Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

3 lata temu w styczniu - coś koło 10 stycznia , dokonałam apostazji z KK.  Moja wiara była sprzeczna co głosił kościół, nie w kościele wkurzało mnie że mam wierzyć w księży a nie w boga - oraz to jak oni gwałcą  - pedofile oraz inne skandale o których wiemy , dodatkowo jak się okazuje to Wojtyła krył pedofili - i przez to nie mam dla niego za grosz szacunku. 

 

Teraz moje życie się zmienia o 10000% procent. Niedługo będę żoną ukochanego mężczyzny, a co z tym się wiąże - mam wybór mogę ale nie muszę - przejść na Islam, ale ja zdecydowałam się przejść na Islam z własnej wolnej woli. złożyłam już Szahada - okazało się to być bardzo głębokie i widocznie zostałam wysłuchana, bo dostałam błogosławieństwo od samego Allaha , i nawet sam Allah przyszedł do mnie jak spałam i dotknął mnie. 

 

Przy okazji zmieniam też pracę na zupełnie lepszą, lepiej płatną, emigruję z polski. 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, pendzel_3 napisał:

@karai  a czy w takim razie jesteś świadoma że twój ukochany może mieć cztery żony? tak pytam z czystej ciekawości.

 

 

Tak, wiem, ale tak się złożyło, że ukochany woli jedną żonę - już się na tyle dotarliśmy, iż stwierdził, że nie potrzebuje innych żon, tylko mnie. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jakub1t napisał:
2 godziny temu, karai napisał:

woli jedną żonę - już się na tyle dotarliśmy, iż stwierdził, że nie potrzebuje innych żon, tylko mnie. 

Każdy tak na początku mówi 

 

To jest akurat wyjątek od reguły, ja wiem na co się piszę , to ja sobie układam życie. Może się to komuś podobać lub nie, ale to jest mój wybór i nie zmienię go.  Dla nas zawarcie związku małżeńskiego to tylko formalność - tak dobrze się dobraliśmy. 

Link to post
Share on other sites

@karai my się po prostu martwimy o Ciebie, żebyś się nie oszukała jak wiele kobiet przed Tobą. Fajnie, że się odnalazłaś w nowej wierzę, ale zawsze będą wątpliwości co do twojego przyszłego męża, czy mu się nagle nie zmienią poglądy jak już Ciebie będzie miał za żonę i nie będzie musiał się starać by Cię zatrzymać.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, karai napisał:

złożyłam już Szahada - okazało się to być bardzo głębokie i widocznie zostałam wysłuchana, bo dostałam błogosławieństwo od samego Allaha , i nawet sam Allah przyszedł do mnie jak spałam i dotknął mnie. 

https://usagif.com/wp-content/uploads/gify/nod-of-approval-close-up.gif

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, karai napisał:

to ja sobie układam życie.

Oczywiście, to twój wybór. Twoje decyzje i twoje życie. Pamiętaj jednak, że przyjmując Islam w zasadzie nie będziesz miała wyboru jeśli twój partner kiedyś zmieni zdanie.

 

Zmieniając temat...

15 godzin temu, karai napisał:

dokonałam apostazji z KK.

 

Na wstępie mojego przydługawego wywodu zaznaczę, że ogólnie nie mam nic przeciwko dokonywaniu apostazji, ale może kilka słów o niej.

 

Dokonanie apostazji jest wyłącznie "symbolicznym" aktem, procedurą prawa kanonicznego nie mającą żadnego umocowanie w prawie cywilnym.

Mówiąc w skrócie: kolejne wewnętrzne kościelne mambo-jambo, mające tak naprawdę na na celu iluzoryczne opuszczenie KK przez osoby sfrustrowane działaniami tegoż. Ma to być może jakiś sens kiedy ktoś jest osobą wierzącą, czuje się katolikiem ale na swój protest/manifest "opuszcza" symbolicznie wspólnotę wiernych.

 

A jak to się ma do rzeczywistego wypisania się z KK? otóż nijak.

 

Wg. kościoła to, że decydujesz się dokonać apostazji nie oznacza, że mówisz definitywnie "papa" kościołowi katolickiemu.

Uznają wg. własnego widzi mi się, że to taki twój chwilowy kaprys, a kościół miłosiernie czeka na ciebie niczym na zbłądzoną owieczkę.

 

Dlaczego tak to rozegrali?

 

Dalej widniejesz w księgach parafialnych, dalej zliczają Cię do statystyk etc.

"Mamy 9x % katolików w Polsce i co nam Pan zrobisz, dawaj diengi z budżetu Państwa na fundusz kościelny +3 razy tyle innymi kanałami bo jak nie to będziemy agitować z ambony na drużynę przeciwną".

 

Podczas gry ostatni spis pokazał, że to już ~70% z czego pewnie połowa może i identyfikuje się jako osoba wierząca ale nie praktykuje.

 

Można w prawdzie próbować wysyłać pismo z rządzeniem usunięcia twoich danych osobowych ale kler podciera sobie zazwyczaj tym tyłek, a Polskie sądy za czasów poprzedniego rządu tylko przyklepywały taki stan rzeczy.

https://bezprawnik.pl/usuniecie-danych-osobowych-po-apostazji/

 

Oznacza to, że mamy takie państwo w państwie które żywo kpi sobie z prawa cywilnego, nie ma zamiaru go respektować i nigdy takiego zamiaru nie miało.

Jeśli nic w prawie się nie zmieni, a cywilne sądy nie zaczną egzekwować praw własnych obywateli (wg. mnie nikłe szanse) to jedynym wyjściem jest nie chrzcić dzieci, nie udzielać ich danych osobowych i nie wpuszczać domokrążców,  inaczej ta samonakręcająca się maszynka nigdy nie przestanie działać.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, BlackCoffe napisał:

@karai my się po prostu martwimy o Ciebie, żebyś się nie oszukała jak wiele kobiet przed Tobą. Fajnie, że się odnalazłaś w nowej wierzę, ale zawsze będą wątpliwości co do twojego przyszłego męża, czy mu się nagle nie zmienią poglądy jak już Ciebie będzie miał za żonę i nie będzie musiał się starać by Cię zatrzymać.

 

 

Mój mąż nie urodził się w kraju arabskim - tylko w Niemczech i on sam zdecydował, że woli mieć jedną żonę - tak jak to jest w Europie a nie w krajach arabskich. Poznałam jego rodzinę - nie mogę mówić za dużo, ale musiałam wysłać całą rodzinę do więzienia, bo odkryłam spisek przeciwko przyszłemu mężowi, w ciągu prawie 3 lat jakieś 50 razy ratowałam jego życie. I teraz ja jestem jedyną rodziną dla niego, On czasami mi to wypomina, że tyle razy go uratowałam, ja mu tego nie wypominam, tylko czasami powiem, jak ma dołek, że mu się nie chce czegoś , to mu powiem, co osiągnął, jak mu pomogłam w ciężkich czasach - nawet specjalnie brałam wolne w pracy by mu pomóc. To ja wyciągnę go na podróż teraz po długim pobycie w szpitalu zaczynamy w Paryżu, a kończymy w Monako, a nasza podróż poślubna zajmie 3 miesiące , od Arabii Saudyjskiej wraz z pielgrzymką do mekki, przez Bali na Japonii kończąc - w każdym z tych miejsc spędzimy po 1 miesiącu, On planuje atrakcje w Arabii oraz na Bali , a ja w Japonii.  Pragnę dać mu miłość, której nie zaznał od swej "madki - która chciała go zabić i zabiła też swoje męża, którego też zdradzała - gdyby nie moja interwencja, to już by dawno nie żył" - o szczegółach nie mogę mówić .  

Bardzo chce bym dołączyła do jego firmy jako współwłaścicielka - skoro tego pragnie to czemu nie. 

 

2 godziny temu, 40rozbojnik napisał:

Nie no koleżanko, jak Cię Allah dotyka nocami, to sugeruję udać się do specjalisty psychiatry.

Czy ja pisałam że to było w nocy ? To było w dzień , popołudniu. I tak mam na to dowód jak byś się pytał, ale nie mogę go pokazać. Zresztą osoby wierzące w tę czy inną religię nie potrzebują takich dowodów, to tylko pokazuje jak głęboką mam wiarę oraz że było słuszne, iż dostałam błogosławieństwo oraz kilka darów - o tym nie mogę mówić. Możesz się śmiać, wypisywać ignoranckie posty, ale ja wiem co to było, i nie , nie muszę się leczyć. 

Link to post
Share on other sites

Nie no jasne, że nic nie musisz. Dopóki osoba zaburzona nie zagraża sobie ani postronnym nie istnieją przesłanki do przymusowego leczenia czy umieszczenia na oddziale. Niemniej serdecznie zalecam udanie się do specjalisty we własnym zakresie. Oszczędzi to przykrości i problemów w przyszłości. O ile piszesz serio, a nie trollujesz.

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.06.2024 o 15:30, pendzel_3 napisał:

Dobry bajt nie jest zły. Tak coś czułem od samego początku.

 

Widocznie też w międzyczasie doszło do zmiany płci. Grubo tam się dzieje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...