Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

W dniu 4.05.2021 o 14:00, zbiku90 napisał:

Czy Fera 5 poradzi sobie na stocku, ewentualnie z lekkim OC? 

Fortis 3 bez problemu ogarnia mi 10700F, więc jeżeli nowa Fera 5 jest tak dobra, jak opisują, to też bez problemu da radę. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@zbiku90  ram 3600 i z dobrymi timingami robi robotę przy 9700k, zmieniałem z 3200 cl16 na 3600 cl15 i jest spora różnica odczuwalna w grach. Procesor 9700k przy oc do 5Ghz spokojnie ogarnia wszystko w co gram ( w 99% multi FPS np Tarkov, HUNT showdown, itp ) , ale na chwile obecną szukałbym 10700k wersji F nie brałbym pod uwagę bo jak już będziesz musiał coś podkręcić to się odbijesz, zresztą osobiście od razu bym go podkręcał :D zawsze to kilka FPS więcej :)

Edytowane przez r1023
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Czy i5 10400f + B560 pozwoli na puszczenie pamięci np. na 3600mhz? Przerabiał ktoś już ten temat osobiście? Szukam w sieci ale na forach jest pełno sprzecznych informacji i kilka podejrzanych filmików na YT niby potwierdzających że da się. Proszę o szybką odpowiedź jeśli ktoś ma pewność.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Jeżeli płyta pozwala to możesz mu i 4000Mhz zapodać.

No i tak też myślałem, tylko naczytałem się głupot i namieszało mi w głowie. Sam kiedyś podkręcałem ram na 10400f i z490 to dlaczego na b560 miałoby być inaczej. Muszę tylko obadać temat jak jest z ręcznym OC, czy można bez problemu poustawiać drugo- i trzeciorzędne timingi, sprawdzę sobie w instrukcji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Intel już od 10 lat obiecuje rewolucję, a ostatnio gonią AMD tylko dlatego że zużycie prądu przez ich procesory rośnie co generację. Jestem ciekawy jak będzie działać odpowiednik big.LITTLE w PC ale nie jaram się zbytnio.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawe że to ma być 8+8 i 24 wątki, bo tylko te większe mają mieć ht. Jeśli to będzie wydajniejsze niż 16/32 5950x to naprawdę duży postęp się zapowiada, ale dopóki nie będzie testów to nic nie wiadomo, np jakie temperatury i waty tam poszły.

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, r1023 napisał:

Na moje może to trochę zamieszać na rynku

 

Przynajmniej masz już zasilacz 1000W więc jesteś nie trzeba będzie wymieniać ;) Jeśli nawet przy i5 z 6 "szybkimi" i 4 "wolnymi" rdzeniami muszą ustawiać sztuczny limit prądu na 228W to coś jest nie halo. Odblokowana i9 pewnie dalej będzie ciągnęła jakieś 350W ale będą mogli się pochwalić pierwszym 16-rdzeniowym prockiem w segmencie konsumenckim. Tymczasem 3950x kończy niedługo 2 latka.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, zbiku90 napisał:

Przynajmniej masz już zasilacz 1000W więc jesteś nie trzeba będzie wymieniać ;) Jeśli nawet przy i5 z 6 "szybkimi" i 4 "wolnymi" rdzeniami muszą ustawiać sztuczny limit prądu na 228W to coś jest nie halo. Odblokowana i9 pewnie dalej będzie ciągnęła jakieś 350W

 

Takie straszenie dzieci kominiarzem, nigdy to nie robi na mnie wrażenia.

12 godzin temu, zbiku90 napisał:

Tymczasem 3950x kończy niedługo 2 latka.

 

I nadal w gamingu jest tak samo średniakiem jak na premiere ;)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem spokojnie wystarczy do kolejnej generacji konsol czyli jeszcze ok. 5 lat, zwłaszcza po OC i z szybkimi pamięciami. Inna sprawa że na tą chwilę istnieje dosłownie kilka kart które pozwalają pograć w nowe gry AAA (nie wszystkie) w 4k z min. 60fps. Nie wiem jaką kartę masz ale jeśli interesuje cię 4k to celuj w 3080ti najlepiej.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, k0zik napisał:

Na ile lat waszym zdaniem starczy jeszcze i9-9900k (granie w 4K).

Można póki co spać spokojnie czy już odkładać monety na następcę z tej półki cenowej?

Mam nadzieję że długo :) Przynajmniej do końca gwarancji procka czyli jakieś 3 lata jeszcze :) Na razie nie widać najmniejszego sensu przesiadki czy to na 10 gen czy 11 czy Ryzena, lepiej wyjdzie GPU zmienić. W 4K tym bardziej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.07.2021 o 10:07, k0zik napisał:

Na ile lat waszym zdaniem starczy jeszcze i9-9900k (granie w 4K).

Można póki co spać spokojnie czy już odkładać monety na następcę z tej półki cenowej?

Akurat przy tym profesorku bym się nie obawiał.

Oceniając dzisiaj rynek,covid + różnice między nowymi procesorami to starczy baaaardzooo dłuuugoooo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...