Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

No to wyobraź sobie, że jeszcze w XIX wieku usługi medyczne były luksusem zarezerwowanym dla najzamożniejszych. I wtedy średnia długość życia wahała się w granicach 35-45 lat. Ludzie wcześniej zakładali rodziny, wcześniej mieli dzieci i wcześniej podejmowali pracę - bo po prostu żyli o wiele krócej. Taka prawda.

Z mojej strony EOT, bo wątek jest o religii, a nie  o długości życia, żeby nas tu zaraz ktoś nie spałował za offtop.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Wiesz, mnie wcale nie interesuje, czy ta twoja Wiki, którą sobie "używałeś" miała 15, czy 21 lat, to nie jest mój problem. Długość życia liczy się od momentu narodzin do śmierci, więc chyba ci coś nie wyszło kolego :)

Edytowane przez 030366
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, 030366 napisał:

Wiesz, średnio mnie interesuje,

 

Nie żebym się z czymś nie zgadzał ale tylko wspomnę że statystyka którą się posługujesz nie znaczy że w XIX wieku 40 latkowie umierali ze starości. Opierała się, w dużej mierze, na ogromnej śmiertelności noworodków która bardzo mocno obniżała średnią długość życia. Oczywiście postęp medycyny drastycznie zredukował ten problem ale przed wynalezieniem antybiotyków choroby zakaźne zabijały często bez względu na zasobność portfela. Niektórzy jednak umierali w rynsztoku a inni w sanatoriach dla gruźlików.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

@up, Tak czy siak, o wiele trudniej  było dożyć sędziwego wieku te 150-200 lat temu, niż jest to możliwe teraz. Śmiertelność noworodków i dzieci to jedna kwestia, ale osoby dorosłe też umierały generalnie o wiele wcześniej. W tamtych czasach znaczna część populacji lekarza nigdy nawet na oczy nie widziała, więc trudno mówić o "długowieczności" w rozumieniu współczesnym. Myślę, że wtedy wiek 50-60 lat to było coś mniej-więcej takiego, jak dziś 90-100.

Link to post
Share on other sites

Religia w jakiś sposób przedłuża życie, ale tylko tym opasłym "czerwonym beretom". Religia niech zostanie, kościół do likwidacji...

edit. Pomyłka, kościół przedłuża życie....

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

No nadal wyciągasz statystyki z kosmosu, zwyczajnie wpadasz w taki "common misconception". Tu masz przykładowy raport na temat UK od 1900 roku.

 

https://www.osfi-bsif.gc.ca/Eng/Docs/DEIP_Gallop.pdf

 

Jeśli dożyłeś 15 roku życia to średnio dożywałeś 62 lat. Na początku XXI wieku ta wartość wzrosła do 76 lat. Więc to właśnie w tej wczesnej śmiertelności mamy największe osiągnięcia. To nie tak że 70 latków wystawiano w cyrkach jako okazy żywych mumii.

 

Tak czy owak mało to wnosi do dyskusji o religii. Zwyczajnie jak chcesz używać argumentów to powinny być prawdziwe.

18 minut temu, 030366 napisał:

Tak czy siak, o wiele trudniej  było dożyć sędziwego wieku te 150-200 lat temu, niż jest to możliwe teraz.

Oczywiście.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  

15 minut temu, jarrino napisał:

Religia w jakiś sposób przedłuża życie, ale tylko tym opasłym "czerwonym beretom".

 

Generalnie uważam, że kwestia praktyk religijnych (czyt. co kościołom i wyznawcom wolno, a co nie) powinna być uregulowana odpowiednimi przepisami. Tak samo jak jest np. kodeks drogowy, kodeks pracy itp. to powinien zostać wprowadzony jakiś "kodeks praktyk religijnych" i państwo powinno mieć kontrolę nad związkami wyznaniowymi, czy przypadkiem nie dochodzi do jakichś nadużyć. Tak jak się kontroluje kierowców, pracodawców, sprzedawców, producentów itp. tak samo się powinno kontrolować instytucje wyznaniowe i w razie czego interweniować w przypadku nadużyć. Może moje pra-pra-prawnuki dożyją czasów kiedy takie prawo powstanie, bo na chwilę obecną to się raczej nie ma co spodziewać...

 

  

9 minut temu, Biafra napisał:

Jeśli dożyłeś 15 roku życia to średnio dożywałeś 62 lat. Na początku XXI wieku ta wartość wzrosła do 76 lat.



OK, przepraszam, przyznaję się do błędu. Korzystałem z danych uogólnionych, nie miałem pojęcia o istnieniu takiego kryterium. Wiem, shame on me :rudolph:

Edytowane przez 030366
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Ale kosmiczną głupotę już posiadamy

To tylko wybrani ją posiadają.

Mamy coś takiego jak byście nie wiedzieli jak Centrum Badań Kosmicznych PAN, PAK POLSA, EMUETSAT, ZPSK który tworzy i bierze udział w wielu ważnych projektach.

NASA nie posiadamy ale można policzyć na palcach jednej reki kraje które mogą się równać na tym polu z USA.

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Heh, taka sytuacja

 

Podkarpacie. Wierni mszczą się na mieszkańcu, który doniósł o łamaniu obostrzeń w kościele

 

i bardzo spodobał mi się komentarz:

 

Cytat
szczureks
 
"WIERNI" MSZCZĄ SIĘ na bliźnim ktory de facto chciał aby było tak jak nakazuje pislamska władza.
I to sa właśnie 100% pisowscy katolicy
Zapewniam was, ze kazdy z nich, będąc świadkiem tego że ksiądz gwałci dziecko, zabija człowieka, kradnie - nie pomysli złego słowa o klesze. Ba, bedzie go całowł w pierścień
 
To bardzo ładnie pokazuje, kto to i jacy są ci "katolicy".

 

oraz jeszcze jeden

 

Cytat
sector23

Więcej.... będą tępić i prześladować rodziców molestowanych przez księdza, jeśli poważa się oni pójść z tym do prokuratury.
 
 

 

.

 

 

dd84932d8e7ae666b44e2cf3edffcf74.jpg

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up. 

Tak się dzieje w wszystkich kościołach, na drzwiach informacja, "jedna osoba na 15m2", a ławki pełne po brzegi jak gdyby nigdy nic, a w samym holu gdzie jest może z ~30m2, 26 osób:], jakiś dziadek z maseczką na brodzie kaszle na potęgę.%-) Jeszcze o kuriozum, "módlmy się w intencji zakończenia pandemii":roll: gdzie to własnie ten kościół jest największym ogniskiem zakażeń w okolicy. To tak jakby jedną ręką się modlić o zdrowie dla wiernych, a z drugiej strzelać do nich z AK47 :D. Szkoda słów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, AudiAWX napisał:

No co, tępią stare pokolenie bo drogie w utrzymaniu. emoji1787.png

To "stare pokolenie" to jest własnie ich główne źródło utrzymania, a w takim razie nawet większość pasożytów w przyrodzie się tak nie zachowuje, nie wykańczają swojego żywiciela.:lol:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...