Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Ja napisałem jakieś 3 tygodnie temu o blok, że zahaczają kondensatory i co mam z tym zrobić. Napisałem także, że jest nowa wersja bloku w której nie ma tego problemu i narazie nic.... napisał że gada  z Tajwanem co jakiś czas się przypominam ale dostaje info że nie ma jescze odpowiedzi....

Link to post
Share on other sites

Możecie mi podać jakie macie RPM na 5V? Chcę mieć kilka wyników dla porównania.

 

 

 

 

Edit.

Udało mi się zejść z RPM przez ten Low Noise Adapter od Noctua, lecz zauważyłem pewien problem... Mogę niby zejść do 1150 RPM, lecz pompka startuje dopiero od tych 2600 gdy dostanie te ~5V.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

360 starczy spokojnie. Oczywiście lepiej gdyby była 480 lub 2x240 ale też da rade :P

 

 

 

Wreszcie się nie dowiedziałem jakie macie RPM pompki przy 5V   :>

 

Nie odpowiem bo na mojej pompce padło podawanie rpm ale działa regulacja z poziomu płyty mimo to.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem może błąd pomiarowy ja steruje regulatorem i mierze napięciem miernikiem. Wystarczy ze ja ustawie o ok 0.1V a Tobie zasilacz np poda 5.1 albo 4.9v i różnica będzie. Musiałbyś mierzyć napięcie miernikiem i wtedy można porównywać.

 

Na 4v startuje przynajmniej jak otworze HwMonitor to widzę że się kręci :)

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

No to skoro u Ciebie startuje z 4V, no to coś u mnie jest nie tak.

 

 

1. Daję mniej niż 2600rpm (czyli tyle ile u mnie jest na 5V) - obojętnie jaka wartość.

2. Podłączam pompkę

3. Pompa nie startuje

4. Zwiększam stopniowo rpm/napięcie w biosie czy przez system.

5. Po dotarciu do wartości gdzie pompka pracuje na 2600 dopiero startuje.

6. Mogę zejść do 1150 rpm

 

 

Proszę o potwierdzenie jak to wygląda u innych, a dokładniej od jakich RPM / V pompka startuje.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

To nie będzie tak samo w przypadku każdego użytkownika. Masz inną budę, chłodnicę zawieszoną na innej wysokości, inaczej ułożone węże i wreszcie inną sztukę pompki- zawsze będą występować różnice. Moja pompa DCP4.0 startowała na 5V podczas gdy identyczna konstrukcja kolegi nie potrafiła ruszyć nawet na 7V (producent deklaruje 8V jako napięcie startowe). Różnica pomiędzy jedną sztuką a drugą są naturalne. 

Link to post
Share on other sites

jejku,dlugi temat-jak bede mial czas przerzuce caly...ale poki co musze zadac pytanie .

 

Jak podlaczacie pompke?d plyty glownej?

 

wentyle?

 

mam maximus gene VI oraz aquaero 5lt w razie czego-wiec zastanawiam sie c bedzie najlepsza opcja.poki co niestety nie mam jak tego podlaczyc(komp w czesciach)

Link to post
Share on other sites

Czyli najlepiej będzie chyba podpiąć pod aquaero.

 

wentylami tez będzie sterować

 

Kupując nawet nie wiedziałem ze są kolejne rewizje tego chlodzenia, ja mam zasilanie 3 pin, wiec to te nowsze chyba.

 

 

Tak, taki mały projekcik.

Miałem tu założyć worklog ale...zapomniałe, ale jest na innym forum.

planuje do tritona podpiąć rurki, zobaczymy czy się uda.

Edytowane przez Oizo76
Link to post
Share on other sites

V2 / V3 ma jakoś ~20cm.

 

Skoro masz v1 to uważaj na wycieki :P

no to mam 20 cm,wystarczy aby wyprowadzcic wtyczke poza plyte.

 

bede uwazal-tym bardziej ze wykrecilem oryginalne zlaczki z bloku i chldnic.a mocowanie nie jest zbyt pewne.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/537/NMhktK.jpg

 

(dolna rurka d poprawy)

Edytowane przez Oizo76
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...