Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

To co wiemy to: v2 ma długi kabel i parę zmian w bloku, v3 długi kabel, kolejne zmiany w bloku + wcięcia na czarnym plastiku podstawy bloku (większych różnic w stosunku do v2 nie ma no może oprócz wklejonej podstawy bloku). Zmiany w bloku Raijintek wprowadzał w zasadzie po cichu, brak rozgraniczenia po nr seryjnym czy coś- tylko i wyłącznie wygląd samego bloku mówi nam jaką wersją jest :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

u mnie nieszczelnosc pojawiła się gdzieś w okolicach pompki a nie złączek które wykręciłem a i mam wersje v1

 

Po to jest min. ten wątek żeby wystrzegać się pierwszych wersji bloku i odsyłać bez niepotrzebnego ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Link to post
Share on other sites

jak narazie widzę że płyty za sobą nie pociągneło, ciekawe czy coś da jak napiszę do rajniteka, blok jest nieszczelny w miejscu gdzie jest pompa, jak narazie rezygnuje z tego zestawu mam już praktycznie wszystko poza bloko pompą od rajniteka ale kupuje inną i osobiście nie polecam kupna tego zestawu, tym bardziej że teraz są 3 wersje i nigdy nie wiadomo jaką się dostanie, ja miałem do wczoraj v1 i była szczelna ale pojawiła się nieszczelność nak jak u innych użytkowników w pompce czyli wyciek był tam gdzie wychodzi kabel od pompki 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z tym że wczoraj pojawiła się nieszczelność, ja jak narazie podziękuje rajnitekowi, i złoże sobie sam zestaw, z jakością rajniteka ten zestaw nie ma nic wspólnego, złączki to tanie badziewia, które są wklejane, chłodnica z aluminim i bloko chłodnica która może mieć defekty czy wycieki, oraz nie pasuje z płytami które mają kondensatory w sekcji zasilania procesora od v3 wprowadzili złobienie żeby kondensatory nie wadziły, według mnie nie warto się interesować rajnitekiem 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Info z moreli

 
Witam,
Produkt zostaje przyjęty warunkowo ze względu na charakter uszkodzenia, produkt zostaje wysłany do serwisu gdzie zostanie podjęta decyzja odnośnie jego reklamacji, jak tylko otrzymamy jakieś informację zostaną państwo o tym poinformowani drogą mailową.
Link to post
Share on other sites

W piątek wysłana, dzisiaj dostarczona z moreli wersja V3. Wygląda w porządku, jednak faktycznie mogli by się bardziej przyłożyć do pakowania tego w kartonie.

 

Podłączyłem na razie pompkę pod regulator obrotów i pokazuję maksymalnie 4tyś obrotów, błędny odczyt?

Edytowane przez dante2kx
Link to post
Share on other sites

Ten TRITON to za darmo bym tego nie chciał. Badziewie jakich mało. Okazało się że wczoraj u znajomego byłem go odwiedzić, kupił ten shit. Kilka dni wytestował i przecieki. Wersja V3. Straszne badziewie.

 

Osobiście jak by mi to ktoś za darmo dał nawet dopłacił bym tego nie chciał. Strach o inne podzespoły. SZOK że takie coś do sprzedaży dopuszczają. 

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie dam się tak łatwo. Zapewne będą próbowali mi wmówić, że jak uszkodziłem blok z tego co czytam na internecie. Wysłałem już im niezły opieprz w wiadomości, że oddawałem na uszkodzenie fabryczne a nie na reklamacje do producenta. Kurde człowiek godzinę po odebraniu chłodzenia zgłasza uszkodzenie fabryczne i do tego przyjmują mi go warunkowo. Jak ten email nie poskutkuje to postrasze rzecznikiem i że zgłoszę do UOKiK to może zadziała. Drugi raz nie dam się w konia zrobić. Czekałem prawie 3 miesiące na nową płytę główną...

Link to post
Share on other sites

Ja dostałem dziś emaila od morele:

 

 

Witam serdecznie,

kontaktuję się z Panem odnośnie realizacji  zamówienia.
Niestety zamówienie nie może zostać zrealizowane z wybranym chłodzeniem ze względu na niewystarczającą ilość produktów w naszym magazynie. Najmocniej przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

Bardzo proszę o informację zwrotną czy byłby Pan zainteresowany wymianą produktu na inny, czy wolałby Pan usunąć zamówienie?

 

Znalazłem sklep, który na allegro sprzedaje ale nie wiem jaką wersję od nich dostanę v1, v2 czy v3. Czym te wersje się różnią? I jak je rozróżniać?

Link to post
Share on other sites

W piątek wysłana, dzisiaj dostarczona z moreli wersja V3. Wygląda w porządku, jednak faktycznie mogli by się bardziej przyłożyć do pakowania tego w kartonie.

 

Testowany 2h, dodany barwnik i kolejne 5h na maksymalnych obrotach pompki. Oto rezultat

http://i58.tinypic.com/15q6yrk.jpg

 

Zgadza się, pęknięcie na całej długości ale jeszcze nie ma wycieku

Oczywiście śledząc ten wątek bardzo dokładnie sprawdziłem blok przed podłączeniem i żadnych pęknięć nie zauważyłem (chyba że była niewidoczna z białym płynem)

Edytowane przez dante2kx
Link to post
Share on other sites

ja jako były już posiadacz tego zestawu odradzam jak narazie jego zakup nawet v 3 bo wszystkie poprawki nie dotyczą najważniejszego, rezerwuaru który się nierozszczelnienia czy to w okolicach pompki czy przy kablu czy w innych miejscach, narazie zestaw ten nie jest w ogóle wart uwagi choć przypuszczam że większość problemów to złe pakowanie a mianowicie złe zabezpieczenie przed transportem bloko pompki, czy mógł by mi ktoś polecić jakąś bloko pompkę zamiast tej oraz blok na GPU ????

 

oraz link z zdjęciami z przebudowy, dobrze że w porę zauważyłem rozszczelnienie bo komp by dziś już nie działał 

http://1drv.ms/1tXuqoz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...