Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem jaka jest koncepcja ale ładowanie tam do takiej rodziałki 3960X to chyba przesada, owszem gra obciąża również mocno CPU, najlepiej to widać na złożonych samolotach typu 787, nie wiem jak skalował by się taki TR a rzetelnych testów jak na lekarstwo.

Nic nie jest przesadą, nie znasz pełnych zastosowań tego konifgu. U nas nie ma określenia "przesada" albo "po co to komu?". Robimy machiny mocarne które starczą na lata do wszelkich zastosowań w jakich mają być wykorzystywane. To nisza która rządzi się zupełnie innymi prawami i jest to całkowicie inny segment klientów, po prostu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nic nie jest przesadą, nie znasz pełnych zastosowań tego konifgu. U nas nie ma określenia "przesada" albo "po co to komu?".

 

Dlatego napisałem, że nie wiem jaka jest koncepcja i broń boziu nie chce Ci tam planów zmieniać to twoja i twojego klienta sprawa.

Napisałem co napisałem bo podejrzewałem (jak widzisz wyżej słusznie) że w samym MSFS 2020 taki TR będzie tylko leżał, 6k pchnięte z przepaści.

 

Nie wiem dlaczego się tak obruszasz zaraz na każdą uwagę, narzekasz na @Rebela że nie chce "zmieniać światopoglądów" ale to Ty każdą uwagę traktujesz jak obrazę majestatu. Wiem dokładnie co robicie i dla kogo, ale tu jest dyskusja ogólna, a dyskusja polega na wymianie zdań. 

 

Ze swojej strony dodam (jeśli pozwolisz) że dobrze byłoby posadzić samą grę (150gb na nvme) często tam coś się doczytuje przed lotem i potrafi przez to zdropić nawet najlepszy konfig.

 

 

 

PjurPC wzięło 10900K. Zostawili włączone 6/6, różnica wynosiła 1FPS względem 10/20
 

 

Dzięki @Artok za wstawkę, własnie ostatnio @steelek kupił do tego tytułu 3600X i z 5600XT w 1440p ULTRA ponoć daje radę także nie taki wilk straszny jak go malują.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zakładasz konto na stronie Nvidii, kupujesz kartę, robisz przelew (najwygodniej PayPal) i czekasz na dostawę. Szybko i sprawnie :)

 

Co prawda, mnie bardziej interesuje okres listopada-grudnia ale też pytanko. Czy zielone żmije obsługują tylko paypala czy jest też jakiś zwykły przelew, płatność kartą (VISA/Mastercard)?

 

Skoro tym razem chce brać na fvat to pewnie muszę kupić w PL, bo znając życie nie da się zamówić w DE z wysyłką do Polski...

Link to post
Share on other sites

bo znając życie nie da się zamówić w DE z wysyłką do Polski...

Na niemieckiej stronie nvidii chcąc kupić 2060 Super można wybrać z listy Polskę jako kraj dostawy

Nie można, Polska tylko w rubryce danych do faktury. Co najwyżej Austria jako kraj dostawy.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem, że nie wiem jaka jest koncepcja i broń boziu nie chce Ci tam planów zmieniać to twoja i twojego klienta sprawa.

Napisałem co napisałem bo podejrzewałem (jak widzisz wyżej słusznie) że w samym MSFS 2020 taki TR będzie tylko leżał, 6k pchnięte z przepaści.

 

Nie wiem dlaczego się tak obruszasz zaraz na każdą uwagę, narzekasz na @Rebela że nie chce "zmieniać światopoglądów" ale to Ty każdą uwagę traktujesz jak obrazę majestatu. Wiem dokładnie co robicie i dla kogo, ale tu jest dyskusja ogólna, a dyskusja polega na wymianie zdań. 

 

Ze swojej strony dodam (jeśli pozwolisz) że dobrze byłoby posadzić samą grę (150gb na nvme) często tam coś się doczytuje przed lotem i potrafi przez to zdropić nawet najlepszy konfig.

 

 

 

 

 

Dzięki @Artok za wstawkę, własnie ostatnio @steelek kupił do tego tytułu 3600X i z 5600XT w 1440p ULTRA ponoć daje radę także nie taki wilk straszny jak go malują.

 

Nie obruszam się, to jest normalna dyskusja także spokojnie. Nie bez powodu dałem na końcu mojej wypowiedzi emotikonkę z uśmiechem. Pisanie nie przekazuje emocji stąd można błędnie interpretować. Na luzaku :)

 

Giera naturalnie na NVMe będzie, niemniej dzięki za sugestię. Przy okazji może skorzysta się z RTX IO :)

 

Nieco ciekawostek :

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-provides-further-details-on-geforce-rtx-30-series

Co prawda, mnie bardziej interesuje okres listopada-grudnia ale też pytanko. Czy zielone żmije obsługują tylko paypala czy jest też jakiś zwykły przelew, płatność kartą (VISA/Mastercard)?

 

Skoro tym razem chce brać na fvat to pewnie muszę kupić w PL, bo znając życie nie da się zamówić w DE z wysyłką do Polski...

Z tego co pamiętam masz kilka opcji płatności. Jak kupujesz przez sklep NV Polska to i tak karty jadą zazwyczaj z Niemiec. Normalnie na FV możesz brać.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up nie było w takim razie tematu.

 

Boris z belgijskim numerem telefonu z kujawsko-pomorskiego sprzedaje gaming X TRIO za 2k. 

 

https://sprzedajemy.pl/msi-geforce-rtx-2080ti-gaming-x-trio-graphic-card-warszewice-2-0010c9-nr60187012

 

Ale inaczej jak odbiór osobisty z obstawą to bym tego tematu chyba nie załatwiał. :P  :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up nie było w takim razie tematu.

 

Boris z belgijskim numerem telefonu z kujawsko-pomorskiego sprzedaje gaming X TRIO za 2k. 

 

https://sprzedajemy.pl/msi-geforce-rtx-2080ti-gaming-x-trio-graphic-card-warszewice-2-0010c9-nr60187012

 

Ale inaczej jak odbiór osobisty z obstawą to bym tego tematu chyba nie załatwiał. :P  :rotfl:

No i gitara, wszystko spoko :) Co do sprzedaży 2080 Ti za grosze, to serio raj dla kupujących, nawet myślę czy nie przytrollować jakiegoś desperata i nie kupić od niego 2080 Ti za 2K, pójdzie do kompa żony :D

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

No i gitara, wszystko spoko :) Co do sprzedaży 2080 Ti za grosze, to serio raj dla kupujących, nawet myślę czy nie przytrollować jakiegoś desperata i nie kupić od niego 2080 Ti za 2K, pójdzie do kompa żony :D

 

Jeżeli dorwiesz Strixa, FTW3, Gaming X Trio lub Amp Extreme lub jakiegoś rarytasa na bloku wodnym to wygląda to na dobry pomysł. W dzisiejszych czasach to nie samochód & mieszkanie mężczyzny się liczy, tylko gamingowy komputer kobiety! 

Link to post
Share on other sites

Jak większa różnica w cenie to zawsze zostaje mailbox.de czy inne podobne.

 

Wolę bezpośrednio, przyoszczędził bym 16% na vacie (akurat jak na złość w DE obniżono vat do 16% z 19%... heh), tylko że go potem nie odliczę. Jak będę kupował GPU to będę musiał się zapytać księgowej jak byłoby lepiej w Q4. 

Link to post
Share on other sites

O, jak rok temu patrzyłem Super'y w pre-orderach to przy 2070S były tylko DE.

Na wszystko jest sposób. Wynajmujesz kawalerkę przez airbnb lub booking na miesiąc w Niemczech, zamawiasz dostawę na adres wynajętego lokum, przeprowadzasz się tam na miesiąc i czekasz aż dojdzie. :D :D

 

Możnaby na 3 dni wynająć i poczekać tylko na kuriera, ale kto wie jak szybko wyślą... żeby nie było tak, że wyślą po dwóch tygodniach i nowy najemnca sobie kartę weźmie.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Na wszystko jest sposób. Wynajmujesz kawalerkę przez airbnb lub booking na miesiąc w Niemczech, zamawiasz dostawę na adres wynajętego lokum, przeprowadzasz się tam na miesiąc i czekasz aż dojdzie. :D :D

 

To ja już wolałbym 3090 w PL kupić, taniej by wyszło hehe.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dorwiesz Strixa, FTW3, Gaming X Trio lub Amp Extreme lub jakiegoś rarytasa na bloku wodnym to wygląda to na dobry pomysł. W dzisiejszych czasach to nie samochód & mieszkanie mężczyzny się liczy, tylko gamingowy komputer kobiety! 

Dobre, dobre ;-) Generalnie wszelkie materialne dobra nie mają znaczenia tak naprawdę bo są swoistego rodzaju iluzją. Niemniej jak się z tego korzysta, to się przydaje. Żona akurat zajmuje się montażem materiałów niektórych to do jej kompa którego będziemy niebawem budować, RTX 2080 Ti będzie jak znalazł, CUDAsy w renderze się przydają.

 

https://videocardz.com/press-release/gigabyte-announces-geforce-rtx-3090-rtx-3080-eagle-and-gaming-series

 

Te karty mogą niezłe pod bloki LC być swoją drogą.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

Żona akurat zajmuje się montażem materiałów niektórych to do jej kompa którego będziemy niebawem budować,

Ja też swoją Żonę ostatnio przekabaciłem podstępem na przesiadkę z laptopa na PC, zrobiłem jej secik ze sterowalnymi świecidełkami na APU -  mówi teraz, że nie wraca nigdy do lapka :) leży w kącie, ma 2x większy monitor i wydajność.

 

Btw. o ile wierzyć tym renderom to referenty mają wyrzucać część powietrza. Ciekawe jak to będzie działać w praktyce. Sama koncepcja wydaj się niegłupia. Aczkolwiek po tyłku dostanie VRM i CPU - najbardziej konfigi na powietrzu.

 

NVIDIA-RTX-3080-Dual-Fans.jpg

Link to post
Share on other sites

ciekawe czy faktycznie 3070>2080ti jeżeli tak to zakup 2080ti nawet za te 2k całkowicie mija się z celem.

 

Nope. Obliczeniowo i akceleracyjnie 2080 Ti nadal wytrze podłogę 3070tką. Zawsze tak było. Ja bym postawił znak = pomiędzy nimi na chwilę obecną. Przypominam, by twierdzenie Huanga 3070 > 2080Ti było prawdą, wystarczy JEDEN tytuł i wydajność większa o 1 fps w jakiejkolwiek rozdzielczości. 

Link to post
Share on other sites

ciekawe czy faktycznie 3070>2080ti jeżeli tak to zakup 2080ti nawet za te 2k całkowicie mija się z celem.

W DXR pewnie za sprawą nowych rdzeni RT będzie łomot, ale bez DXR to jednak mniejsza przepustowość pamięci swoje zrobi na RTX 3070, do tego 8 GB VRAM to nie 11 GB VRAM w rozdzielczościach wyższych. Przykładowo 'Horizon Zero Dawn" w 3440x1440p alokuje mi na 2080 Ti 10,5 GB , na TITAN RTX 12 GB. Oczywiście alokacja, a wykorzystanie realne to co innego niemniej lepiej mieć zapas niż go nie mieć.

 

Ilość rdzeni CUDA w Ampere to też jest marketingowe podwajanie za sprawą przebudowanych SM które pozwalają na podwojone obliczenia względem SM w Turingach. Stąd takie ogromne ilości CUDA w Amperach, skalować się to niestety raczej (ale zobaczymy) nie będzie jak faktycznie fizycznie podwojona liczba CUDA. Ampere to takie CUDA z HT można metaforycznie ująć.

Link to post
Share on other sites

W DXR pewnie za sprawą nowych rdzeni RT będzie łomot, ale bez DXR to jednak mniejsza przepustowość pamięci swoje zrobi na RTX 3070, do tego 8 GB VRAM to nie 11 GB VRAM w rozdzielczościach wyższych. Przykładowo 'Horizon Zero Dawn" w 3440x1440p alokuje mi na 2080 Ti 10,5 GB , na TITAN RTX 12 GB. Oczywiście alokacja, a wykorzystanie realne to co innego niemniej lepiej mieć zapas niż go nie mieć.

 

Ilość rdzeni CUDA w Ampere to też jest marketingowe podwajanie za sprawą przebudowanych SM które pozwalają na podwojone obliczenia względem SM w Turingach. Stąd takie ogromne ilości CUDA w Amperach, skalować się to niestety raczej (ale zobaczymy) nie będzie jak faktycznie fizycznie podwojona liczba CUDA. Ampere to takie CUDA z HT można metaforycznie ująć.

 

Ale do kompa żony ,myślisz że zobaczy różnice? Dodatkowo 3070 będziesz miał nową w tej cenie. Ja bym się już w Turinga nie pchał.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...