Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Seria GTX980 jak weszła miała najniższe ceny, ponieważ wtedy najwydajniejsze karty miało AMD (seria R9 2xx), a spóźniona nVidia chciała pobić konkurenta pod względem ceny/wydajności.

 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Drogo będzie.

tak z ciekawości, mój cennik z dnia 21.09.2003. Wówczas przeciętne wynagrodzenie kształtowało znacznie niżej jak teraz.

http://i.imgur.com/4z8KXrz.jpg?1

 

Creative słynie z układów dźwiękowych i słuchawek ale wówczas  produkowali również karty graficzne ale bez sukcesu, bo kłamać tak efektownie nie mogli jak przy audio. %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tej listy w zasadzie najlepsza i najbardziej uniwersalna wtedy karta, to 9800pro.

Czyli się nic nie zmieniło, przynajmniej u mnie. Wtedy nie kupowałem najmocniejszych kart i tak mi zostało nadal.


 

 

wówczas produkowali również karty graficzne

 

To ich był fx5200 bez radiatora w tamtym czasie? Pamiętam taki twór na maleńkiej pcb.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak z ciekawości, mój cennik z dnia 21.09.2003. Wówczas przeciętne wynagrodzenie kształtowało znacznie niżej jak teraz.

Creative słynie z układów dźwiękowych i słuchawek ale wówczas  produkowali również karty graficzne ale bez sukcesu, bo kłamać tak efektownie nie mogli jak przy audio. %-)

A tak również z ciekawości, kurs dolara był wtedy identyczny jak dzisiaj, praktycznie co do grosza  ;)

No i GTX 1080 to raczej Radeon 9700, do 9800 można by prędzej porównać wersję Ti  ;) 

Oczywiście tego nie da się tak prosto przełożyć więc to w sumie takie gdybanie, jakby się cofnąć jeszcze o 3 lata to mielibyśmy topowego GeForce DDR za około 1300-1400 zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

A wiadomo kiedy pojawi się GTX 1080 Ti?

 

Na tę chwilę nie wiadomo, czy taki chip w ogóle się pojawi ;). Jest co prawda Tesla P100 oparty o prawie pełny gp100, ale w tej chwili bardzo drogi w produkcji i tam jeszcze dochodzi problem pamięci (ale o tym było już ileś stron wcześniej), więc teoretycznie jest z czego ciąć / modyfikować, ale czy nV ma w planach np ver Ti, czy może jakiegoś Titana z jak to było w przypadku pierwszej wersji możliwością włączania DP - to na razie pozostaje tajemnicą.

 

Zaglądaj TUTAJ.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy może mi ktoś powiedzieć czy firma Inno3D plombuje śrubki na kartach ?

Z testów wcześniejszych gtx980/ti nie widać ich nigdzie.

Wstępnie planuje poczekać na gtx1080 od Inno3D w wersji iChill Air Boss X4 Ultra, bo podoba mi się to chłodzenie VRM na karcie.

Ewentualnie czy Gigabyte są plombowane ? Także biorę je pod uwagę.

Link to post
Share on other sites
czy firma Inno3D plombuje śrubki na kartach ?

 

Teraz to nie wiem, ale karty gtx660 - 680 widziałem z naklejką na śrubce "W V if Rem."

 

 

Update

I jeszcze mały newsik:

 

Nvidia GeForce GTX 1060 spotted in shipping manifests?

 

http://hexus.net/media/uploaded/2016/5/7d08b236-07d0-413d-bda8-7a075f232da4.jpg

Edytowane przez marek.murarz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawsze jestem w swoim świecie, staram się brać to bez emocji. Stąd właśnie wniosek, że W3 z taką masą punktów do wypełnienia działa zupełnie przyzwoicie pomimo, że gra ma już ponad rok, a GPU jest zupełnie dziewicze.

 

gtx1080 ma tylko (albo aż) 64 rops. Przy 4k wydaje mi się, że jest to ciągle za mało, aby utrzymać samo wypełnianie na szybkim poziomie, a gdzie cała masa dodatkowych obliczeń. Widocznie karty 4k to jeszcze nie ta gen i przyjdzie jeszcze nam trochę poczekać na natywne 4k wszędzie ;) Podobnie było z FHD, też trochę trwało, aż gpu zaczęły się w tym dobrze czuć. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

No i pytanie czy warto:

 

Nie wiadomo do końca, zobaczymy w nowych API.

 

 

 

nowszy proces i kosmiczny zegar, gdyby były taktowane zegar w zegar to 980Ti pewnie by wygrał

 

Tylko nie należy porównywać 1080 do 980Ti, a do 980 i wtedy nawet zegar w zegar pewnie 980 by nie wygrał ;). 980Ti trzeba by porównać do tego, co kosmita w poście wyżej podesłał ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...