Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Znajomi nie chrzcili, dzieciaki nie chodzą na religię. W przedszkolu chyba mieli zapisy więc kto chciał to posłał. Ale to ta normalniejsza część kraju, Poznań, więc nikt z dudy o to nie strzela. W szkole też nie wyrazili zgody i raz była sytuacja, że spóźnił się by młodą odebrać i akurat była religia. Wchodzi do szkoły, nie ma jej na korytarzu, leci do pokoju nauczycielskiego, a tam nikt nic nie wie. No to idą z wychowawcą do ostatniej sali gdzie miała lekcje, a ona siedzi z innymi na religi. Od razu raban zrobił, tłumaczenie katechetki stanardowe "bo tak sama siedziała to ją zaprosiła do środka". Szukanie jeleni od dziecka i tyle. Gdyby zostawić wybór do 18 roku życia to mają max 20% z czego praktykujących by mieli może połowę. A tak statystyki od lat wysokie, bo spierdololo zaczyna się od dziecka i mafia ssie państwowego cyca z kasą aż niemiło.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, buszi napisał:

i mafia ssie państwowego cyca z kasą aż niemiło.

Konkordat podpisał ateista i były funkcjonariusz partii komunistycznej Aleksander K.

Donald został premierem i biegł po ślub kościelny z żoną.

Hipokryci, obłudna Lewica i ich ,,elektorat,,:o

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.09.2021 o 09:29, jakub1t napisał:

Wiem , może miękki jestem .

Ja tak nie uważam, mamy bardzo mocno ugruntowany ostracyzm społeczny o podłożu religijnym. Wiele osób już dawno wystąpiłoby z kościoła ale boją się odrzucenia społecznego czy to ze strony rodziny czy to ze strony środowiska. To samo tyczy się ich dzieci - to zrozumiałe, ale przecież o tym się nie mówi. I tutaj KK wypełnia znamiona sekty książkowo - trzeba sobie to powiedzieć wprost. 

 

Pamiętam jak dziś pewną sytuację kiedy to w wieku 9 lat byłem ministrantem i po mszy wieczornej na której miałem "dyżur" siostra zakonna wymyśliła sobie jeszcze, że pójdziemy jej pomóc przy jakichś kwiatach.  W '96 telefon komórkowy mało kto miał, wiec nie miałem jak zadzwonić czy napisać sms do rodziców, że będę później niż zwykle.

 

Ojciec był wściekły kiedy wróciłem ok. 22 do domu. Powiedział, że więcej już tam nie będę chodził, wtedy kompletnie nie wiedziałem o co ta drama bo nieraz mi się zdążało wrócić później kiedy umawiałem się z rówieśnikami a nie kończyło się to awanturą. Dziś już wiem o co tak naprawdę się bał.

Potem trochę ochłonął ale pamiętam, że mimo iż był katolikiem to miał do tego wszystkiego spory dystans - zbyt wiele w życiu widział.

 

W dniu 4.09.2021 o 10:08, buszi napisał:

Od razu raban zrobił, tłumaczenie katechetki stanardowe "bo tak sama siedziała to ją zaprosiła do środka". Szukanie jeleni od dziecka i tyle. Gdyby zostawić wybór do 18 roku życia to mają max 20% z czego praktykujących by mieli może połowę. A tak statystyki od lat wysokie, bo spierdololo zaczyna się od dziecka i mafia ssie państwowego cyca z kasą aż niemiło.

Tutaj bym nie dramatyzował, jeśli zacznie się zabraniać dziecku, to robi się od razu z tego niepotrzebnie "zakazany owoc".  Co do reszty to niestety prawda, tak to działa - jak większość religii.. a teraz to wręcz eldorado, mają swojego ministra edukacji, cóż więcej trzeba do kreowania "właściwych" kręgosłupów następnego pokolenia?

 

1630764283_zmbinc_600.jpg

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiele osób się nie boi. Sporo ludzi ma to w dudzie i nie będzie się jeszcze poniżało wypisywaniem na zasadzie, że klecha robi pod górkę i masz na baczność stać i dziękować, że w ogóle zechciał na parafię wpuścić. W normalnym kraju powinieneś wysłać pismo i tyle. U nas wiedzą, że jak nie będą robić szopki to ich w max 5 lat nie ma.

 

Sam od czasów licealnym miałem to już w dudzie. Póki nie skończyłem osiemnastu lat chodziłem tak jak matka chciała. Katechetce powiedziałem wprost, że przychodzę tu, bo muszę i jak będzie mi robić pod górkę to może to czasem nie wyglądać tak jak jej się zdaje, że mnie zgasi czy postraszy jakąś pałą w dzienniku. Od 3 klasy dała sobie spokój, nie nosiłem zeszytu, nie uczestniczyłem w zajęciach, siedziałem sobie z tyłu i zajadałem drugie śniadanie. W ostatniej klasie to nawet chciałem się już oficjalnie wypisać ale jako, że nie robiła mi problemów to nawet się udzielałem jak było coś na lekcjach o światopoglądzie.

 

Najbardziej mnie to irytowało w domu, ta hipokryzja. Sami chodzą od święta i jeszcze mi nakazywali. Nawet jak była kolęda to kazali mi siedzieć cicho w pokoju. A ja włączałem muzę jak batman przychodził. Potem stary zawsze esy jakieś miał :D A ja kulturalnie, że nie ma 22 i nie ma ciszy nocnej. Zresztą to oni go zaprosili i przyszedł do nich w gości, a nie do mnie. Jak mam być cicho to proszę też by oni nawet nie pierdzieli siedząc przed tv jak ktoś do mnie przyjdzie to wtedy się zastosuję do uwag. Zresztą oznajmiłem, że jak chce coś ode mnie klecha to spoko, drzwi otwarte, możemy porozmawiać sobie o ile nie będzie zawracał za dużo mandoliny. Raz do mnie zajrzał, bo akurat jakiś nowy przyszedł, młody, zapukał, powiedział dzień dobry, odpowiedziałem bez problemów. Zamieniliśmy kilka zdań i tyle go już widziałem. Przychodzić to pewnie przychodził, bo albo mnie nie było wtedy w domu albo siedziałem w pokoju.

 

 

 

Tylko, że to świadomi rodzice. Nie było nic mówione "nie, bo nie". Wytłumaczyli mniej więcej co i jak i wiem, że młoda finalnie poszła na jedną czy dwie lekcje ale jej to nie interesowało więc wrócili do punktu wyjścia.

Zresztą kumpel sam mówił by nie czuła się jakaś wykluczana to w okresie gdzie będą komunie to też zrobią jej jakiś prezent czy wyjazd rodzinny by nie było tak, że potem w szkole wszyscy się chwalą co dostali i specjalnie docinają, a ona nic.

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.09.2021 o 11:45, Yokai napisał:

Donald został premierem i biegł po ślub kościelny z żoną.

Co sobie ktoś prywatnie wyznaje i jakie śluby bierze bądź nie bierze to jego sprawa i dobrze byłoby mu nie zaglądać przez firanki.

Państwo ma być świeckie, a to co w tej chwili mamy to jakaś kpina.

 

W dniu 4.09.2021 o 11:45, Yokai napisał:

Konkordat podpisał ateista i były funkcjonariusz partii komunistycznej Aleksander K.

I co to ma do rzeczy? KK istnieje od 2tyś lat i istniał będzie, z konkluzją dlaczego się wstrzymam. Po '89 KK miał zupełnie inny status, wtedy "walczył" z komuną bo komuna walczyła z nim także miał ze społeczeństwem wspólnego wroga. Dziś wroga się sztucznie tworzy i podkręca temat, a to imigrantami, a to LGBT bo społeczeństwo zawsze musi mieć jakiegoś wroga inaczej się rozleniwia i nie głosuje jak trzeba. 

"Przyjazny rozdział kościoła od Państwa" zapisany w konstytucji to w tym momencie fikcja. A fikcję tą sprezentowała nam ta pseudo prawica. Konkretne stanowiska w rządzie za konkretne działania kleru. Przed wyborami odpali się następne "paliwo" i będzie ok.

 

14 minut temu, buszi napisał:

resztą oznajmiłem, że jak chce coś ode mnie klecha to spoko, drzwi otwarte, możemy porozmawiać sobie o ile nie będzie zawracał za dużo mandoliny.

Mnie jeden jakieś 3 czy 4 lata temu z bezpłodności chciał leczyć, to wyszedł z czerwonym burakiem na twarzy. Dla nich jak jesteś po ślubie to od razu 4 dzieci powinieneś sobie zrobić. Wszystkie wysłać na religie i żeby wyrastały na kolejne potulne sterowalne baranki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, buszi napisał:

i je bez twojej wiedzy w szpitalu ochrzczą

A nie nie, chrzciny to tak co łaska ale nie mniej jak 600-1000zł w zależności od parafii. Za coś niby muszą żyć, ale jakoś bardzo nie po drodze im odpis podatkowy tak jak to ma miejsce w cywilizowanych krajach, pod kieckę nie dałoby się włożyć.

 

A płodny to ja jestem jak buhaj rozpłodowy, tylko musiał na to przyjść czas i jako świadomie podjęta decyzja. Żaden prawiczek w sukience nie będzie mi mówił jak ma wyglądać moja rodzina.

 

 

 

 

Edytowane przez pendzel_3
literówka
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

To i tak nie jest wszystko. Ile z tych spraw nigdy nie ujrzało światła dziennego? Ale nie, gdzież. To tylko głupie lewaki się przyczepiły do jakże świętobliwej organizacji.

"Koronny" argument? przecież pedofilia to nie tylko w kościele :rotfl:. Kary?:-> już by sobie Watykan żartów nie urządzał. Tam się nic nie zmieni, a kto na to liczy jest naiwny. Oni nie chcą robić porządku tylko jak najszybciej zamieść tematy pod dywan.

 

Spoiler
W dniu 24.09.2021 o 23:18, BlackCoffe napisał:

TLMkezPUn3Y8MG67.jpg

 

 

Przecież pochodzimy od Adama i Ewy, to Ty Czarna nie wiesz? :D potem Kain zabił Abla a dalej to jakoś poleciało i w zależności czy to judaizm, Islam czy chrześcijaństwo, każdy dopasował sobie te historyjkę pod siebie. Ewolucji z tym nie po drodze niestety. Ciekawe czy kiedyś przyjdzie ten moment w którym siądą tam na jakimś zlocie w Watykanie, popatrzą sobie w te otępiałe twarze i powiedzą "Ej Chłopaki tego chyba nie da się już tak dalej ciągnąć, trzeba jakąś nową wersję rozkminić."

Nauka idzie do przodu czy tego chcą czy nie i takie brednie jak ja w/w obrazku tego nie zmienią.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, pendzel_3 napisał:

To tylko głupie lewaki się przyczepiły do jakże świętobliwej organizacji.

Zależy której organizacji.

Polecam dokument.

Zmowa milczenia Brudny sekret chasydzkiej wspólnoty.

Może Steven Spielberg nakręci o tym film? Ale z Oscara nici:o.

Link to post
Share on other sites

Uuuu, widzę ostro czerep ryje. Wszyscy lewacy to żydzi, żydzi i pedały bo wszystkie pedały to lewacy itd. Tylko prawdziwy Polak, katolik, głosujący na PiS. hetero jak sam sku*****n, obcujący z żoną jedynie w celu płodzenia może mieszkać w tym kraju. Żądamy prawa szarjatu...a czeaj nie ta religia, żądamy prawa z biblii -

 

 

tylko żadne z was go nie przeżyje. 

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Spoiler
W dniu 24.09.2021 o 23:18, BlackCoffe napisał:

TLMkezPUn3Y8MG67.jpg

 

 

O i doczekało się reakcji..

Tylko nie wiem po co Dawid Myśliwiec to w ogóle skomentował, jeśli komuś trzeba takie coś tłumaczyć to ciężki przypadek i raczej racjonalne fakty do niego nie przemówią.

Najlepsza riposta na końcu :D

 

 

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Moja mała nie chodzi na religię.. i przez ten czas zostaje sama z panią przedszkolanką :) Lepiej nie mogło się stać. Nawet lekcje etyki nie byłoby tak dobre jak czas sam na sam z przedstawicielką oświaty. Bardzo mi zależy na takim bezpośrednim kontakcie i jestem naprawdę zadowolony.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie jedna rzecz (bo to że się tam spotykają i kopią w piłkę to ich sprawa).


"Na spotkania organizowane przez Wojowników Maryi,
zarówno ogólnopolskie jak i regionalne, zapraszamy mężczyzn
w wieku 18-50 lat."

 

To co starszych już nie ? bo kiepsko by wyglądali "wojownicy" gdyby chodzili o lasce? :) 

I Pytanie zasadnicze z kim oni chcą "wojować"? 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...