Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Zauważyłem, że na jakimś benchmarku z Ashes of Singularity różnica między DX11 i DX12 na 1080 była równa.. ZERO. Czyżby były problemy z Async?
Bądź co bądź wydajność wzrosła co mnie miło zaskoczyło ale niestety aktualna cena to porażka. Można było niezły deal zrobić kupując 980ti za małe pieniążki.

Edytowane przez Geseum
Link to post
Share on other sites

Na szczęście się trochę uspokoił.

 

Bolą premierowe ceny tych kart i to bardzo. Jak ktoś pisze, że są uzasadnione, bo wydajność większa (a bardzo wiele takich postów widziałem pod testami tych kart), to wg mnie jest osłem i chce za kilka lat kupować gpu w cenie auta żeby jako tako pograć... Te karty zastępują konkretne modele, które przestały być produkowane i powinny kosztować tyle samo. Ciekawe w jakich cenach będą 1080Ti i nowy tytan w takim wypadku.

Mam nadzieję, że amd wypuści konkurencyjne karty i ceny szybko wrócą do normy.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ze ceny powinny spaść jak wyjdzie nowy titan i 1080ti ale teraz się trzeba nachapać bo 1080 jest najwydajniejszą kartą na rynku a za wydajność się płaci coraz bardziej. Mam nadzieję ze w końcu AMD odbije się z dołka bo jak narazie ich oferta nijak nie ma się do nvidii. Brakuje zdrowej konkurencji na rynku i dlatego ceny są takie a nie inne.

Link to post
Share on other sites

A ja już wczoraj sobie odłożyłem 2,7k na tę kartę :/ Telewizor 4K jutro będzie i chyba dłużej pogra sobie jako dodatkowy TV do kablówki, zamiast głównego ekranu do komputera niż planowałem.

He he historia lubi się powtarzać, bo pamiętam jak byłem napalony na Radka 290, ale za nim od premiery wprowadzili je realnie na rynek to pół roku minęło (dobrze chociaż, że weszły w normalnej cenie). Co czuje, że mniej więcej będę musiał czekać tyle samo, aby kupić niereferenta w tej cenie.

 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Wiecie co panowie... jak widzę tą cenę to ja jednak podziękuje..  za dwie takie karty ma się już w miare motor ^^ na karcie za tysiaka ( nie będe robił reklamy czy to nv czy amd ) da się pograć w każdą grę na fullHD na conajmniej wysokich detalach. Chyba, że ktoś leży na kasie to może wyrzucić 3k za kartę. Pozdrawiam 

Edytowane przez Piasek998
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Też mam monitor 4k, ale wcale nie oznacza to, że zaraz muszę mieć gpu za ciężkie kilka tysięcy.

4k bardzo pomaga w codziennej pracy ze względu np na bardzo duży pulpit, a grę zawsze mogę przeskalować do mniejszej i zapewnić jej płynność.


Gdyby ktoś pytał o AC:

 

Edytowane przez marek.murarz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po przeskalowaniu do FullHD to już pikseloza. Wszystko zależy od tego jakiej wielkości ekran i ile od niego siedzisz. Ja żeby w pełni wykorzystać 4K zakupiłem zakrzywione 48" do odległości 1m. Więc grać tylko w 4K będzie trzeba, a raczej w 1920x2156 na oko (mowa o graniu w 3D, bo granie 2D jest nudne jak dla mnie).

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

 

 

I bedzie napewno wiecej takich plastikowych tanszych opcji. Takie chlodzenie zeby wyzucic do smietnika bo karte tylko pod blok wodny sie kupuje.

 

No tak, ale to już nie jest referent bo referent to karta z układem chłodzenia zaprojektowanym przez producenta   ;)

Tutaj mamy po prostu niszę rynkową która właśnie się wytworzyła i ktoś to zauważył  :D

Link to post
Share on other sites

Jak widzę wyniki temperatury i głośności tego "lepszego" i o całe 100$ droższego referenta, to strach pomyśleć, co będzie na zwykłym referencie. Posłanie wszystkim redakcjom do testów wersji F.E. miało tu konkretny cel. Mianowicie nie wypaść podobnie jak słynne ref 290x.

Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z niereferentami.

Nie ma innych referentów od NV i nie będzie. 699$ płacisz za referenta a 599$ tyle mniej/więcej będą kosztowały konstrukcje niereferencyjne,.

 

http://videocardz.com/59813/first-custom-geforce-gtx-1080-is-here-gp104-400-confirmed

 

I bedzie napewno wiecej takich plastikowych tanszych opcji. Takie chlodzenie zeby wyzucic do smietnika bo karte tylko pod blok wodny sie kupuje.  

To nie jest referent NV tylko chłodzenie autorskie Galax!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ktoś się orientuje ile mniej więcej po premierze (27maja) pojawią się niereferencyjne karty innych producentów takich jak MSI czy Gigabyte? Jak to było z serią 9xx?

 Biorąc pod uwagę że to PL to pewnie ceny zostaną takie same albo nawet skoczą w górę, bo przecież lepsza wersja nie może być tańsza od referenta ;) .

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli Async jest wreszcie sprzętowo wspierany czy nie na tej karcie?

 

Nie wszystko na 100% rozumiem z tego materiału, ale wydaje się, że TAK.

 

 

 

Po przeskalowaniu do FullHD to już pikseloza.

 

Nie prawda.

 

 

 

zakupiłem zakrzywione 48" do odległości 1m.

 

Ja dulczę przed monitorem normalnie jak dotychczas (tj. nie wiem do metra pewnie - tak, jak się siedzi normalnie przy biurku), a mam niezakrzywiony gb2888uhsu 28". Przeskalowanie w dół do FHD nie powoduje znacznego pogorszenia obrazu - obok stoi mi zawsze stary 22" FHD i w zasadzie różnice są niewielkie. Widocznie kupiłeś za duży telewizor do 1m. ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Też tak uważam, jak przedmówca. GTX 1080 to z pewnością niezłe monstrum. Sam rozważam zakup 1080/1070 bo 780 umarła. Nie mniej na pewno nie kupiłbym referenta. Zatem teraz można jedynie wywróżyć z fusów kiedy nastąpi wjazd do sklepów konstrukcji autorskich :)

 

Kurde, to po kiego grzyba oni uchwalaja jakieś ustawy o chandlu z USA jak ceny i tak masakra będą.

handlu :P
Ktoś Cię już zacytował w dziale ortografia :P

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...