Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Tak jak kolega wyżej wspomniał. Bardzo możliwe a wręcz pewne Polaris nie będzie żadną konkurencją dla Nvidii pod wzgl. wydajności w tym segmencie. Polaris prawdopodobnie wypełni lukę średniego i niskiego segmentu. Jeśli ufać temu co pokazali to w końcu rozwiąże się problem poboru mocy przez AMD :). Dopiero karty VEGA mogą coś namieszać w wyższym segmencie.. Według roadmap, Vega powinna być zaopatrzona w pamięci HBM2, gdzie u Nvidii te pamięci będą dostępne tylko profesjonalistów.

Czas pokaże co z tego wyjdzie. Nie będąc fanem żadnej z firm bo nie na tym to polega, tylko na wyborze karty wydajniejszej za mniejsze pieniądze. Dlatego bądź co bądź ufam, ze Nvidia dostanie od AMD Vega bo przy aktualnym rynku mają w nosie konkurencję i ustalają ceny jakie tylko chcą.

Edytowane przez Geseum
Link to post
Share on other sites

 

 

mam nadzieję, zę będzie to warte i liczę na gtx 1070 w cenie 1600-1800 z wydajnością gtx 980ti lub trochę większej

 

Nie liczyłbym na wydajność większą od 980ti. Raczej coś pomiędzy 980, a 980ti (i wydaje mi się, że sporo bliżej tej pierwszej), oczywiście nowe tech jak np VR będzie zdecydowanie lepsza, może jeszcze wydajność w wyższych rozdzielczościach. Mi bardziej jednak zależeć będzie na zgodności z nowymi api.

 

Cena. No nie wiem, liczę nawet na niższą - bo mam słabszy kwartał finansowy :lol:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No to czekamy do 15 :D Ja tam siedzę z Gtx 760, czekając na Pascale, stwierdziłem że nie warto wymieniać na 9XX bo pewnie kupił bym 970 a to trochę kastrat i już niedomaga w niektórych grach na ultra w FHD :P

Edytowane przez roamir
Link to post
Share on other sites

Myślę że maniacy czekają głównie na poprawę działania w 4k, bo w FHD wszystkie karty od R9 290 wzwyż radzą sobie świetnie.

W 1440p też w sumie dają radę, natomiast 4k ledwo ledwo a te najsłabsze z tej grupy już wcale nie dają rady :).

Jak GTX 1080 będzie w stanie zapewnić stabilne 50-60+ fps w 4k to to będzie rewelacja, jak nadal będą spadki do 30 i mniej to szczerze mówiąc lipa.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

W najnowszej wersji gpuz

 

 

http://images.tinypic.pl/i/00786/58h1dhevs8wo.jpg

 

źródło

 

 

 

 

Oraz porównanie do pełnego gm200

 

 

 

 

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3660/2922/original.jpg

 

 

 

 

W sumie - gdyby wykonać gm200 w 16nm, podkręcić do 1600MHz, to nieźle by pozamiatał :)


Jeszcze przed premierą, news z chiphell.

Edytowane przez marek.murarz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skok wydajności w DX12 i 4k naprawdę widoczny. Podejrzewam też, że te testy były robione ze wszystkimi opcjami, tzw. "zabijaczami" komputerów. Chociażby tutaj:

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/05/gfx_geforce_gtx1080/charts/w3_1920_2.png

 

 

Na GTX 970 25/30 fps, a na GTX 1080 65/70. Porównajcie też wydajność w 4k.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Cena: ~3599 PLN

 

Śliczna cena, taka "w sam raz na nasze warunki" :facepalm:

 

To pewnie 1070 z tysiąc mniej

 

No to sobie na pascala wymieniłem w tym kwartale. :(

Co jest? Co premiera, to cena wyższa za nową generację, a może to ja coraz biedniejszy jestem? :/

Edytowane przez marek.murarz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...