Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Nie dorzucasz GPU?

Nie.myslalem o posejdon gtx980, ale bałem się ze nie zmieszcza goni budzie, dwa -240 mm chłodnica to mało na cpu i gpu.niestety max co mogę włożyć to 240.

 

 

Ciekaw jestem jak ten triton działa.u mnie będą na nim dwa 120mm alpenföhn.

Link to post
Share on other sites

Tak jest to wersja V3 lub V2, jęzeli nie widać żadnych pęknieć w pleksi nie masz co się martwić o nieszczelności. 

 

 

btw.// Proszę Was o informacje czy procesor wystaje trochę powyżej socket? chodzi mi o to czy całe gniazdo mocowanie razem z zapięciem jest niżej niż zamontowany procesor??

 

Pytam ponieważ biorę się za DIY blok na CPU, a bloko-pompka Tritiona posłuży tylko jako pompa i rezerwuar.

Link to post
Share on other sites

Tak wystaje ponad socket, jeśli o to ci chodzi.
widac to na tym zdjęciu:

http://www.channelpro.co.uk/sites/channelpro/files/intel_haswell.jpg

 

Co do bloko pompki z tritona tez miałem taki pomysł, żeby kupić jakiś bok od EK na cpu a a bloko-pompka jako rezerwuar i pompka :D

Link to post
Share on other sites

Napisał, że zamówił nowe bloki. Jak przyjdą do niego to wyśle nam. :D

 

 

Ja swojego tritona jednak odesłałem na gwarancję w morelach i dostanę zwrot pieniędzy. I tak moja krótka przygoda kończy się z tym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

A ja wam drodzy forumowicze zadam pytanie, a mianowicie: Jaki GTX 970 byłby najbardziej opłacalny pod wc? 

 

 

Ps. Moja wina- nie na temat, ale chodziło mi głównie o te chłodzenie :3

Edytowane przez seikishi
Link to post
Share on other sites

 

 

Pytam ponieważ biorę się za DIY blok na CPU, a bloko-pompka Tritiona posłuży tylko jako pompa i rezerwuar.

 

Widzę thcmaniac ,że robisz jak ja na początku pisałem :)

 

Podobno pasuje od fortisa II.

 

Pasuje ale trzeba delikatnie rozwiercić otwory w montażu oraz zrobić wcięcia bo trytek ma pod miejscem z blaszkami ze śrubkami wystające elementy podstawy. Wszystko robiłem za pomocą dremla i odpowiednich do niego narzędzi.

Link to post
Share on other sites

Widzę thcmaniac ,że robisz jak ja na początku pisałem :)

A no tak :)

 

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie Tony wyśle mi nowy blok wieć sprzedaje mojego Tritiona (może ktoś chętny wersja bloku v2???), a za kase z sprzedaży kupuje http://angela.pl/p8987,alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-240mm.html do tego złączki EK i wąż 16/10, zaleje wszystko Borygo. 

 

Kiedyś jak będe miał troche gotówki to zrobie wersje bloku na GPU v2 i założę złączki kątowe. 

 

Ogólnie chce zrobić tak te bloki by wyglądały dużo lepiej niż wersja v1 na GPU.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

 

 

Znacie jakiś dobry sposób żeby usunąć plombę widoczna na zdjęciu bez jej uszkodzenia, tak abym nie stracił gwarancji?

 

Nożykiem do tapet delikatnie wsuń pod plombę i powoli odrywaj. Ja tak zrobiłem i nic nie straciłem. Mi Trytek działaaaaaa cicho i chłodno a jak widzę z tego tematu powoli robi się taki "tasiemiec serialowy" :rotfl: 

Link to post
Share on other sites

Znacie jakiś dobry sposób żeby usunąć plombę widoczna na zdjęciu bez jej uszkodzenia, tak abym nie stracił gwarancji?

 

 

 

Nożykiem do tapet delikatnie wsuń pod plombę i powoli odrywaj. Ja tak zrobiłem i nic nie straciłem. Mi Trytek działaaaaaa cicho i chłodno a jak widzę z tego tematu powoli robi się taki "tasiemiec serialowy" :rotfl:

 

 

Ale po co ? Wystarczy odkręcić 3 pozostałe, tą z plombą łapiesz szczypczykami i delikatnie odkręcasz. Pójdzie lekko bo chłodzenie nie będzie na nią napierać a ryzyko uszkodzenia plomby, czy jej późniejszego zgubienia zerowe

Link to post
Share on other sites

Kurde... zadowolony dzis wziąłem się za wymontowywanie Tritiona w celu sprzedaży na allegro wszystko było ok do póki Żonka nie zauważyła rysy czy to pęknięcia na bloku koło kabla pompki....  

 

Patrzyłem na zdjęcia robione z miesiąc temu i faktycznie jest ta rysa czy coś (widocznie taki przyszedł od Tonnego tylko że tego nie zauważyłem) 

 

Zdjęcia tutaj http://s1371.photobucket.com/user/Asica10/library/Raijintek%20Triton?sort=3&page=1

 

Cieknąć z tego nie cieknie bo bym przez ten miesiąc zauważył.

 

 

Chce ktoś móże kupić z takim defektem to chłodzenie?? 

 

 

Jak nikt nie będzie chciał to zaczekam jak Tonny wyśle nowy blok i wtedy sprzedam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...