Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

5 godzin temu, Arthass napisał:

I nagle ta ideologia poznania obiektywnej prawdy na temat rzeczywistości (prawdy absolutnej) na podstawie ideologii naukowego materializmu zaczyna być absurdalna, ponieważ logika istnienia wyższych wymiarów z definicji wyklucza możliwość fizycznej, kompletnej interakcji przez istoty bazujące na 3 wymiarach.

Ideologia na podstawie ideologii? pętli się coś... :->

 

Po pierwsze to nie żadna logika istnienia tylko póki co najwyżej koncepcja/teoria a po drugie to nawet jeśli okaże się co do zasady słuszna to choć diametralnie zmieni nasz sposób postrzegania świata, być może przyczyni się do rozwoju (albo zagłady?) ludzkości, to nijak nie będzie stanowiła dowodu na istnienie staruszka z brodą, który tak ukochał swoje owieczki, że z tej miłości siedzi sobie w 26-tym wymiarze i drze łacha z tego jak nawzajem się wybijamy i wyzyskujemy. 

 

Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że TS w obecnej postaci stanowi doskonały pretekst od odbębnienia hasełka "ha, patrzcie naukowcy już sami twierdzą, że są inne wymiary - miałem racje, to wszystko siła wyższa stworzyła". Ale to mniej więcej tak jakby ktoś stwierdził, że umie latać bo spadł z pierwszego piętra i przeżył.

 

5 godzin temu, Arthass napisał:

Jak dotąd nie mamy pojęcia na temat źródła ani natury zjawiska samoświadomości, nie ma żadnych dowodów na to, że jest produktem 3 fizycznych wymiarów materialnej rzeczywistości, ale to już odrębna dyskusja...

Dlaczego odrębna? to jest sedno tematu. Ludziom się wydaje, że powinni wypatrywać gdzieś w niebie sensu istnienia, kiedy z zakresu choćby medycyny czy biologii jesteśmy jeszcze głęboko zacofani, a wybieramy się z "motyką na księżyc". Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ma ten księżyc wysłała nas nie chęć poznania a konflikty i wyścig zbrojeń i to jest dopiero temat na odrębną dyskusję.

Edytowane przez pendzel_3
Literówka
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Streszczenie każdego internetowego ateisty, żyjącego nadal martwą ideologią poprzedniej dekady i "śmiesznymi" memami. Zdrowo się uśmiałem :rotfl: Tzw. archetyp autystycznego ateisty drugiej fali.
Do Polski fakt o śmierci tej ideologii na zachodzie w poprzednim dziesięcioleciu pewnie dotrze za kolejne 10 lat. Oni są już w fazie SJW i implementacji marksizmu. Wy żyjecie echem rewolucji "oświeconych" poprzedniej dekady. Jakbyście siedzieli przez te 20 lat pod kamieniem.
 

 

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, pendzel_3 napisał:

1623833117_ktytdj_600.jpg

Spowiedź była wymyślona dla zbierania informacji, co tam wieśniacy mówili to mało ważne ale każdy król, cesarz, książę itp. mieli swojego spowiednika a oni podawali dalej. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Daj spokój @FeX, nie reprezentuj sobą ideologii domyślnej negacji. tzw. archetyp autystycznego lewaka czwartej fali %-)

 

5 godzin temu, Arthass napisał:

Wy żyjecie echem rewolucji "oświeconych" poprzedniej dekady. Jakbyście siedzieli przez te 20 lat pod kamieniem.

Fakt mem stary jak świat, następnym razem znajdę świeższy. :menda:

btw. 20lat pod kamieniem to nic w porównaniu do 2000... ;)

15213916039609.jpg

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U nas w przedszkolu są lekcje religii. dzieci od 4 lat. Moja córka chyba jako jedyna nie chodzi :D Zapytałem o etykę, ale odpowiedz padła negatywna.
Trzeba mieć ostro namieszane w głowie żeby wpaść na pomysł żeby małe dzieci miały uczyć się religii.. 
Dzieci powinny poznawać świat, uczyć się, wartościować jakieś zachowania, a nie mieć wciskane do głowy dogmaty, na zasadzie tak jest bo tak ma być. W jakim ja kraju żyję.. Jesteśmy tacy sami jak Arabowie, tylko mamy bardziej cywilizowaną religię.

Edytowane przez leto87
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A czy w ogóle te dzieciaki mają jakikolwiek wybór? chrzci je się jak jeszcze dobrze na oczy nie widzą, potem komunia z której właściwie pamiętają tylko prezenty a cały ten hype podkręca kler.  Zmniejsza się liczba uczniów uczęszczających na religię? dobrze, zrobimy Wam obowiązkową etykę której będą uczyć właściwie wyłącznie wychowankowie katolickich uczelni łącznie z rydzykową na przedzie. To czym to się będzie różnić? nie pójdą dzieciaki na rekolekcje do kościoła czy jak?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Chrzest tak nie niszczy dziecka jak indoktrynacja w młodym wieku. Nawet gdybym był chrześcijaninem, to bym się nad tym mocno zastanowił. Uważam że biblia zawiera dużo wartościowych przesłanek. Tylko że nie traktuje tego jako wiary tylko pewną filozofię/fantastykę.
Szkoda że kościół tak to wszystko zniszczył..

sekta, inaczej tego nazwać nie można.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, leto87 napisał:

Tylko że nie traktuje tego jako wiary tylko pewną filozofię/fantastykę.

Ja w dzieciństwie lubiłem czytać jak Jozue z żydami odbijali ziemię obiecaną i mordowali całe miasta. Ogólnie jaram się historią wojskowości odkąd nauczyłem się czytać (w wieku lat 4 :D ), trochę cringe ale mnie to kręciło zawsze.  Dopiero dziadek jak byłem starszy poopowiadał mi o wojnie no i zdecydowanie lepiej żeby nas to nigdy osobiście nie dotknęło. A obstawiam że we wrześniu jakaś prowokacja na pewno się wydarzy + rządzą nami debile i się trochę boję. Sorry za offtop.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Chrzest to jest nic , dziecko i tak nie pamięta , co się z nim dalej dzieje to już co innego . Lekcje religii na pewno mają jakiś wpływ , ale ważniejszą rzeczą jest wychowanie rodziców . Moja córka miała chrzest i komunię , na rocznicy już nie była . W szkole chodzi na religię i etykę . Ale ma wolny wybór , nie wypisuje jej z religii tylko dlatego aby dziecko miało święty spokój i nie było nękane z tego powodu w szkole . Wiem , może miękki jestem . Ale jest dosyć mądra i ma poglądy podobne do taty i już też mamy ,  na temat tego całego skansenu . 

17 godzin temu, leto87 napisał:

sekta, inaczej tego nazwać nie można

Kilka lat temu w pracy tak powiedziałem o tej instytucji . Że kościół katolicki różni się tylko ilością członków od sekty . A tak po za tym to jest to samo . To byli na mnie strasznie oburzeni , ale krótko więc może przemyśleli co niektórzy . 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Moja matka ma duże pretensje do mnie.. argumenty takie że nie idzie nawet polemizować z tym. właśnie że dziecko będzie nękane w szkole, ze nie będzie częścią społeczności.. Ja na takie argumenty nie mam nic do powiedzenia, na takim poziomie nie rozmawiam. 
Moja córka ma dopiero 4 lata..
Byłem ciekaw ile rodziców odbierze dziecko wcześniej, byłem tylko ja jeden :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...