Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Ja tylko pytam, bo nie znam algorytmu wyceny :)

No ja też go nie znam, po prostu zdrowy rozsądek i kulawa matma wskazują na około 30 % różnicy między nami a Stanami.

Co do samego 6600k to nasi pewnie go kupują za około 210-220 dolców w hurcie, przy 210 dolarach teoria 130% idealnie się sprawdza  :D

 

 

Pięknie - i cały regulamin giełdy i karteczek na forum poszedł się ... :rotfl:

 

No ja to od dawna uważam za lekką kpinę, wyprodukowanie tego dzieła zajęło mi 5 minut, łącznie z szukaniem zdjęć  ;)

Link to post
Share on other sites

Od razu widać,że przyłożyli się do projektu chłodzenia.Nie to co konkurencja :] Ktoś mi wyjaśni dlaczego referent ma być droższy od wersji autorskich?

Żeby nie psuć rynku producentom kart.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale trzeba przyznać, że te referencyjne konstrukcje począwszy od keplera (770 - Titan xx) prezentują się bardzo ładnie. Do tego turbinka wywiewająca na zewnątrz obudowy też ma swoje zalety i w pewnych przypadkach świetnie się sprawdza. Te nowe są jeszcze ładniejsze, ciekawe jak ze skutecznością ..

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale trzeba przyznać, że te referencyjne konstrukcje począwszy od keplera (770 - Titan xx) prezentują się bardzo ładnie. Do tego turbinka wywiewająca na zewnątrz obudowy też ma swoje zalety i w pewnych przypadkach świetnie się sprawdza. Te nowe są jeszcze ładniejsze, ciekawe jak ze skutecznością ..

niby jest lepsza od paru seri ale ogolnie to kupa wiadomo czego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te nowe są jeszcze ładniejsze, ciekawe jak ze skutecznością ..

Na prezentacji karta chodziła podkręcona do 2114 MHz i rozgrzewała się do 67 C. Nie było jednak słowa o tym czy wiatrak był ustawiony na 100% czy na PWM. Poczekamy, zobaczymy...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje się, że jest po prostu zablokowane na 60. Karta z tego co widziałem na jakimś inny materiale jest w stanie sobie przy około 120 dać radę (nie wiem tylko czy wszystko na maxa było ustawione).

 

 

Trochę testów compute (OpenCL). Szkoda, że akurat tylko w pojedynczej precyzji. Ja właśnie ciągle nie mogę się nigdzie doszukać informacji jak bardzo (i czy w ogóle) gp104 został wykastrowany z DP względem gp100?

 

 

NVIDIA GeForce GTX 1080 OpenCL performance leaked

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mnie przeraża, że za kartę przecież nie z high-endu trzeba zapłacić 3 tys. AMD to już żadna konkurencja dla NV, nie mają czym rywalizować, bo Polaris to nie będzie ten segment. Szkoda, bo tylko na tym tracimy, osobiście nie kupiłbym karty od AMD ale ceniłem ich sobie, że byli kiedyś realną konkurencją, przez co ceny nie były tak kosmiczne (oczywiście słaba złotówka swoje robi).

Link to post
Share on other sites

Topowe GPU niestety drożały stopniowo, a i złotówka leciała na łeb.

Pamiętam że za pierwszego GeForce'a DDR płaciłem chyba jakieś 1400 zł, a 4 lata później za 6800 Ultra już coś około 2500.

No ale człowiek młodszy był i głupszy, i nie miał tylu wydatków, teraz już na pewno nie kupię miesiąc po premierze...

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Mnie przeraża, że za kartę przecież nie z high-endu trzeba zapłacić 3 tys. AMD to już żadna konkurencja dla NV, nie mają czym rywalizować, bo Polaris to nie będzie ten segment. Szkoda, bo tylko na tym tracimy, osobiście nie kupiłbym karty od AMD ale ceniłem ich sobie, że byli kiedyś realną konkurencją, przez co ceny nie były tak kosmiczne (oczywiście słaba złotówka swoje robi).

Będzie konkurencja tylko że w czwartym kwartale tego roku kiedy wydadzą Vega gpu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...