Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Miałem w planach wymianę 780Ti na 1080 ale nie za taką cenę, prawie 4k :roll: To już wolę kupić takiego 1070 i PS4 da mi to większą radość z grania niż wszystkie suwaki na maxa a i tak podczas gry nie zwraca się na to uwagi... Z resztą ostatnimi czasy wymagania gier na pc systematycznie rosną a grafika stoi w miejscu xD  Takie PS4 dysponuje ułamkiem mocy PC a jaki poziom grafiki udało im się osiągnąć przy U4, jak się chce to można ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cena taka jak przewidywałem. Czyli Nvidia znów podnosi pułap cenowy 1070 to teraz konkurent 980 i z nim powinien być porównywany tak jak 1080 z 980Ti. Myślę że za nowego 1080Ti jeśli wyjdzie Nvidia doliczy sobie kolejny "tysiak". Cała nadzieja w AMD i jego "Vega", mam nadzieję że albo ich pozamiata wydajnością (tak lubię marzyć bo to nic nie kosztuje) albo zaoferuje porównywalną wydajność w grach przy niższej cenie. A z wszystkich recenzji to w grach nie jest "aż" taki przyrost FPS jak Nvidia zapowiadała....

Link to post
Share on other sites

Jakaż duma wezbrała we mnie gdy okazało się że w zacofanym USA gdzie płaca minimalna wynosi około 5.5 tys netto, zarabiający tą  minimalną Joe zapłaci za GTX 1080 aż 2700 zł.

A u nas, na Zielonej Wyspie, w przyczajonym tygrysie Europy, gdzie płaca minimalna to aż 1350 zł netto, zarabiający tą królewską pensję Janek będzie musiał zabulić głupie 3600 zł.

No i jak tu z dumy nie pękać ?

Stać nas ? A jak !!!

Edytowane przez Mst74
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co z tego, że w jednym teście ma lepszy wynik jeśli przeważnie osiąga lepsze wyniki w grach? Ogólnie jeśli np. jakaś gra, albo test dobrze pracuje z multi kartami, 980 sli może być lepsze, ale co z tego?? To nie znaczy, że od razu "masakruje" 1080. Wydajność 980 w sli jest poprawiana sterownikami już od dawna, a 1080 jeszcze nie miało szansy, więc sprawa całkowitego przegonienia takiej konfiguracji jest cały czas otwarta. Zobaczymy.

 

Ale mimo wszystko wydaje mi się, że fakt iż 1080 w większości przegania 980 jest niezła. W niektórych testach jeszcze nie domaga, ale żadnej masakracji 1080-tki tu nie widzę. 

 

Wydajność Multi-GPU w jednej karcie to skarb, mimo wszystko.

Edytowane przez yeradd
Link to post
Share on other sites

Jak widzę wyniki temperatury i głośności tego "lepszego" i o całe 100$ droższego referenta, to strach pomyśleć, co będzie na zwykłym referencie. Posłanie wszystkim redakcjom do testów wersji F.E. miało tu konkretny cel. Mianowicie nie wypaść podobnie jak słynne ref 290x.

Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z niereferentami.

Link to post
Share on other sites

Jak widzę wyniki temperatury i głośności tego "lepszego" i o całe 100$ droższego referenta, to strach pomyśleć, co będzie na zwykłym referencie. Posłanie wszystkim redakcjom do testów wersji F.E. miało tu konkretny cel. Mianowicie nie wypaść podobnie jak słynne ref 290x.

Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z niereferentami.

Nie będzie innych "referentów" bo Founders to po prostu nowa nazwa "zwykłego" referenta.  :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie będzie innych "referentów" bo Founders to po prostu nowa nazwa "zwykłego" referenta. 

 

http://videocardz.com/59813/first-custom-geforce-gtx-1080-is-here-gp104-400-confirmed

 

I bedzie napewno wiecej takich plastikowych tanszych opcji. Takie chlodzenie zeby wyzucic do smietnika bo karte tylko pod blok wodny sie kupuje.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...