Skocz do zawartości

Recommended Posts

@EH_Gosu Masz może jakieś wieści odnośnie 3090 z preinstalowanym blokiem? :)

Z natury za bardzo nie interesują mnie karty z zainstalowanymi fabrycznie blokami. Wychodzę z założenia, że jeżeli ma być coś dobrze zrobione to zrobię to sam ;-) Także preferuje sam dobrać blok, backplate, termopady, pastę no i samemu to wszystko poskładać.

 

Naturalnie rozumiem, że zdecydowana większość osób boi się grzebać przy GPU i wtedy dobrym wyborem są UDANE konstrukcje z bloczkami. Przykładowo w serii RTX 20xx przyjemne były AORUSY RTX 2080 Ti z blokiem (miałem kilka i każdy chłodny + wysokie OC), a tragicznym MSI Sea Hawk gdzie wiele egzemplarzy Sea Hawka fabrycznie miało źle blok zainstalowany i na LC się do 80C grzały (gdzie 43-44C na dobrym LC to optymalne wartości). Kumpel takiego 2080 Ti Sea Hawk nie chciał na rma odsyłać to rozebrał i zmodował blok tak żeby mu dociskał należycie i nagle spadek z okolic 80C na okolice 38-40 (chłodzenie Mothership które zbudowaliśmy dla niego) także taka to konstrukcja "udana" ze stajni MSI ;-)

 

W kwestii karcioch ASUSa z blokami - na ten moment nie mam wyrobionego zdania bo z żadną jeszcze nie miałem styczności. Pewnie mi się przez benchtable przewinie to podzielę się wrażeniami.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja miałem inno3d, niestety kaputnęło, zwrócili kase i czekam na 3090 aż będzie dostępne :(

 

Jaki model miałeś i co się dokładnie stało?

 

Przyjemnie (serio, bo to przekułem w coś pozytywnego, a w ramach RMA wróciły już karty z większym potencjałem OC i Samsungami zamiast Micronów) wspominam moje dwie pierwsze padliny RTX 2080 Ti :D Posłużyły jako pomysł na materiał ;-)

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki model miałeś i co się dokładnie stało?
 

 

Jedyny z blokiem preinstalowanym :) - ichill frostbite czy jakoś tak

 

Cewki popiskiwały od startu, ale po pewnym czasie zrobiło się to już nie do zniesienia, stwierdzili że nie będą naprawiać

Link to post
Share on other sites

No niestety. Takie są obecne realia (ceny). Mój 30/10/20 wyniósł ok. 8145zł (1810 euro przy średnim kursie 4,50). W dzień premiery ceny oscylowały w granicach 1640 euro. Kurs był w granicach 4,56 - koszt całkowity 7478zł. Przy powszechnym braku dostępności, kto usilnie będzie chciał mieć tę kartę, po prostu ją kupi. Nawet gdyby miała kosztować i 10k. 

A jak to obliczyłeś?

tak ż 6900xt go zje a kosztuje 999$

Link to post
Share on other sites

cover4.jpg

 

 

Stary, ja jechałem na kartach AMD przez większość swojej kariery PC (9100>9600pro>x1650pro>HD6950>FirePro rodzina Wx000 i Wx100> Pro Duo Polaris). Przychodzi jednak taki moment w życiu kiedy przestajesz być fanboyem i zaczynasz kupować co potrzebujesz. Po pierwsze - nawet nie wiesz jaką wydajność będzie miał 6900xt, AMD pokazało tylko slajdy. Po drugie - założmy, że 6900xt będzie na równo z 3090, albo nawet "zjadał" ją - no to kupujemy!. Odpalam pierwszy program w którym pracuję - a co to? OptiX nie działa? Coś się bez CUDA nie liczy? Ale jak to tak można? Przecież karta jest lepsza i tańsza!

Może jak dorośniesz to zrozumiesz niektóre rzeczy. Tak bardzo jak lubię AMD to trzeba zdać sobie sprawę - nawet jak wydadzą GPU mocniejsze od kart Nvidii - miną lata zanim deweloperzy ogarną wsparcie. Chyba że potrzebujesz GPU tylko do Minecrafta, bez obrazy do gry, to idz trolluj gdzieś indziej. 

 

BTW. 999$ * VAT = 1229$. Aktualny przelicznik 3.7951 - około 4670 zł. Importerzy, sklepy itd. muszą też coś zarobić, dodaj do tego z 10% lekko, to masz ponad 5 tyś w optymistycznej wersji, realistycznie koło 5500. Nie wiem skąd 4k wziąłeś.

Edytowane przez vandam
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

tak ż 6900xt go zje a kosztuje 999$

Pokaż nam testy RX 6900XT. Zarówno w standardowej rasteryzacji jak i z DXR oraz dodatkowo vs DLSS 2.0.

Zamiast teoretyzować i wypisywać  teorie niczym fanatycy z działu komentarzy PPC, poczekaj najpierw na testy.

 

Absolutnie nie ma szans, żeby Big Navi było REALNĄ konkurencją dla Ampere w wypadku najbardziej wymagających użytkowników. Co najwyżej będą to niezłe produkty, oferujące mniejszą wydajność, mniejsze możliwości i przy tym za niższą cenę. Także poniekąd rozwiązania dla mniej wymagających i dysponujących mniejszym budżetem. Co premierę GPU AMD czytać można wywody o tym jak to się "NVIDIA boi" albo "AMD pozamiata", "AMD NV Killer" etc. I póki co na wywodach i marzeniach ściętej głowy się kończy :)

 

Popatrz na rynek CPU i odpowiedz sobie dlaczego AMD za UDANE procki woła więcej niż Intel za ich procki. Fanatyzm, fanatyzmem, a realia realiami. Jesteś w tym temacie po to żeby trollować i wypisywać głupoty bez pokrycia w rzeczywistości i ludzi tym irytować, czy masz zamiar zacząć coś wnosić ciekawego po za dyrdymałami?

 

Serio, to nie jest forum pclaba więc trzymaj jakiś poziom. W ogóle jaki jest segment wydajnościowy GPU w które celujesz?

 

Zresztą coraz więcej przecieków (plotki to plotki, ale bardzo prawdopodobne) jest na temat premiery RTX 3080 Ti która będzie nieco wolniejsza od RTX 3090. A, ta karta w cenie 999$ będzie ofertą skierowaną vs 6900XT, co za tym idzie skoro RTX 3080 Ti będąc wolniejszym od RTX 3090 GPU to kontra na topowe Big Navi, odpowiedź jest prosta. Ani pozycja wydajnościowa RTX 3080 Ti ani tym bardziej RTX 3090 nie będzie zagrożona.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-to-launch-in-january-2021

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Od siebie powiem tylko tyle, że - kupuję akurat to, co jest z reguły najwydajniejsze :) Ale to też nie jest reguła. Jak nvidia przysiadła, i AMD wydało właśnie HD 6950, to poszedłem trzymać sztamę z czerwonymi. Kurczę....aż mi się czasami głupio robiło, jak po włączeniu gry widziałem wieeeelki zielony baner Nvidiaaaa, a ja ukradkiem zerkałem na budę, czy czasami się tam coś nie spali zaraz :) Ech....jak nvidia się odbiła od dna z serią 10, to Mariusz znowu skierował swe kroki ku GT1070. Nie celowałem w górną półkę, bo stwierdziłem, że nie warto. I trochę szkoda mi było kasy. Mały (no....już nie taki mały) tłucze od ponad 5 lat na GB GT1070 w FHD i jest ok. Aaaa....i kiedyś jeszcze zdradziłem niebieskich na rzecz AMD Sempron. Bardzo udany procesor trzeba przyznać. A obecnego kompa składam, bo: chcę, dla kaprysu i może trochę z nudów. Mnie nie tyle kręci posiadanie sprzętu TOP, ile sama radocha złożenia tego do kupy :)

Bo później i tak będzie stać i tak będzie stać. Chyba że co chwilę będę szybkę otwierał i kurze przecierał :D

I pomimo, że może i AMD w prockach jest gdzieś wydajniejsze, trzymam się Intela. Trzymam się Asusa. I chciał, nie chciał Nvidii.

A reszta się okaże.


Rację ma, a Ty mu karzesz się niezdrowym cukrem i tłuszczem opychać, ehhh

Ajj....bo pieprzy takie głupoty. Zje, nie zje. Nawet jak zje, to co z tego. Karty na oczy może nie widział, ale już wie, kto kogo zje.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 Pokaż nam testy RX 6900XT. Zarówno w standardowej rasteryzacji jak i z DXR oraz dodatkowo vs DLSS 2.0. Zamiast teoretyzować i wypisywać  teorie niczym fanatycy z działu komentarzy PPC, poczekaj najpierw na testy.

 

Absolutnie nie ma szans, żeby Big Navi było REALNĄ konkurencją dla Ampere w wypadku najbardziej wymagających użytkowników. Co najwyżej będą to niezłe produkty, oferujące mniejszą wydajność, mniejsze możliwości i przy tym za niższą cenę. Także poniekąd rozwiązania dla mniej wymagających i dysponujących mniejszym budżetem. Co premierę GPU AMD czytać można wywody o tym jak to się "NVIDIA boi" albo "AMD pozamiata", "AMD NV Killer" etc. I póki co na wywodach i marzeniach ściętej głowy się kończy  :)

 

 

ja zamówiłem RTX3080 ze względu na dostępne sterowniki dla Windowsa 7

 

bo nadchodzące Radeony 6000 są już tylko ograniczone do Windowsa 10

(amd zakochane jest w M$, podobnie jak Netflix 4K musi mieć przeglądarkę Edge  :P)

 

 

 

 

Popatrz na rynek CPU i odpowiedz sobie dlaczego AMD za UDANE procki woła więcej niż Intel za ich procki. 

 

Te ceny za ryzeny 5000 i wyczekiwanie na aktualizacje biosów dla starszych chipsetów z serii 400 to jest jakaś masakra, zaraz Intel wróci w łaski dla średniego segmentu - jak nie już wrócił...

 

 

 

 

 

Fanatyzm, fanatyzmem, a realia realiami. Jesteś w tym temacie po to żeby trollować i wypisywać głupoty bez pokrycia w rzeczywistości i ludzi tym irytować, czy masz zamiar zacząć coś wnosić ciekawego po za dyrdymałami?

 

 

podobnie jak wierni fanatycy marki SPC, co roku podwyżki cen, ale podwyżkę jakości to już próżno szukać.

 

 

 

 

Serio, to nie jest forum pclaba więc trzymaj jakiś poziom. 

 

a propos pclaba, słyszałem od znajomego że narozrabiałeś tam i nie wytrzymali :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisałem tam szczerze co myślę o pewnym moderatorze u którego ani kultura osobista ani obiektywizm nie istniały to i banik poszedł czego się spodziewałem. Totalnie mi tamto forum wisiało bo 8 na 10 użytkowników to malkontenci zarośnięci włosami cebuli w stanie nadzwyczaj aktywnym :D

 

Z natury się nie cackam, cięty język mam to różnie z tym bywa. Alergia na irracjonalne stwierdzenia mi zostanie chyba na zawsze, cóż jestem perfekcjonistą sprzętowym i nie lubię dyrdymałów bez pokrycia w rzeczywistości. Raz, że głupoty to głupoty, a dwa wprowadzanie ludzi w błąd ;)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja wiem kto kogo zje - Danielosław ponczka z dżemorem z lukrową polewą!! :)

wole paczka z makiem :)

Napisałem tam szczerze co myślę o pewnym moderatorze u którego ani kultura osobista ani obiektywizm nie istniały to i banik poszedł czego się spodziewałem. Totalnie mi tamto forum wisiało bo 8 na 10 użytkowników to malkontenci zarośnięci włosami cebuli w stanie nadzwyczaj aktywnym :D

 

Z natury się nie cackam, cięty język mam to różnie z tym bywa. Alergia na irracjonalne stwierdzenia mi zostanie chyba na zawsze, cóż jestem perfekcjonistą sprzętowym i nie lubię dyrdymałów bez pokrycia w rzeczywistości. Raz, że głupoty to głupoty, a dwa wprowadzanie ludzi w błąd ;)

Ten moderator pewnie nie ma życia i chce sie dowartościować :) Stuleja piwniczarska :)

Jak mnie teraz tutaj  zbanuje to przecież mozna milion nowych kont założyć :) A odemnie dla modera od bencha :) Panie M Zapraszamy do banicji :)

Może troszke Ci sie choroba uspokoi :)

 

Kiedy testy Amd 6800/xt i 6900xt tak BTW?

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Szaleniec jesteś to trza przyznać :D Mi by się nie chciało w multikonta bawić etc. Szkoda czasu na takie duperele.

 

NDA na testy nowych RX schodzi 18 Listopada z tego co pamiętam.


Mój 3090 srtrix oc bedzie jutro u mnie :)

No to pozytywnie się zaskoczysz jaki kop jest vs RTX 2080 TI, a zmiana ze STRIXa na STRIXa będzie jeszcze przyjemniejsza. Miałem RTX 2080 Ti STRIX również i karta bardzo udana, ale jakość wykonania STRIX 3080 / 3090 to jest jeszcze inny poziom. No i wydajnościowo skok konkretny.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

No i stało się. Porzuciłem karty EVGA kupowane od dłuższego czasu, na rzecz ASUS, notabene ze względu na brak dostępności tych pierwszych na rynku i bardzo dobrej opinii dla Strix. WD Legion już się instaluje, sprawdzę dziś możliwości 3090 w 5120x1440 :D:D

Podziel się wrażeniami :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...