Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Mama się wkurzyła na garnek i trzeba było kupić nowy


Jakieś namiary na sklep, sprzedają wysyłkowo? Chciałem właśnie kupić te stare emaliowane garnki z wywiniętą krawędzią, ale nie mogę znaleźć nic w dobrej cenie.
Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłem będąc w sklepi taki zestaw https://www.empik.com/komplet-garnkow-patelnia-konighoffer-15el-indukcja-koenighoffer,p1255558324,dom-i-ogrod-p?utm_medium=oferty_cpc&utm_source=ceneo.pl&utm_content=p1255558324&utm_term=Dom+i+ogród&utm_campaign=nobid

Kupiliśmy bo był ładny , niby jakaś bezfirmówka . Jakie było nasze zdziwienie jak przyjemnie można smażyć na patelni . Wcześniej używaliśmy tylko patelni tefala ( z reguły tańszych modeli ) . Tefal w porównaniu z nimi to gooowno . Tu się nic nie przypala , tłuszcz ciemny się nie robi no w ogóle inny rodzaj smażenia . 

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ech, cena tych garnków i patelni odzwierciedla jakość zastosowanych materiałów.
Też myślałem, że to bez znaczenia, bo tanie były dobre. Były, może przez rok, a potem się tylko do kosza nadawały. Dna wygięły się w łuk, a warstwa nieprzywieralna stała się przywieralna.
I tani Tefal też jest tylko tanim tefalem, a nie dobrym Tefalem.
Od września zeszłego roku mam droższe i jest różnica. Żona się wściekła, że pieniądze wywalone w błoto, ale jak miala możliwość porównania gotowania np. ryżu na sushii to drozszych kednak jest lepiej.

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, drVanSteiner napisał:

Ech, cena tych garnków i patelni odzwierciedla jakość zastosowanych materiałów.
 

No ja mam inne doświadczenia i  powiem  ze te wszystkie Tefale ,Zwigery  itp marketowe cuda to  shit robiony na jedno kopyto .

Miałem  gary Tefala od najtańszych do najdroższych, całe zestawy  i powiem jedno  żywotność  tych zestawów w zwykłym domowym użytku dla rodziny 5 osobowej to max 1,5 roku  góra 2 lata  i gary lecą na złom .Rączki się urywają ,teflon odchodzi ,odkształcają się ... .

Mam obecnie patelnie  i rondel zwieger'a ... patelnia ma niecały rok ,a juz widać jak teflon odchodzi na rantach . a swoje kosztowała .

 

Imho najlepsze gary to żeliwne ,ale to swoje kosztuje ,i dość długo się nagrzewa ,ale jest to zakup  nie na 2-3 lata ale na +10 . no i swoje ważą .

 

Także nie ma się co oszukiwać ze tefal za 5k jest lepszy od tefala za 2k bo nie jest  .

A jak  czytam jaka to kosmiczna i pozaziemska technologia została zastosowana w garach ile to powłok  i jakie to cuda robi   ,to mi aż łzy ze śmiechu lecą .

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja już doszedłem do takiej wprawy że po wyglądzie powłoki nieprzywieralnej wiem co się nada a co nie.
I nie ma różnicy czy garnek za 80 czy 800zł. Ważna jest powłoka i grubość / jakość aluminium.
Ten komplet z linku polecam.
Lepsze są tanie garnki z pepco niż Tefal.
Z Lidla też syf.
Tak czy owak jak powłoka w środku jest czarna syf, a jak ma taką strukturę kamienia czy tam pomnika jest git...

Link to post
Share on other sites

Co do Tefal, miałem ich czajnik za 600zł, super bezawaryjny. Tylko nienaprawialny i gwarancji nie uznali bo po pół czajnika wody gotowałem i przez to pękł plastikowy wizjer który pokazuje ile jest wody, bo nie miał chłodzenia, a że jest na stałe, znaczy niewymienny... Gdzie kuźwa kupić taki czajnik co można tylko pełny gotować? ....
Ludzie - Tefal to chiński złom ale szczegół, reklama czyni cuda.

Link to post
Share on other sites




Imho najlepsze gary to żeliwne


Oczywiście, że żeliwne są najlepsze, ale te dobre też swoje kosztują i niestety dużo ważą.
A patelnie z powłokami (bez znaczenia czy lidl, czy tefal) trzaba umiejętnie używać. Włożenie takiej rozgrzanej pod kran z zimną wodą, skończy się tym, że powłoka odejdzie.

I nie przekonacie mnie, że cokolwiek kupione po taniości jest lepsze od droższego. (A pracuję w branży handlowej i wiem, co producenci robią dla zmniejszenia ceny)
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, drVanSteiner napisał:

I nie przekonacie mnie, że cokolwiek kupione po taniości jest lepsze od droższego

 

Ja drogich nie kupowałem , bo poprzedni zestaw za 3 stówy był 12 lat . Jedynie patelnie zmieniałem , bo tam były kiepskie .

Link to post
Share on other sites

@drVanSteiner różnie to bywa. Bardzo wiele drogich produktów to chłam gdzie płacisz za markę ale sam produkt to niższa półka. Wiele produktów jest sprzedawana pod różnymi markami. Dokładnie to samo dostajesz za połowę ceny. Są też produkty drogie, które wybijają się własnościami i jakością. Niestety jednak nie ma tu absolutnie zależności drogie=dobre. Takowa nie istnieje.

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.04.2021 o 11:35, FeX napisał:

Ehhh i znowu...

 

Filipy TAPH805 z empiku, mam nadzieję, że nie anulują to sobie sprawdzim :D

 

Przysłali model TAPH802... Odsyłam w czorty.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Halny napisał:

to taniej niż mój MERCUSYS a w sumie to to samo, nawet po obudowie

Mercusys to marka-córka TP-Linka więc możliwe że zjechały z tej samej taśmy ;)

36 minut temu, drVanSteiner napisał:

Tylko to aktywowanie 22 kodów...

No właśnie nie chce mi się tyle klikać, narazie dobiłem do końca czerwca :D Wiesz może kiedy to eldorado się skończy? Bo te kody z Pringlesów mają jakąś datę ważności, trzeba będzie się doładować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...