Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Prawdą jest taka że Triton był zbyt piękny by mógł być prawdziwy... moim zdaniem potrwa to jeszcze co najmniej pół roku zanim wyeliminują reszte błędów konstrukcyjnych o ile całkowicie to chłodzenie nie wypadnie z produkcji. Raijnitek strzelił sobie tym produktem w stopę bo jakość jego innych produktów jest bardzo dobra a to zepsuje im opinię.

 

 

Link to post
Share on other sites

też jestem zdania że bardziej to wina złego pakaowania niż wada konstrukcyjna, bo to co do tej pory porawiają to tylko i wyłącznie konstrukcje bloku np. żeby nie wadziła o kondensatory jak ktoś ma je w sekcji zasilania, amikocio z kim kontaktowałeś się w sprawie reklamacji ???, kolejna sprawa to odsprzedam chłodnice od raijinteka, może ktoś chce rozbudować swój zestaw ???, i 3 ktoś poleci jakąś blokopompkę jak by raijintek nie uznał mi gwarancji albo trwało by to zbyt długo ???

Link to post
Share on other sites

a co powiecie o tym http://allegro.pl/chlodzenie-wodne-bigwater-760-pro-2u-bay-drives-i5036661818.html :?: bo widząc co się dzieje z tritonem (sprawnym po przesyłce) odechciało mi się go kupować  a tego thermaltaka można dostać za 480 zł w salurion

 

lub jakie inne zestawy polecacie za godne uwadze śmiało możecie wysyłać po kilka ofert

Edytowane przez AmIdAmArUxCS
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien  :co:  

 

Minimalnie coś tam przestrzeni w szczycie reza jest ale chyba odrobina powinna być. 

 

Jesteś pewien że idzie na 5v a nie na 12v??

 

U mnie pompa staje się nei słyszalna przy ok 2k poniżej po przyłożeniu ucha jej nie słyszę. Żeby zobaczyć czy działa muszę sprawdzić jej obroty w jakimś programie bo jej nie słyszę.

 

 

 

Ale może masz koło pompki jakiś pęcherzyk powietrza, spróbuj potrzepać blokiem, powietrze mogło się gdzieś zablokować

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Tak ewidentnie h105 bzyczy, trytek jest o wiele cichszy na 12v delikatnie buczy.

Teraz wiesz czemu twoj trytek kosztowal 240zl.

Co to ma do rzeczy.

 

Jesteś pewien że idzie na 5v a nie na 12v??

 

U mnie pompa staje się nei słyszalna przy ok 2k poniżej po przyłożeniu ucha jej nie słyszę. Żeby zobaczyć czy działa muszę sprawdzić jej obroty w jakimś programie bo jej nie słyszę.

 

 

 

Ale może masz koło pompki jakiś pęcherzyk powietrza, spróbuj potrzepać blokiem, powietrze mogło się gdzieś zablokować

 

Podłączyłem pod mobo gdzie zszedłem na 60%. Podłączyłem później do 5V pod kontroler obudowy i jest trochę ciszej. Słyszę ją wyraźnie z 1,5m od obudowy, no ale mój PC jest bezgłośny.

 

Jak dużo przestrzeni jest u Ciebie w szczycie reza?

 

Potwierdzam, ja jej nie słyszę.

 

Jakaś wadliwa może  :co:

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

No to coś nie tak z pompą pewnie. Jestem w stanie wyłapać jej dźwięk bez problemu z 3 metrów.

 

U mnie jest mała wolna przestrzeń w szczycie reza, lecz chłodnica jest odpowietrzona. Próbowałem pomachać obudową poobracać nią nawet, lecz nic nie to zmieniło.

 

Zdjęcia:

 

http://i.imgur.com/Xa8NwWp.jpg

http://i.imgur.com/hYrybhX.jpg

 

Link to post
Share on other sites

 

 

No to coś nie tak z pompą pewnie. Jestem w stanie wyłapać jej dźwięk bez problemu z 3 metrów. U mnie jest mała wolna przestrzeń w szczycie reza, lecz chłodnica jest odpowietrzona. Próbowałem pomachać obudową poobracać nią nawet, lecz nic nie to zmieniło.

 

 

Jesteś pewny że pompka pracuje na 5v? z tego co widzę podłączyłeś ja pod wyjście 4pin, nie wiem jak u ciebie ale gdy ja podepnę wentylator lub pompkę 3pin na wyjście na mobo 4pin to automatycznie mam 12v bez możliwości regulacji.

Link to post
Share on other sites

sysfan


Podłączyłem też pod cpu przez adapter low noise od noctua i też wyraźnie pompka jest słyszalna.


Odnośnie moich zdjęć... czy u Was po pozbyciu się powietrza z chłodnicy też jest taka wolna przestrzeń w rezie jak u mnie?

Link to post
Share on other sites

Ja  odpowietrzałem taśtając na wszystkie strony obudową z chłodnicą zanim trytka zamontowałem na CPU i powietrze wyszło z chłodnicy ale nijak nie udało mi się go całego pozbyć z reza bo jakbym nie kręcił to cofało je do chłodnicy....ja pompki nie słyszę 50cm od kompa tylko szum delikatny wentylów a o 3m nie wspomnę, pompka skręcona na min przez płytę. Ja to mam problem z jednym uchem przez jedną wspaniałą pracę i na lewe ucho słyszę lepiej w sensie potrafię wyłapać wyższe tony ale bez  przesady. Chyba ,że masz naprawdę mega dobry słuch :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...