Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Ok bo trochę schodzimy z tematu, to co tam nowego o Pascalach w internecie ??? :)

Podobno ktoś widział kuzyna szwagra faceta, który to facet widział ekran wyniku w benchmarku GTX 1080, niestety było za daleko i samych cyfr już nie dostrzegł...  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oglądałem swego czasu David-a n20v2.

 

Po filmach widać że mam on jakieś kontrakty na konkretne podzespoły które pakuje swoim klientom przykładowo fortis 3, wcześniej był BQ.... Karty graficzne u niego to w 90% przypadków amd. dyski tak samo wd blue1tb + jakieś ssd.

 

Co 2gi komputer u niego w prezentowanej cenie, można złożyć z mocniejszych podzespołów w tym samym przewidzianym budżecie.

 

Prawie nigdy nie ma u niego chłodzeń wodnych (parę razy integry) i nigdy nie widziałem sli , a nie raz składał komputer dla gracza za 15k pln na jednej karcie......

Edytowane przez jaco007
Link to post
Share on other sites

@jaco007:

 

 

 

Ok bo trochę schodzimy z tematu,

 

Słuchaj się starszego - ma grzyba w awatarze ;) Nie jestem modem i właściwie powinno mnie walić, co się dzieje w temacie, ale jako autor czuję się chociaż troszeczkę odpowiedzialny za niego.

 

 

 

to co tam nowego o Pascalach w internecie

 

Bardzo mało, więcej by chyba z kuli wypatrzył - zobacz na mój poprzedni wpis co najwyżej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tu http://allegro.pl/preorder-gtx-1080-asus-msi-gigabyte-i6186694985.html

 

Ale to na bank będą referenty.

 

Liczyłem na wyższą cenę, ale pewnie niereferenty będą jakieś +200zł do tej ceny. Ja czekam na ruch ze strony AMD i nie mówię tu o polarisach. 980 Ti wystarcza w zupełności więc gorączki marketingowej nie połknąłem jak co niektórzy. Jeśli okaże się że w grach 1080 to +30% względem 980ti to biorę drugą i jestem ustawiony.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, to że Nvidia chce +100$ za ich "lepsze" referenty nie oznacza że autorskie chłodzenia będą tańsze. Bo nie uwierzę że ta turbinka schłodzi karciochę lepiej niż TwinFrozr od MSI czy inne autorskie Gigusia czy EVGA. Poza tym autorskie wersje będą pewnie fabrycznie lepiej podkręcone, więc z punktu widzenia tych producentów skoro nasz produkt jest dużo lepszy to niech będzie droższy. Poza tym historia pokazuje że właśnie tak kształtują się ceny. I nie chodzi tu o przekrzykiwanie się kto ma rację, bo wolałbym jej nie mieć, gdyż z perspektywy klienta zawsze wolę autorskie chłodzenia od tej turbinki (tak miałem ją w 780Ti) chociaż jest dobra i w miarę cicha to autorskie wersje pod względem temperatur są o niebo lepsze - a wodować nie zamierzam.

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Ja sie nie kloce, bo generalnie nie jestem zadnym specjalista. Z tego po prostu co czytam cena referenta ma być powyżej 3K ( 699 dol plus podatki i marze ), wiec nawet jak niereferenty tak jak mowisz mialyby byc drozsze, to cena pewnie też będzie powyzej 3K. Mnie caly czas zastanawia ta aukcja z allegro. Nie wiem jak ktos zszedł do poziomu 2600zł. Wyglada tak, jakby sprzedawał karte bez podatku i z jakas tam minimalna marza tylko.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiesz, to że Nvidia chce +100$ za ich "lepsze" referenty nie oznacza że autorskie chłodzenia będą tańsze. Bo nie uwierzę że ta turbinka schłodzi karciochę lepiej niż TwinFrozr od MSI czy inne autorskie Gigusia czy EVGA. Poza tym autorskie wersje będą pewnie fabrycznie lepiej podkręcone, więc z punktu widzenia tych producentów skoro nasz produkt jest dużo lepszy to niech będzie droższy.

 

Tak i nie. Do tej pory faktycznie referencyjne chlodzenie bylo mniej wydajne lub glosniejsze. Ale juz GTX 980 referent wygladal niezle pod tym wzgledem. Taka obiegowa opinia o referencyjnym chlodzeniu i zwykle do tej pory sluszna.

Ale, jakosc wykonania referentow Nvidi jest lepsza niz jakies tam kolorowe plastikowe chlodzenia autorskie. Karta nie opada w obudowie i wydycha cale cieplo na zewnatrz obudowy. Chlodzenie jest cale  z aluminium poprostu czuc ze ma sie cos wysokiej jakosci w reku :>

A przy obecnym TDP (180W) nie bedzie duzo mniej wydajne i glosniejsze niz niereferenty. Mialem GTX 980ti referenta calkiem sie niezle sprawowal jesli chodzi o halas i wydajnosc, jak na referenta. Chlodzenie referencyjne Nvidi to nie R9 290.  :D

Link to post
Share on other sites

No posłuchałem, facet chyba czyta Benchmark bo powtórzył to co napisałem o braku opłacalności w wydawaniu takiego smoka :D

Facet jest hipokrytą. Najpierw zwraca uwagę za nazywanie ludzi którzy teraz kupują nowe karty głupkami, a kilka minut później mówi, że napewno znajdą się jelenie, którzy kupią serię 10xx.

Link to post
Share on other sites

Nie lubię polskich testerów bo przeważnie są do du*y, a już najgorszy jest ten łysy burak, nie dość że gó**o wie to jeszcze jest arogancki  ;)

 

Co do Pascala to widać że balonik powoli flaczeje, ludzie początkowo źle zrozumieli (może skośny mówił z silnym akcentem  :) i poszedł hype że szykuje się rewolucja.

Teraz okazuje się że te całe Founders Edition to po prostu będą referenty sprzedawane bezpośrednio przez producenta, a droższe bo NVidia nie chce robić koło du*y Asusom i innym, jeszcze by się obrazili i nie kupili czipów    :D

Wydajność będzie zapewne taka jak pisałem, czyli 1070 będzie miał pewnie moc około 980, a 1080 może przegoni Titana.

Jakby skok był powyżej 30% w stosunku do poprzedniej generacji to naprawdę bym się zdziwił.

Ja mam to w sumie gdzieś, ale temat może być zabawny jak ci co właśnie opychają swoje Maxwelle stwierdzą że to był duuży błąd  :D

Ale cieszę się bo kupiłem 780Ti znacznie taniej niż musiałbym zapłacić jeszcze miesiąc temu   ;)

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Ale chyba prawda, pokazują jak na razie tylko wersje na dwie karty.

 

 

Btw. chce ktoś kupić1080 ?  nieco mnie rozczarowała   :P

 

http://www.bankfotek.pl/image/1995685.jpg

Edytowane przez Mst74
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cenę to akurat łatwo obliczyć, w USA FE będzie kosztować 700 dolarów, czyli po dzisiejszym kursie 2723 zł.

No ale to w Stanach, u nas dojdą różne haracze oraz rozbój na prostej drodze czyli 23% VAT, co razem da pewnie około 30% zwyżki ceny.

No i z 2723 zł robi się nagle 3540 zł   :D

Także wątpię aby w oficjalnej sprzedaży znalazły się one poniżej kwoty 3200-3300, to co na Allegro za 2600 to chyba będzie towar z przemytu.

 

Ps. aaa, własnie sprawdziłem i tych GTX 1080 za 2600 zł już nie ma, stronę usunięto   ;)

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...