Skocz do zawartości

Recommended Posts

masz racje ale tak niezauważenie nvidia znowu o te 300dolców podwyższyła ceny kart.

Co Ty bredzisz?

 

RTX3070 został wyceniony jak RTX2070 na 499$

RTX3080 został wyceniony jak RTX3080 na 699$

 

Masz te same ceny a wydajność jest znacznie wyższa względem Turinga.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi o przeskok ceny 2080Ti –> 3090, choć tutaj jest nieco więcej jak 300.

To jest segment dla osób, które jeśli chcą mieć najwydajniejszą kartę na rynku to dołożą parę groszy.

Pozostałe karty zostały tak samo wycenione jak poprzednia seria.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

właśnie, 3090 to nie segment 2080ti tylko titana, patrząc z tej perspektywy to nawet obniżyli cenę ;p i to sporo :D

Pytanie jest takie czy aby na pewno 3090 to najmocniejsza karta bo z przecieków wychodzi, że jest jeszcze model z pamięcią HBM i tutaj dopatrywał bym się następcy Titana ;)

 

Link to post
Share on other sites

Za chwile bedzie idealny moment na zakup gpu. Za 2000zl mozna bedzie rwac nowe 2080s lub uzywane 2080ti, 2500zl starczy na 3070 z 3kola z okladem na 3080.

 

Popsuc nam szyki moze jedynie slaba dostepnosc amperkow, ktora niestety moze być realnym zagrozeniem obawiam sie. :(

 

Ja tam 17.09 postaram sie naklikac jakies zamowienie w xkom. Moze do pazdziernika zrealizuja :)

Link to post
Share on other sites

Pytanie jest takie czy aby na pewno 3090 to najmocniejsza karta bo z przecieków wychodzi, że jest jeszcze model z pamięcią HBM i tutaj dopatrywał bym się następcy Titana ;)

 

HMB mają karty w GDX , myślę ze to bardziej będzie w quadro

 

 

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

 

 

bo z przecieków wychodzi, że jest jeszcze model z pamięcią HBM

Z HBM jest GA100 z Tesli, raczej bym się nie nastawiał na konsumenckie GPU z tymi pamięciami.


 

 

Jeżeli gwarancja nie przechodzi na 2 właściciela to nie.

W większości firm tak jest.

Link to post
Share on other sites

Ceny po części mogą wynikać z tego - że jak każdy wie - najbliższy rok będzie się charakteryzował słabą koniunkturą i recesją (bardzo mocną w wielu regionach). Producent woli mieć mniejszą marżę a sprzedać więcej (albo inaczej = zabezpieczyć sprzedaż związaną z zamówieniami u poddostawców, które były podpisane dużo wcześniej). Spadek sprzedaży o nawet 30-40% może połamać nie jednego giganta. Do tego dochodzą koszty magazynowania, słaba reputacja (PR) itp itd.

 

nvidia woli chwilowo wyglądać na protagonistę aniżeli antagonistę. W 2022 wróci to pewnie do "normy".

Link to post
Share on other sites

No tak chodziło mi że tak naprawde to 3090 jest odpowiednikiem 2080 z cena 2 razy wiekszą. nie wyobrażam sobie że nvidia nie wypuści jakiegoś titana w serii 3000. Ten 3090 to pewnie okrojony rdzeń i pewnie za pół roku wlasnie  bedzie Big Titan za 3-5k dolców. Czyli jeśli wydadzą mocniejszą karte jakiegoś Titana to cenowo powinno być tak:
3090=2080
3080=2070
3070=2060

W takim przypadku gdy wypuszczą titana mocniejszego od 3090 z pełnym rdzeniem to skroili nas aż miło a ludzie sie cieszą z premiery hahahaha. 200-800dolców w zaleznosci od modelu

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

No tak chodziło mi że tak naprawde to 3090 jest odpowiednikiem 2080 z cena 2 razy wiekszą. nie wyobrażam sobie że nvidia nie wypuści jakiegoś titana w serii 3000. Pewnie bedzie to Big Titan za 3-5k dolców wiec skroili nas aż miło hahahaha. na 200-800dolców w zaleznosci od modelu

Czujesz się skrojony powiadasz, jednego czy dwa RTX 3090 bierzesz? ;-) Co do tego czy pojawi się TITAN Ampere, również się zastanawiam niemniej dopiero będzie można wyciągnąć wnioski jak pojawi się diagram przedstawiający schemat budowy GA102.

 

Co do RTX 3090 jako zastępcy RTX 2080, absolutnie nie. Pomiędzy RTX 3080, a RTX 3090 jest na tyle duża luka w samej specyfikacji (a, jeszcze i tak pełnej nie znamy), że spokojnie NV może wydać (niemalże pewne to jest) RTX 3080 Ti.

 

Wracając do spojrzenia na cenę z perspektywy osoby która w segment topowy zawsze celuje to jestem generalnie bardzo pozytywnie zaskoczony zarówno potencjałem karty i spodziewaną wydajnością, jak i samym aspektem cenowy. Generalnie GPU zdecydowanie potężniejsze pod każdym względem od TITAN RTX, a o 1000$ mniejsza inwestycja. Pięknie :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam 2080 i chyba te serie odpuszczam ze wzgledu na prądożernośc. Pewnie wiele modeli bedzie sie psuło zaraz po gwarancji. Sam potencjał kart jest bardzo duży jesli chodzi o wydajnosc, ale jeśli wydadzą cos duzo mocniejszego niz 3090 to jesteśmy wydymani na srogi hajs bo podwyższyli prog cenowy o mniej wiecej jeden model do góry

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...