Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

 

 

Ładnie, tylko te 6 stopni nie jest wymierne z ceną około 150zł wyższą za H105 a do tego dochodzi głośność. ;) Napisz jeszcze jak wypada głośność H105.

 

Pompki nie słyszę, mam ją ustawioną na 50% obrotów wg. biosu, seryjne wentylatory h105 to porażka, mam zamontowane aktualnie BQ PW2 lecz one kiepsko "wieją" gorzej niż seryjne za to są ciche.

 

Jakość wykonania H105 to zupełnie inna pólka 5 lat gwarancji mówi tutaj sama za siebie.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe czy będą różnice w temp. Może się też skuszę. Ja swojego dostanę 30/31 marca, 28 będą już dostępne w komputroniku na magazynie. Ile ja sie juz namordowałem z tym tritonem... Od pierwszego zamówienia w morele minęły już 2 miesiące :D

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

Z Tritiona jest sam dół (metalowa cześć). Niemaa niestety zdjęć z pracy ale moge dać jak to wygląda w 3D http://s1371.photobucket.com/user/Asica10/library/GPU_LC

 

Tam gdzie sa otwory na topie wywierciłem większe otwory tak by weszła nakrętka M3. Nakrętki M3 wkleiłem na żywicy epoksydowej a top obkleiłem folią imitującą szczotkowe aluminium.

 

Btw. Nie mam pomysłu jak umocować radiatory na GPU ( na opaskach wygląda to średnio ale zdaje egzamin)... Nie chce kleić bo zostaną ślady i wtedy przepadnie gwarancja..

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej podoba mi się Twój pomysł. Wolał bym zamontować cały blok Tritona na GPU ale pewnie nie będzie tak łatwo.

Powiedz mi jeszcze w jaki sposób przymocowałeś stopę/blok tritona do elementu:

http://vpx.pl/i/2015/03/24/gpu4_zpsecebwena.png

 

Jak z dociskiem? Na oko?

Jak odseparowałeś back plate od karty? Grube oringi?

 

To jest blok już wykręcony z Tritona z nowym "topem"?

Między blokiem a topem nie widzę uszczelki. Przykleiłeś na stałe?

Śruby, które przechodzą przez top miejscami odpowiadają oryginalnymi z Tritona, tak?

Dokręciłeś je z podkładkami na oringu żeby nie pękło czasem?

Mógłbym zrobić identycznie jak Ty tylko rozstaw zmienić pod GTX 760.

Jak ze złączkami? Musiałeś rozwiercić otwór po pompie żeby nagwintować na złączki 1/4 ?

Nie wiem o co jeszcze zapytać. :P

http://vpx.pl/i/2015/03/24/IMG_20150120_181847_zpsrv0ms8kl.jpg

Link to post
Share on other sites

Elementy który nazwałeś stopa tritiona to jest top gdzie wkręcam złączki. 

Pomiędzy topem a metalową częścią Trtiona jest "element x" co robie za dystans ( nie miałem możliwości cięcia w 3D tylko w 2D dlatego ten element nie jest razem z topem)

 

"Jak z dociskiem? Na oko?"

Tak dociskałem na oko ale z umiarem by nie przesadzić.

 

"Jak odseparowałeś back plate od karty? Grube oringi?"

Dokładnie tak, dałem  oring co się nazywa uszczelka iglicy.

 

"Między blokiem a topem nie widzę uszczelki. Przykleiłeś na stałe?"

Nie przyklejałem nic na stałe, blok jest demontowany. Zrobiłem uszczelke z silikonu. Na jeden element w tym wypadku "element x" dałem silikon, a podstawe tritiona posmarowałem płynem do mycia naczyć. Pomiędzy te dwa detale włożyłem jakiś dystans (pocięta karta kredytowa). Po wyschnięciu silikonu płyn do mycia naczyń powoduje że element nim posmarowany nie przykleja sie i odchodzi. Takim o to sposobem mamy fajna silikonową uszczelkę.

 
"Śruby, które przechodzą przez top miejscami odpowiadają oryginalnymi z Tritona, tak?"
I tak i nie. W bloku na cpu dałem takie jak były w Tritionie M2.5 a w GPU M3. Te śruby przechodzą tylko w wersji "v1"
Potem by to wszystko ładniej wyglądało powiększałem otwory tak by wszła nakrętka która wkleiłem na żywicy epoksydowej. Śruby dociąłem i po skręceniu bloku nie wystają ponad top. Top obkleiłem folią co imituje szczotkowe aluminium.
 
"Dokręciłeś je z podkładkami na oringu żeby nie pękło czasem?"
W  wersji "v1" tak w wersji "v2" nie dawałem ponieważ uczelka silikonowa daje to samo. (poztym wersja "v2" już nie pozwala zastosować wystających śrub.
 
"Jak ze złączkami? Musiałeś rozwiercić otwór po pompie żeby nagwintować na złączki 1/4 ?"
Tak jak wiele razy pisałem ja użyłem z Tritiona tylko metalowy spód. 
Może tak będzie Ci łatwiej. Tritiona (bloko pompka ) składa sie z 3 elementów 
1. Blok z plexi
2. Element czarny co jest między innym dystansem ( z niego wychodzi mocowanie do płyty głównej)
3. Metalowa podstawa (niklowana) co styka się z procesorem.
Ja użyłem tylko elementu nr 3.
 
Ja miałem otwój wycięty w wtopie torche większy niż złączka 1/4". Kupiłem jakiś króciec 1/4" co służył do gwintowania w moim przypadku. Króciec posmarowałem olejem a otwór w pleski żywica epoksydową. Potem wkręciłem/wepchałem króciec. Po wyschnięciu żywicy i lekkim podgrzaniu elementu króciec wykręca sie dośc łątwo i zostaje ładny gwint zrobiony z żywicy.
 
 
Dla wyjaśnienia zdjęcie co wrzuciłem jako ostanie to wersja "v1" wersja "v2" widoczna jest na fotkach co dałem wczoraj.
Link to post
Share on other sites

Elementy poza metalową podstawą z Tritona robiłeś sam? Wygląda to bardzo dokładnie i profesjonalnie.

Ile mm wystaje stopa poniżej elementu x? 1-2mm?

Ile grubości ma element x i back plate?

Najlepszy byłby rysunek techniczny. ;)

Silikon robiący za uszczelkę to jest silikon zwykły bezbarwny sanitarny?

Dysponuje wersjami v1 i v3 z tego co widzę i właśnie v1 chcę przerobić na blok GPU. V3 wyląduje na CPU. Zresztą sam nie wiem. V1 działa bardzo dobrze więc można go zostawić na procku...

 

Robiłem wczoraj przymiarki całego Tritona do karty graficznej i moje zaskoczenie było spore. Otwory montażowe radiatora karty pasują niemal idealnie z rozstawem śrub z Tritona ale po przekątnej. Jedynie może mnie blokować płyta główna. Jak się "minie" to na mm.

Zostanie kwestia radiatorów na ram o ile będzie się grzał i nawiew na vrm karty lub zmiana oryginalnego radiatora na większy. Jestem ciekaw ile ciepła odbierze blok karty więc może nie będzie trzeba kombinować z chłodzeniem pamięci.

 

Tak to wygląda:

 

http://vpx.pl/i/2015/03/25/IMAG2828.jpg

 

 

http://vpx.pl/i/2015/03/25/IMAG2829.jpg

 

 

http://vpx.pl/i/2015/03/25/IMAG2830.jpg

 

http://vpx.pl/i/2015/03/25/IMAG2831.jpg

 

http://vpx.pl/i/2015/03/25/IMAG2832.jpg
 

Link to post
Share on other sites

Elementy z plexi zostały przez mnie zaprojektowane i zlecone do wycięcia (ok 30zł koszt +kw). Sam wycinania się nie podejmowałem bo jest to nieopłacalne skoro tanio i dobrze ktoś to wytnie laserem albo ploterem.

 

Metalowa częśc wystaje ok 2mm (grubość tej podstawy).

Wszystkie elementy tworzywowe są wycięte z 5mm plexi. "Element x" musi mieć 5mm minimalnie bo wymaga tego podstawa Tritiona (metalowy element).

 

Ja dawałem silikon bezbarwny sanitarny jako uszczelkę.

 

Jeżeli robisz drugiego loopa i wejdzie Ci Trition na GPU to bym nie przerabiał nic, jedynie na pewno musisz kupić złączki kątowe. Minusem bloko-pompki jest to że przenosi wibracje na GPU czy tam MOBO przez co jest trochę głośniej. U mnie jak ściągnąłem bloko-pompke z procka i zrobiłem osobne mocowanie trochę się jeszcze uciszyło. Nie słychać jej teraz przy ok 3.2k przy zamkniętej obudowie.

 

Pamiętaj że stosując LC tylko na sam rdzeń grafiki pasuje założyć radiatory na pamięci, a napewno musisz to zrobić jak zamierzasz kręcić dość mocno kartę.

 

Ja oprócz radiatorów mam jeszcze delikatny nawiew (widać na zdjęciach Pure Wings 2 92mm dmucha na low rpm na karte) i radiator ma temperaturę ok 50 stopni po OC przy zamkniętej budzie.

 

BTW// Jak założysz całego Tritiona na GPU to musisz zrobić backplate by grafiki nie gieło bo trochę on waży.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

i zlecone do wycięcia (ok 30zł koszt +kw)

 

Możesz mi powiedzieć jakiej firmie to zleciłeś? Razem z materiałem i robocizną tyle wyszło?

 

 

"Element x" musi mieć 5mm minimalnie bo wymaga tego podstawa Tritiona (metalowy element).

 

Nie kumam, jak to wymaga? Możesz jaśniej?

 

 

jedynie na pewno musisz kupić złączki kątowe.

 

Możesz mi podać dokładny model albo najlepiej link do sklepu ? Najlepsze były by takie dwuczęściowe, żeby nie było problemu z zakręceniem ich obok siebie.

 

 

Pamiętaj że stosując LC tylko na sam rdzeń grafiki pasuje założyć radiatory na pamięci, a napewno musisz to zrobić jak zamierzasz kręcić dość mocno kartę

 

 

Kręcić karty nie mam zamiaru. Przed mocowaniem radiatorów na pamięć chcę sprawdzić ile ciepła zabierze Triton z GPU i przy okazji z okolicy.

 

 

Ja oprócz radiatorów mam jeszcze delikatny nawiew (widać na zdjęciach Pure Wings 2 92mm dmucha na low rpm na karte) i radiator ma temperaturę ok 50 stopni po OC przy zamkniętej budzie.

 

Tak, nawiew raczej dołożę ale w postaci wielkiego wentylatora z frontu Luxe. Zamocuję go bliżej karty żeby dmuchał wprost na nią. Taki plan.

 

 

BTW// Jak założysz całego Tritiona na GPU to musisz zrobić backplate by grafiki nie gieło bo trochę on waży.

 

Tak, oczywiście. Mam backplate ze starego chłodzenia 775 i może podejdzie. Jedynie będę musiał zmienić śrubunek.

 

Co do drgań i hałasu to nie przeskoczę tematu.

Link to post
Share on other sites
Możesz mi powiedzieć jakiej firmie to zleciłeś? Razem z materiałem i robocizną tyle wyszło?

Tak z materiałem. Jak wrócę z pracy i nie zapomnę to poszukam i jak znajdę wyśle Ci na PW.  Ale ja zrobiłem projekt i wysłałem do wszystkich tech firm co się na allegro oferują i wybrałem najtańszą opcje (ceny wahały się od 30zł do ponad 150zł )

 

 

 

Nie kumam, jak to wymaga? Możesz jaśniej?

Z metalowej podstawy wystają takie blaszki czy tam żeberka przez które przepływa woda (jak rozkręcisz tritiona będziesz wiedział o co chodzi) i one mają wysokość 5mm więc z tego to wynika.

 

 

 

Co do drgań i hałasu to nie przeskoczę tematu.

 

Przeskoczysz jak zrobić tak jak ja czyli osobno blok osobno bloko-pompke :)  

 

 

 

Tak, oczywiście. Mam backplate ze starego chłodzenia 775 i może podejdzie. Jedynie będę musiał zmienić śrubunek.

 

Zawsze możesz zrobić tak jak ja i wyciąć z plexi to. 

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Witaj w świecie problemów Tritona. 8-) Czy to v1, v2, v3 i tak bym go pilnował.

Poczekaj niech się pasta wygrzeje. Kilka stopni jeszcze spadnie. U mnie w stresie na Notua NH-U12P SE2 miałem pod 75st...teraz nie przekracza 55...z blokiem FC na płycie głównej w tym samym obiegu. ;)

Jak tylko zmienię chłodnicę, weże to pewnie efekt będzie jeszcze lepszy. Ah, i jeszcze drugi Triton na GPU. :->

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam Gelid GC Extreme nie potrzebuje wygrzewania. Na karcie ciągle jest srajtaśma więc jakieś zabezpieczenie jest. Według mnie pompka na 50% ustawione przez bios jest słyszalna. Co do temperatur to były następujące:

OCCT Linpack AVX ~25 minut, procek 4.5GHz 1.185V
Grandis: 80, 81, 80, 79

Triton: 60, 61, 61, 61

A wentylatory tritona na max obrotach dają czadu :D w prawie całym mieszkaniu je słychać :D

Tak to na razie wygląda:

triton2.JPG

Link to post
Share on other sites

Ile masz obrotów na tych 50℅ ? Jeżeli ok 3k to powinn być cicho. Czasami głośno jest jak jest mało płynu w układzie, dlatego ja zalewam po korek zawsze i dobrze odpowietrzam:-)

 

Btw// przy mojej chłodnicy co jest na zewnątrz obudowy napełnianie i odpowietrzanie trwa ok 2 min:-)

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Pewnie mało kto testuje z AVX i dlatego mają takie niskie temp. AVX potrafi podpić z 15-20 stopni temp. Ja mam na maks obciążonego G3258 4.2ghz 1.256V i mam ok 70stopni w moim układzie.

 

 

 

Jak prawidłowo odpowietrzyć układ?

W Tritionie torche zabawy, trzeba kołysać trzęść kompem i dolewać płynu :) bez dolewania dobrze tritiona chyba nie odpowietrzysz.

 

U mnie z nexxxosem to wygląda tak. Podkładam coś pod przednie nóżki obudowy(powietrze przesunie sięku górze w chłodnicy czyli tam gdzie mam korki)  odkręcam korek z góry chłodnicy i powoli wlewam płyn. Jak się układ zapełni włączam kompa i dolewam pod korek. Powietrza nie zostaje anie grama :)

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...