Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Moja RTX 2080 Gaming X Trio hula na +100 na memory i +1000 na memkach. Z krzywą w afterburnerze tempy podczas grania jakieś 67-8 stopni, rzadko kiedy wbije sie 70.  Jednak chyba trochę to obniże, bo nie wiem czy jest sens to katować? Przeleciałem wszelkie możliwe benchmarki po parę razy, łącznie parę godzin, od paru dni gram w cokolwiek tylko zechcę i karta w żaden sposób nie wysypała ani gry ani benchmarka, tylko kwestia czy zostawić takie zegary, czy olać i dać niżej?

Dodatkowo powiedzcie mi, jest sens ustawiania "wysoka wydajność" zarówno w profilu nvidii jak i w opcjach zasilania? Czy to tylko fanaberia aby zegary siedziały cały czas na wysokim poziomie, gdy bez potrzeby nie muszą, a ja tylko katuję tak podzespoły ?: )

Link to post
Share on other sites

Moja RTX 2080 Gaming X Trio hula na +100 na memory i +1000 na memkach. Z krzywą w afterburnerze tempy podczas grania jakieś 67-8 stopni, rzadko kiedy wbije sie 70.  Jednak chyba trochę to obniże, bo nie wiem czy jest sens to katować? Przeleciałem wszelkie możliwe benchmarki po parę razy, łącznie parę godzin, od paru dni gram w cokolwiek tylko zechcę i karta w żaden sposób nie wysypała ani gry ani benchmarka, tylko kwestia czy zostawić takie zegary, czy olać i dać niżej?

 

Dodatkowo powiedzcie mi, jest sens ustawiania "wysoka wydajność" zarówno w profilu nvidii jak i w opcjach zasilania? Czy to tylko fanaberia aby zegary siedziały cały czas na wysokim poziomie, gdy bez potrzeby nie muszą, a ja tylko katuję tak podzespoły ?: )

 

Wrzuć linki do Fire Strike (najlepiej Extreme / Ultra) tak samo Time Spy. Porobimy compare z różnymi kartami, GTX / RTX. Mam tego od groma w bazie, a ciekaw jestem jak ta karta się zachowuje przy tych taktach. Testowałem 2080 Trio i to było arcy, arcy bydle.

 

68785505_2404298433022761_66937125094104

 

68899259_707445209706056_303237378430992

 

69278448_521243271984383_446094534078627

 

Co do profilu "Preferuj maksymalną wydajność" to daj na "Optymalna". Ustawienia z wydajnością używa się głównie do benchowania oraz sytuacji kiedy na danym GPU oraz w danej rozdzielczości występuje bottleneck ze strony CPU czy platformy. Wtedy niwelujesz albo ograniczasz w dużym stopniu stutetr wynikający z bottlenecka. Przydatne również do konfiguracji SLI. Przykładowo jak gram w "Anthem" na moim konfigu to muszę używać tego ustawienia oraz rozdzielczości 4587x1920 (1.78 większa od natywnej 3440x1440p) żeby karty latały na 95-99% przy fps w zakresie 100-117 (fps lock na 3 poniżej zakresu G-Sync,. bo najlepiej wtedy śmiga G-Sync)

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

Zrobiłem undervolting karty i podbiłem zegary, karta przy 1.000v +120mhz na rdzeniu i +900mhz na pamięciach. Wcześniej w wieśku było 71-72c, teraz jest 62-63c i cisza :)

 

Druga sprawa, po zmianie grafiki z 1060 na 2080 mój i7 8700 rozwinął skrzydła ale i temperatury wzrosły z średnio 55c na 70c a najwięcej hwmonitor zanotował 78c... I zdziwiło mnie, że procek zablokowany a napięcie podbija nawet do 1.39v. Ściągnąłem program intel extreme tuning engine i zmniejszyłem vcore -0.100v i temp znacząco spadły, do max 65c, a średnio 60c, jedyny problem tego programu to że nie zapamiętuje ustawień po zapisaniu i zrestartowaniu pc, muszę za każdym razem po włączeniu PC odpalic program i wybrac wcześniej zapisany profil ;/

 

twjP8x.jpg

Edytowane przez pawelox01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I zaczyna się "triumfalny" odwrót od RayTracingu...

https://www.techpowerup.com/258340/assetto-corsa-competizione-dumps-nvidia-rtx

Zagadka z brakiem gier i wsparcia RT,żałosną ich liczbą pomału się rozwiązuje

:)

https://www.dsogaming.com/news/remedy-confirms-that-control-will-be-better-optimized-and-run-faster-than-quantum-break/

Control tworzy się od 3 lat.Karty RT są na rynku od roku. Czyli około 2 lat wcześniej developerzy posiadali coś na wzór "dev kitów" Turinga. Wychodzi na to że niestety w obecnej formie RT kompletnie się nie przyjmie.Piszę to jako "załamany" właściciel RTX 2070:)

Edytowane przez Dominik132
Link to post
Share on other sites

A właśnie nVidia powinna w pierwszej kolejności pakować RayTracing do gier z zamkniętym światem. Wyścigi samochodowe nadają się do tego idealnie, bowiem mapa ogranicza się do toru wyścigowego, można tam zapakować sporo efektów nie tracąc wiele na wydajności.

Link to post
Share on other sites

Albowiem dobra wersja RTXa 2060 kosztuje powyżej 1500 złotych, co jest powyżej kwoty jaką jestem skłonny dać za kartę graficzną.

 

Do Veganki chcę jeszcze zakupić dwa Wraith Stealth. Kosztują 7PLN za sztukę, więc po demontażu wentylatora świetnie nadadzą się jako radiator.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Albowiem dobra wersja RTXa 2060 kosztuje powyżej 1500 złotych, co jest powyżej kwoty jaką jestem skłonny dać za kartę graficzną.

 

Pokazuje to smutne realia jak sprzęt zdrożał.

Kiedyś za taki odpowiednik 2070S zapłaciłbym 800zł. Dzisiaj 3000zł. Good job cywilizacjo. 

A konsumenci w takich krajach jak Polska, Ukraina, rumunia, węgry itp obrywają najbardziej.

 

Gdzie te czasy gdy za dwu rdzeniowego HD 4870x2 płaciłem 1550zł?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wyścigi samochodowe nadają się do tego idealnie, bowiem mapa ogranicza się do toru wyścigowego, można tam zapakować sporo efektów nie tracąc wiele na wydajności.
 

 

Chyba nie do końca rozumiesz ideę RTX. To co opowiadasz ołatwości zapakowania efektów do małej mapy zamkniętego świata to właśnie generowanie "dobrych efektów" na "stary sposób" czyli sztuczne generowanie odbić i cieni "ręcznie" na etapie projektowania - i to faktycznie jest łatwiejsze w małym, zamkniętym świecie gdzie liczba obiektów, źródeł światła i scen jest ograniczona. 

 

Kiedy natomiast w grę zaczyna wchodzić RTX nie ma znaczenia czy świat jest wielki, czy ograniczony, bo i tak wszystko liczone jest w czasie rzeczywistym w zakresie który akurat widzisz na ekranie, oraz obiektów które na ten zakres wywierają wpływ. Bez znaczenia jest czy masz przed sobą 100m świata, czy 100km, bo i tak efekty są liczone na podstawie cech materiałów i światła tylko dla najbliższej okolicy.  

Link to post
Share on other sites

A to co jest na ekranie zależy głównie od implementacji. Jak wiemy devowie są leniwi i mają okrojony budżet i czas.

 

Co do Asetto Corsy, pokazuje to tylko że znów mają problemy z optymalizacją. Najpewniej ograniczenia budżetowe i zbyt mała ilość deweloperów siedzi nad nią. 

 

O ile fanem RT nie jestem, to w przypadku takiej gry gdzie jest dużo świateł (reflektory etc.) byłoby "wow". I wcale nie musi być żadnych głupich odbić.

Link to post
Share on other sites

I zaczyna się "triumfalny" odwrót od RayTracingu...

https://www.techpowerup.com/258340/assetto-corsa-competizione-dumps-nvidia-rtx

Zagadka z brakiem gier i wsparcia RT,żałosną ich liczbą pomału się rozwiązuje

:)

https://www.dsogaming.com/news/remedy-confirms-that-control-will-be-better-optimized-and-run-faster-than-quantum-break/

Control tworzy się od 3 lat.Karty RT są na rynku od roku. Czyli około 2 lat wcześniej developerzy posiadali coś na wzór "dev kitów" Turinga. Wychodzi na to że niestety w obecnej formie RT kompletnie się nie przyjmie.Piszę to jako "załamany" właściciel RTX 2070:)

 

"Jedna jaskółka wiosny nie czyni" :) Zerknij na to.

 

https://pclab.pl/news81696.html

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_navi_14_z_8_gb_pamieci_pojawil_sie_w_bazie_compubench

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.ign.com/boards/threads/nvidia-ceo-buying-a-gpu-without-ray-tracing-is-just-crazy-in-2019.455391727/

Właśnie to mnie przeraziło-jak większość.Nie rozśmieszyło.Facet jest oderwany od rzeczywistości ostro i ją zaklina.Czytałeś komentarze na różnych stronach,po tej jego wypowiedzi? Wygląda że to on jest szaleńcem,albo jest pod taką presją akcjonariuszy,że mówi już od rzeczy 

Link to post
Share on other sites

https://www.ign.com/boards/threads/nvidia-ceo-buying-a-gpu-without-ray-tracing-is-just-crazy-in-2019.455391727/

Właśnie to mnie przeraziło-jak większość.Nie rozśmieszyło.Facet jest oderwany od rzeczywistości ostro i ją zaklina.Czytałeś komentarze na różnych stronach,po tej jego wypowiedzi? Wygląda że to on jest szaleńcem,albo jest pod taką presją akcjonariuszy,że mówi już od rzeczy 

Polemizowałbym. To, że ogól nie zgadza się z czyimiś poglądami czy wizją, nie równa się temu, że ten ktoś nie idzie w dobrym kierunku. Porównajmy zatem osiągnięcia CEO NVidii do osiągnięć typowych ludzi. Facet wie co mówi i zna się na rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Polemizowałbym. To, że ogól nie zgadza się z czyimiś poglądami czy wizją, nie równa się temu, że ten ktoś nie idzie w dobrym kierunku. Porównajmy zatem osiągnięcia CEO NVidii do osiągnięć typowych ludzi. Facet wie co mówi i zna się na rzeczy.

Między poglądami,wizją,a rzeczywistością jest ogromna różnica. Po roku, mając 3 gry na krzyż z RT,mówienie że kupno karty bez RT jest szaleństwem?.Przepraszam,ale to ta wypowiedz jest szalona,idiotyczna,kompromitująca.Nic za tymi słowami nie stoi.Rozumiem,jest 15 gier po roku na rynku z RT,trochę niezręcznie by to wyglądało,ale można coś takiego powiedzieć.Ale z bagażem 3?

Edytowane przez Dominik132
Link to post
Share on other sites

Między poglądami,wizją,a rzeczywistością jest ogromna różnica. Po roku, mając 3 gry na krzyż z RT,mówienie że kupno karty bez RT jest szaleństwem?.Przepraszam,ale to ta wypowiedz jest szalona,idiotyczna,kompromitująca.

 

Biorąc pod uwagę, że największe tytułu AAA które się zbliżają mają już implementację DXR oraz coraz więcej takich będzie ją miało, to trochę lipa kupować sprzęt który nie pozwoli tego nawet włączyć, gdzie propozycja drugiej firmy oferuje taką możliwość przy stosunkowo podobnej cenie jak karta konkurenta, mając przy tym znacznie lepszy system chłodzenia i podobną z naciskiem na większą, wydajność w standardowej rasteryzacji. Mnie nie masz za co przepraszać, każdy ma prawo do swojego zdania. Ty masz takie, ja mam inne. Normalna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...