Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Ja absolutnie nie krytykuje tritona - odniosłem się tylko do faktu, że stwarza problemy przy modyfikacjach.jezeli ktoś nie zamierza majstrowac to jest to fajne aio.

Mania, oczywiście podgrzewalem pistoletem przy wykrecaniu - po podgrzaniu złączki wykraczają się elegancko - ale na gwincie pozostaje klej, gwint uszkodzilem przy wykrecaniu nowych zlaczek.

oczywiscie, to że mi nie poszło, nie znaczy ze inni będą mieć problemy.dodatkowo nie da rady do końca wkręcić zlaczek w chlodnice od tritona. Złączki ek ciekły, ale po uszczelnieniu teflonem jest ok.

przed kupnem tritona nie wiedziałem ze można kupić sama pompke/blok - a takie coś właśnie jest w ofercie i kupiłem eisberga solo.wkrecanie zlaczek w porównaniu do tritona to bajka - no i resztę podzespołów możemy kupić wedle uznania - dla mnie wąż, złączki , wentyle z tritona to niepotrzebne śmieci i nawet gdybym zamontowalem tritona to i tak by to wylądowało w pudle...czerwony kolor jaki uzyskujemy po dodaniu barwnika wygląda słabo - dopiero po dokupieniu płynu układ wygląda ok.

W aż - nie zrobimy na nim ciasnego łuku - jeżeli dla kogoś układ weza jest istotny to może mieć problem, szczególnie w mniejszych budach.

 

PPodsumowując zamierzacie modyfikować układ , kupcie eisberga solo.

Dodam że napełnianie układu to jakaś masakra - chodzi o odpowietrzanie.

 

Jurek - dzięki, nie mogę wkleić linka ale na konkurencyjnym forum w dziale worklogi jest więcej opisane, i oczywiście więcej zdjęć.

 

Co do testow, czekam na wolną chwilę - chce protestować, optymalnie podkręcić cpu no i 980 strixa.jestem dobrej mysli - choć wcześniej miałem dobry zestaw WC, wiec cudów się nie spodziewam ;)

 

Żeby było cicho -tzn dla mnie pompka musi być skręcone do max 7 -8V.

 

PS

Liczę ze swojego tritona jeszcze odratuje.

Link to post
Share on other sites

Kolega hajper podarował mi nowy blok v3 i dziś do mnie dotarł. hajper, jeszcze raz dzięki serdeczne! :)

Mam w planie założyć go na procesor a ten v1, który mam obecnie przerobić na blok karty graficznej i puścić go na osobnym obiegu i ori chłodnicy trytka. Będą dwa tritony w jednym kompie jak się uda zaczepić go na kartę. Taki plan.

Kupiłem jeszcze sporą chłodnicę XSPC RX360 V3 - krowa w porównaniu z "Tritonową" 8-) Na niej poleci CPU i płyta główna.

Czekam na złączki i węża ale angela  znów dała ciała i "przepraszamy ale mamy błąd na stronie, kolega się pomylił wprowadzając towar..." drugie moje zakupy u niech i drugi raz ten sam problem. :>

http://vpx.pl/i/2015/03/19/IMAG2696.jpg

 

 

http://vpx.pl/i/2015/03/19/IMAG2699.jpg

http://vpx.pl/i/2015/03/19/IMAG2690.jpg

 

Srajtaśma w gotowości. :menda:

Link to post
Share on other sites

Blok tritona ma stopę niklowaną a ten Eisberg nie......przy alu chłodnicy niedługo będzie pewnie korozja. Ja tez nie zmieniałem w bloku, nie chciałem ryzykować ;) BTW mój V1 jest jakiś udany po moich modach skoro jeszcze sie trzyma :P v3 w zapasie heheheh

Link to post
Share on other sites

Dobrze, że dotarło całe :)

 

Na wydajność chłodzenia na narzekałem, na początku tylko pompka w V1 była głośna ale po 3-dniach pracowała już cicho. Szkoda, bo gdyby nie awaria to dalej miałbym T. Za to teraz mam jedno z najwydajniejszych AC i przynajmniej mi się nie zsika na kartę :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Blok tritona ma stopę niklowaną a ten Eisberg nie

Dokładnie. No i jeszcze dochodzi głośność pompki. Bez kombinacji z Tritonem nie było by tak wesoło do puki się nic nie stanie. :P

 

 

przy alu chłodnicy niedługo będzie pewnie korozja

Nie będzie jeżeli zrobię dwa, niezależne obiegi.

 

 

mój V1 jest jakiś udany po moich modach...

Mój to daje radę od początku, odpukać. Nie ruszam złączek, na 13/10 przeżyję a rozwalić łatwo. :) Właściwie mój v1 to już v1.1 bo mu przedłużyłem zasilanie. :->

Ma ktoś plan na back plate dla karty pod Tritona? :P

 

 

Dobrze, że dotarło całe :)

Pewnie.

Już wiem skąd opakowanie do przesyłki. :) Tisis.

 

 

przynajmniej mi się nie zsika na kartę

Jak widzisz, ja zawsze zabezpieczony. :]

 

Wielki P.S.

 

Czy stosując złączki 90st do Tritona będzie trzeba zastosować extendery żeby zakręcić obie złączki czy nie?!

Link to post
Share on other sites

 

 

I nadal V1 pchają...

Głupio robią. Niepotrzebne reklamacje i odpukać uszkodzenia sprzętu mogą się pojawić. Nie każdy v1 daje w kość. Moja sztuka śmiga normalnie. Chcę założyć na cpu v3 od Ciebie (będę bardziej spokojny) a v1 na gpu, najwyżej zaleje xonara dx i później zasilacz :P.

 

 

No ja za kilka dni będę porównywał Tritona do S24, LIQMAXA 240 i H100i GTX. Zobaczymy jak się w tym towarzystwie spisze Raijintek ;)

Bardzo jestem ciekaw jak wypadnie. :) Jaką wersję będziesz miał ? v??

Link to post
Share on other sites
Na jakim procku?

Mój cep :D

 

Wyniki po OC na 4.3GHz, went max rpm, occt linpack bez avx , w pomieszczeniu 24.4 stopnia, pompka 75%

Triton: 68/68/66/65

H105: 63/62/60/60

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

 

 

Testowałem h105 i Tritona, na seryjnych wentylatorach h105 o 6 stopni lepszy.

Ładnie, tylko te 6 stopni nie jest wymierne z ceną około 150zł wyższą za H105 a do tego dochodzi głośność. ;) Napisz jeszcze jak wypada głośność H105.

Link to post
Share on other sites

Skoro jesteśmy w fazie testów Tritona z różnymi innym podzespołami to na dniach podzielę się wynikami Tritona z chłodnicą XSPC RX 360 V3. Zobaczymy jak sobie radzi z CPU i płytą główną. :] Oczywiście jak angela w końcu wyśle paczkę! :[

Link to post
Share on other sites

Tak to mniej więcej wygląda teraz u mnie http://s1371.photobucket.com/user/Asica10/library/PC

Nie umiem robić zdjęć więc wygląda to średnio, ale w rzeczywistości prezentuje się bardzo dobrze (oczywiście moje zdanie)

 

 

Z Tritiona została tylko bloko pompka.

Na dniach jak paczka dotrze to zamontuje na procka EK-Supremacy EVO - Full Copper (kupiłem w dobrej cenie) zobaczymy czy temperatury spadły:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...