Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

1 godzinę temu, jozek23 napisał:

@up

Nie było z bolcem ? Są jakieś certyfikaty , testy ?

 

Te listwy nigdy nie mają bolca. Nie jestem elektrykiem, więc nie wiem, jak to działa, ale musi być podłączona do gnizdka elektrycznego z kablem ochronnym. Wówczas masz cert na ochronę do 120kA i ubezpieczenie do 5mln euro od producenta. Na moje oko za uziom robi ta blaszka z boku każdego gniazda. Styka się z tym samym miejscem wtyczki, co bolec.

Edytowane przez Karister
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Karister napisał:

 

Te listwy nigdy nie mają bolca. Nie jestem elektrykiem, więc nie wiem, jak to działa, ale musi być podłączona do gnizdka elektrycznego z kablem ochronnym. Wówczas masz cert na ochronę do 120kA i ubezpieczenie do 5mln euro od producenta. Na moje oko za uziom robi ta blaszka z boku każdego gniazda. Styka się z tym samym miejscem wtyczki, co bolec.

Mają...

 

Przynajmniej moje z 6 i 4 gniazdami.

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Coś dla jamniora ;)

 

cvs.png

Wołowinka, królik, dziczyzna - twój jajnik jada lepiej ode mnie :wariat:

Zapomniałbym - w końcu jesteś z Warszawy:

images?q=tbn:ANd9GcTvaLZ5OyqAkGK_YY8bPR9

  • Lubię to 1
  • Haha 5
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Cóż, trzeba zadbać o jamniora :P Sama bym mu podjadła to jedzenie :P

 

Mój wujek jak był kiedyś srogo wcięty, opędzlował puszkę psiego lub kociego żarcia i z tego co pamiętam, to mu smakowała :rotfl::P

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Zajadamy się salcesonem, kaszankalą, czy pasztecikami i jest ok, a karma dla psa, czy kota jest be bo nie dla ludzi?
Pasztcik Profi, który każdy jadł ma 35% podrobów, 0% mięsa i jakieś wypełniacze + chemię, a karma Dolina Noteci ma 65% podrobów w tym około 10% mięsa + rosół i minerały. To jest lepsze i zdrowsze od tego co my jemy

  • Lubię to 1
  • Smutne 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Karister napisał:

 

Na moje oko za uziom robi ta blaszka z boku każdego gniazda. Styka się z tym samym miejscem wtyczki, co bolec.

 

Dokładnie, to jest właśnie uziemienie.

 

17 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Coś dla jamniora ;)

 

cvs.png

 

@BlackCoffe Rozpieszczasz tego swojego pieseła :)

Edytowane przez Tomi29
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, drVanSteiner napisał:

chemię, a karma Dolina Noteci ma 65% podrobów w tym około 10% mięsa + rosół i minerały. To jest lepsze i zdrowsze od tego co my jemyemoji23.png

Uhm, ale tak zapytam czy komuś może przypadkiem nie przyszło do głowy, że produkcja psiego żarcia podlega pod zupełnie inne normy sanitarne? Skład na etykiecie składem (sama treść składu też podlega pod inne przepisy) ale taka karma może zawierać substancje szkodliwe dla człowieka?

Więc składu z etykiety nie należy traktować 1:1 ze składem z etykiety żywności bo być może producent nawet nie był zobligowany do podawania wszystkich informacji które musiałby podać jeśli byłby to produkt spożywczy.

 

Spoiler
13 godzin temu, PaulG napisał:

953256_niektorzy-nie-powinni-miec-dzieci

 

 

Karmienie dzieci karmą dla psów to czysty debilizm. I nawet jeśli to fejk to skrajnie nieodpowiedzialny. 

 

Fxt0roA.png

 

kGdllW2.png

 

Wytyczne do produkcji karmy dla zwierząt domowych są zupełnie inne niż nawet dla pasz zwierząt hodowanych na ubój a co dopiero mówić a produkcji żywności.

Także smacznego 

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, anemus napisał:

Przecież ma bolec. Wszystkie nowe wtyczki mają boczne wyprowadzenie uziemienia na boku wg niemieckiego standardu.

 

To bardziej moja subiektywna ocena, ale chyba to rozwiązanie niemieckie jest lepsze niż ten bolec.

Link to post
Share on other sites

Ano dokładnie. Po stronie wtyczki to wszystko blaszka. Jedna wyprofilowana blaszka obejmująca styki w otworze pod bolec i boki wtyczki. Czy uziom pójdzie przez bolec czy kawałek miedzianego docisku z boku jeden... bolec. Ważne, że obecnie na rynku europejskim wsparcie dla obu rozwiązań równocześnie jest standardem w wtyczkach więc problemu nie ma..

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Namiot reko typu stożek na wyjazdy. Wg opisu podstawa to sześciokąt o przekątnej 2,9 metrów. Wysokość to około 2,7metra

Będzie dopiero gdzieś za miesiąc, może więcej...

Jeszcze będę zamawiał kute stalowe śledzie i maszt do środka...

image.thumb.png.03b9051399a345f46c0ab7fc91f891da.png

  • Lubię to 7
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...