Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Tak trzymaj :) widzę ,że po trochu obrałeś moją ścieżkę :) ja właśnie już mam tylko v1 i v3 a v2 sprzedane :) wrzuciłem 3x CM jetflo czerwone i robią robotę na chłodnicy i 1x na tyle budy (na max obrotach hałaśliwe ale ja i tak gram w słuchawkach :) ) i właśnie teraz widzę ,że ta " nasza " płyta na tym biosie 13.5 coś dziwnie steruje sysfan-ami bo w 1 działa sterowanie wentylami i pompką jak trzeba a w 2 i 3 pompka i niektóre wentyle działają na 100% a jetflo niewiele zwalnia więc muszę przerobić wtyczki 3pin od regulatora obrotów z Gladiusa X60 odcinając jedna ściankę by włożyć wtyczkę 4pin i będę nimi sterował ręcznie bo aktualizacji Biosu nie chce na razie wykonywać. Ogólnie z oknem, nowymi wentylami i podświetleniem UV trytka wygląda to nieźle :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

To jest tak jak u mnie :P Mówię Żonie że już nic nie będe robił z komputerem bo wszystko mam tak jak bym chciał. Mija tydzień i komputer w cześciach i pełno nowych pomysłów :)  Mam wrażenie że nigdy komp nie postoi długo by nie było w nim coś grzebane  :P

Link to post
Share on other sites

Jak jest u mnie to chyba mówić nie muszę :D ogólnie jeszcze nie mam tritona a zaczynam myśleć co z nim zrobić, rozbudować itp.

http://i.imgur.com/Syn33rQ.jpg

Ja sobie połączyłem wszystkie przewody od tych przedłużek, ładniej to wygląda według mnie.

http://i.imgur.com/52naPGz.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam v1. Od samego poczatku zadnych problemow i przyznam ze gdy pojawil sie temat to lekko zaczalem sie obawiac i obserwowac. Zarowno sam temat jak i chlodzenie. Na szczescie problemow u mnie brak. Samo chlodzenie mam w wersji Core a dokupilem 2x120 enermax. Mam pytanie odnosnie plynu UV.. Wystarczy sam plyn do takiego efektu czy konieczne sa weze tez

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

jestem tu nowy ale w końcu uporałem się z tym tematem. Udzielam się na innym forum ale do rzeczy.

Kupiłem Tritona (ale chyba to Core bo sprzedający nie dał wentylatorów) i z tego co tu wyczytałem jest to jego pierwsza wersja. Krótki kabel 3pin.

Już od dawna chciałem zmienić rodzaj chłodzenia w swoim kompie no i się zdecydowałem na Tritona. Przewalając się przez te wszystkie strony raz się obawiałem a raz nie czy będzie ciekło. Z wczoraj na dziś zostawiłem na około 7-8h włączoną pompkę na zasilaczu 12v czyli z maksymalnymi obrotami pompki. W HWM informuje o ponad 4k obrotów a dokładniej dochodzi nawet do 4.4k. Już wiem, że to błąd pomiarowy, który zależy też od innych czynników. Ustawiłem blok na ręczniku papierowym w razie wycieku... i puki co nic nie cieknie. Blok był ustawiony w pozycji jak chcę go mieć w kompie czyli napis Raijintek poziomo, kabel zasilający u dołu. O dziwo wszystko suche. Muszę jeszcze sprawdzić jak zachowa się blok po założeniu w stresie....

Na bloku nie mam żadnych, rys, pęknięć itp chyba, że coś przeoczyłem ale nie sądzę.

Mam fioła na punkcie hałasu z kompa. I definitywnie pompka między, szacuję 5-8v jest niesłyszalna. Trzeba przyłożyć ucho do niej żeby usłyszeć burczenie. Jak dla mnie rewelacja.

Puki co miałem problem z wtyczką 3pin bo jeden kabelek z czerwonego pina się...jakoś urwał (pewnie historia z transportem) ale naprawiłem to bez większego problemu.

Chcę to chłodzenie rozszerzyć na całą płytę główną. Mam już bloc FC na Asus Rampage III Extreme EK-FB RE3 (wer. plexi) i dokupiłem złączki 1/4" na wąż taki jak w Tritonie czyli 13/10. Muszę go jeszcze dokupić ale to w jakimś markecie budowlanym. Do testów wystarczy.

Mam już również płyn Mayhem Red 1l (nie pamiętam teraz dokładnej nazwy) bo chcę wymienić ten oryginalny.

 

Teraz pytania. Proszę o wyrozumiałość.

-Ma ktoś może wiedzę ile ml płynu trzeba wlać do tego chłodzenia? (tylko triton, bez innych bloków/węży)

-Jak odpowietrzacie taki układ? Na wężu pojawiają mi się takie maleńkie bąbelki, które wyglądają jak by wąż był biały (aż tyle ich jest), pompa mieli powietrze na starcie z płynem i dlatego powstają. Później płyn krąży normalnie ale one dalej "wiszą". Może po ustawieniu na stałe chłodnicy i bloku znikną?! :>

-Czy ten płyn wymieniony wyżej jest ok i czy nie będzie problemu z nim w połączeniu z pompką?

-Jak dolewać/wlać nowy płyn? Na włączonej pompce? Czy najpierw wlać jakąś ilość, uruchomić pompkę i dolewać przez korek?

 

Podziwiam Was  :o  za zacięcie w sprawie z tym Tonym i tymi blokami latającymi po całym świecie do Was. ;) Mam nadzieję, że nie będę musiał tak kombinować.

Pozdrawiam.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

Cześć. Widzę, że macie dość sporo tych uszkodzonych bloko pompko rezów. Mam prośbę, moglibyście porobić zdjęcia jak są zbudowane? Tzn, jak wyglądają w środku. Mam w planach zakup samej takiej pompki (bez żadnej obudowy), zrobienie bloku z plexi, i aluminium.  :D

Link to post
Share on other sites

U mnie wciąż testy na szczelność. Po około 30h na zasilaczu 12v nic nie cieknie.

Czekam na obudowę i puki co na pająku. Do testów w budzie założę x1300pro jak by zaczeło kapać, uratuję GTX'a 760

http://vpx.pl/i/2015/02/22/IMAG2406small.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...