśli zaś chodzi o moduły DDR5 to niestety wszelkie moduły z niższej półki to będzie patola jeśli chodzi o możliwości co się będzie na wysokie latency przekładać i niedostatki wydajnościowe, realnie z 8-12 miesięcy trzeba będzie poczekać zanim się to ustabilizuje, a tak słono płacić za sensowne moduły żeby wycisnąć z platformy konkrety. No i zabawa z dzielnikami też będzie spędzać sen z powiek. Tak czy owak 12 gen nieco na rynku namiesza ale i tak go warto traktować jako początek pewnej nowej ery i przedsmak kolejnych generacji. Jak ktoś nie ma ciśnienia na nowości albo po prostu nie zmienia starszej wysłużonej platformy, to warto na chłodno podchodzić :)

No to chyba wsjo jasne czemu w ostatnim czasie dostaję sporo laptopów i PC z zsypanym kernelem W10 w kompilacjach od 2004  do 21H1... Niestety ze względu na politykę MS nawet jak połatam to cudo ręcznie, to kernela sobie nie naniosę od nowa. W jakimkolwiek distro linuxa, mogę całego kernela nanieść od nowa w przeciągu 15 minut zachowując wszystko co było. Windofs? Bujaj się, format. Już sam fakt że od 2017 albo 2018 W10 nie robi kopii rejestru i pewnych niezbędnych rzeczy to jest skandal. Jak były wcześniejsze kompilacje co to robiły to MS stwierdził, że to zżera przestrzeń dyskową, więc domyślnie backup essentialsów jest wyłączony. Nosz... Przecież to nie pożerało miejsca jak Vista... No ku.... Przychodzi klient z korpo, praktycznie mógłbym mu jakoś ręcznie to odbudować to nawet nie mam jak. Masz terminal, możesz wywołać polecenia, które powinny zrobić co mają zrobić i w Windowsie trafiasz w limbo z którego się nie da wyjść, limbo błędów na które nie ma wytłumaczenia. Sam fakt wypuszczania takich update'ów to już... Przerobiłem ostatnio pogram wymiany MS na Surface'a to mi 3x przyszła niesprawna w jakimś stopniu sztuka. Opisuję to tylko jak 3rd party, nie jestem pracownikiem MS, nie wiem, nie mam dostępu. A niestety w W10 logi praktycznie nie istnieją i zrzuty też. Spotkałem już zbyt wiele jednostek w swoim życiu, które nawet nie robią dumpa i to jest szukanie igły w stogu siana. Format C: dalej żywe.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, EH_Gosu napisał:

O obsługę memek to się nie ma co martwić, najszybsze moduły polecą, to wszystko to kwestia kontrolera pamięci w CPU. Zresztą jeden konfig mamy zamówiony już na Z690 Maximus XIV Extreme oraz kolejny na Maximus XIV Extreme Glacial to wiadomo będę dobierał memki tak żeby to miało ręce i nogi. Wszelkie XMP to i tak popelina jaka obok optymalnej wydajności nie leżała, także zawsze i wszędzie ręczne kalibracje ;-)

o to będzie pierwsze kręcenie najnowszych modułów pamięci RAM :) czekam na Twoje kolejne testy na kanale EH ;) 

Link to post
Share on other sites

Ostatnio jestem tak zawalony tematami że nie mam ani chwilki czasu ale nie żałuję przesiadki z crapa 3080ti na konkret 3080.

 

Suprimka (na razie bez oc) daje radę wydajnościowo a kultura pracy to jest dzień do nocy. 67C to maks co na rdzeniu widziałem, obroty wentylatora nie przekraczają 1800-1850. Wreszcie mam cichą kartę na której można sobie komfortowo pograć na głośnikach. To oczywiście na biosie gaming, silent jeszcze nie próbowałem.  Boost po wyjęciu z pudełka to około 1920-1950 więc barierę 2000 MHZ myślę że po lekkim OC złamie bez problemu. 

 

A i od Xkomu dostałem kod rabatowy na pisiąt złoty za czekanie rok na zamówienie .... :menda: Żenada. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

A i od Xkomu dostałem kod rabatowy na pisiąt złoty za czekanie rok na zamówienie .... :menda: Żenada. 

 

Nie narzekaj Joker, ja na swoją 3080 czekam już przeszło rok i żałuję, że nie zamówiłem w Xkom.

Późno bo późno ale ludzie z Xkom karty dostają. Ja nawet się nie łudzę, że dostanę swoją z Morele.

 

Dobrze, że jeszcze dobrzy ludzie są na tym świecie...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Czyli uważacie że ich polityka nabrania miliarda zamówień i realizowanie ich 13 miesięcy jest fpytke i ok?? :roll: Do tego dopłacanie 400zł do wyjściowej ceny? U mnie są skreśleni, nigdy więcej złotówki ode mnie nie zobaczą. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z człowiekiem z branży i ciekawych rzeczy się dowiedziałem. 

 

RTX Day w Media Ekspert to była akcja partnerska z NVidia. Sklep nie kupił tych 400 kart nawet po takich cenach, w jakich je sprzedawał - musiał wręcz dołożyć do interesu. Tyle że reklama miała niesamowity zasięg, odbiór całej akcji był bardzo pozytywny (nawet, jeśli mowa tylko o jednym sklepie w Warszawie). Każdy kto chciał/miał możliwość mógł podjechać, stanąć w kolejce i próbować kupić kartę, która faktycznie była na stanie. Z resztą, identyko akcja była dwa miesiące temu w Szwecji, sklep Webhallen: 

 

wKZSep7.png

 

Ale zamiast tego można przecież dać bon na 50 pln, czy też zniżkę "1000 PLN na inną kartę" (co z tego, że nie taką jak się chciało, do tego droższą o 3-4 tyś niż widnieje na Twoim zamówieniu...) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...