Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

359zł.... cenią się. Moja sztuka w prawdzie bez wentylatorów kosztowała mnie ponad 100zł mniej...

 

A tu BackPlate z trytki zapoznał się ze szlifierką ;) Element płyty minimalnie wadził o BP i nie chciałem żeby go zgniatał.

 

http://vpx.pl/i/2015/03/06/IMAG2598.jpg

Link to post
Share on other sites

Jestem tego samego zdania. Nawet sam rdzeń opłaca się według mnie wodować. Przecież gdy nawet zwodujemy rdzeń to np. Pamięci czy sekcja będą miały lepiej ponieważ gorące powietrze z radiatora nie będzie na nie wiało, a temperatury na karcie przynajmniej 20 stopni w dół :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ładnie ale...wodować płytę zamiast karty ?....

Dzięki ale... nie rozumiem waszego zatroskania. ;)

Czy wodowanie płyty nie przyniesie tego samego efektu dla chociażby procesora? Kupując Tritona nie myślałem tylko o wodowaniu procesora ale i właśnie płyty. Wodowanie karty (tej karty) wg mnie nie ma sensu. Karta w spoczynku ma około 30st. W stresie osiąga około 65st... idąc dalej...karta jest na gwarancji jeszcze ponad 2 lata i nie chcę w razie czego przepychać się z serwisem. Puki co wodowanie karty nie ma sensu.

Wracając do bloku płyty. FC chłodzi wszystkie główne elementy płyty, mosfet NB, SB obniżając temperaturę nie tylko procesora ale większości płyty. Może trochę cyferek. Przy standardowym chłodzeniu płyty NB-SB miał około 55stopni(i więcej)... teraz jest to 35stopni... procesor "stracił" 10st w spoczynku a w stresie (prime95 30min) nie przekracza 55st więc wynik świetny, jak dla mnie. W porównaniu do chłodzenia powietrznego Prolimatech SuperMega czy Noctua NH-U12P SE2.

Reasumując. Wg mnie większy pożytek przyniosło wodowanie płyty niż karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chętnie kupiłbym tego Tritona dla I5 4460 ale niestety nie wejdzie mi do mojej kiepskiej obudowy NZXT H230;/

 

Jak byś pokombinował to pewnie by się dało jakoś tą chłodnicę zamontować. ;)

 

 

 

R3E jest gorące, więc wodowanie tutaj jest akurat dobre. Szczególnie jeśli kupiło się blok jakoś tanio ;)

 

Może nie gorące ale ciepłe. W stresie (gry około 2h) NB osiągał 60st i więcej. Zanim myślałem o LC to radziłem sobie inaczej z temperaturą tej płyty. Nie że się coś wieszało przez jej temperaturę ale wychodzę z założenie, że jeśli coś mogę schłodzić w ten czy inny sposób to dlaczego nie. Nie wyglądało to szałowo ale dawało około 10st mniej na SB i NB.

Blok kupiłem za dobrą kasę. ;) 200zł. Wg mnie było warto zapłacić. 8-)

 

A tak to wyglądało przed LC i w starej budzie:

 

http://vpx.pl/i/2014/11/10/IMAG1434.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam od nie dawna jestem użytkownikiem tego chłodzenie zresztą zakupione od użytkownika forum i teraz mam pytanie odnośnie podłączenia samej pompki tym złączem 3pin. Czy może ona być podłączona do 4pinowego gniazda na płycie czy lepiej przejściówka i do molexa?

Link to post
Share on other sites

Witam od nie dawna jestem użytkownikiem tego chłodzenie zresztą zakupione od użytkownika forum i teraz mam pytanie odnośnie podłączenia samej pompki tym złączem 3pin. Czy może ona być podłączona do 4pinowego gniazda na płycie czy lepiej przejściówka i do molexa?

 

Nie ma różnicy w pracy czy podłączysz z Molexa czy z 4 pinowego złącza na płycie. Jeżeli Twoja płyta potrafi sterować napięciem to dodatkowo będziesz mógł kontrolować obroty pompki. 

 

Ewentualnie możesz zrobić sobie regulator oparty na BD135/137/139 koszt ok 5zł regulacja do 11.5V (lepiej niż na LM317)

Tutaj masz fotki i schemat http://s1371.photobucket.com/user/Asica10/library/Regulator%20napiecia?sort=3&page=1

 

Ja zastosowałem sobie potencjometr nastawny i mogę do tego jescze regulować napięciem startowym od 0V

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

 

 

HAHA, nie mogę... Dostałem info z komputronika, że chłodzenie musza zamówić od producenta i czas oczekiwania 14 dni... Trace cierpliwość i nerwy na te chłodzenie...

Heh, musisz się w nią uzbroić. ;) Wyobraź sobie jak byś po tych 14dniach dostał w końcu Tritona i... zaczyna cieknąć. Czego nikomu nie życzę bo moja sztuka zapene ver.1 trzyma się dzielnie. ;)

Link to post
Share on other sites

skoro masz zapas ...to czemu nie wykombinujesz jak ja czyli montaż jakiś przerobić, kupić chłodnice z miedzi ? :)

mój v1 po uszczelnieniu i polerce stopy działa dzielnie bardzo często 24h :D miedziana chłodnica świetnie spełnia zadanie z JetFlo na niej :D

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Albo zawsze możesz zrobić tak jak ja- własny blok na cpu wykorzystując podstawe z Tritona.

 

Btw. Alphacool nexxos xt45 i złączki Barrowa są już u mnie, blok na cpu i gpu skonczony a bloko-pompka z Tritona jest już tylko pompką i rezem:-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...