Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Ale wczoraj ktoś z tej firmy się wyklepał że są daleko w polu jeszcze i karty najwcześniej w połowie sierpnia ujrzą światło dzienne  :D

Podobno go opieprzyli i się zamknął   ;)

Czy to prawda...nie mam pojęcia, ale jestem skłonny uwierzyć że tak.

Link to post
Share on other sites

Można źródło? Skąd wiesz? 

To możliwe, że będą dopiero w sierpniu bo tak jest ze Strixem

 

Kląć mi się chce, ciągle na tej integrze...

Był przeciek ale wszystko usunięto   :)

Nasraj na to, kup 980 na gwarancji, cena i wydajność ta sama i bez cyrków   ;)

Albo poczekaj do jutrzejszej premiery, 1060 na pewno będzie lepszy od RX 480, a że te 200 droższy...  ;)

Link to post
Share on other sites

  Voidereles

Jak bardzo jesteś zadowolony z tego monitora?Jaki zakres freesync on posiada (35-75 czy 40-75hz)?

Zdziwiła mnie strasznie cena tego monitora,bo  1250zł to wcale nie tak dużo,porównując go do Asus Mg279q który kosztuje ponad 2500zł. Czy wszystkie gry natywnie obsługują tą rezolucję?(co mi się przypomina że chyba z Fallout 4 był z nią problem).Jak nie wiesz co zrobić to możesz mi go sprzedać.hehe

Posiada on jakieś wady?(BLB albo IPS glow)

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak bardzo jesteś zadowolony z tego monitora?Jaki zakres freesync on posiada (35-75 czy 40-75hz)? Zdziwiła mnie strasznie cena tego monitora,bo  1250zł to wcale nie tak dużo,porównując go do Asus Mg279q który kosztuje ponad 2500zł. Czy wszystkie gry natywnie obsługują tą rezolucję?(co mi się przypomina że chyba z Fallout 4 był z nią problem).Jak nie wiesz co zrobić to możesz mi go sprzedać.hehe Posiada on jakieś wady?(BLB albo IPS glow)
 

 

Ja jestem bardzo zadowolony, kupiłem go prawie nowego, z foliami wszędzie, za 800 złotych, z całą gwarancją minus pół roku, posiada 40-75 ale ludzie mówią że bez problemu najmniejszego kręcą go do 30-88 . Nie wszystkie, ale jest program flawless widescreen który nam bardzo pomaga. Z tych które na pewno obsługujabo grałem to Doom, Chivalry Medieval Warfare, Wiedźmin 3, World of Warcraft: Cataclysm, w inne gry chyba nie grałem, ale nie wydaje mi się żeby był problem z tą rozdzielczością. Pewnie posiada wady ale mi w nim nic nie przeszkadza ani nic nie razi.

Link to post
Share on other sites

Panowie którzy tu mówią że lubią freesync chyba go jeszcze nie widzieli na oczy.
Ale ze spoileruje wam, "po co dopłacać do g-sync, skoro jest freesync i jest równie dobry" - otóż nie jest.
Zobaczycie jak będziecie mieć "smużenie" w grach. Aaa no i jakość freesync zależy od jakości monitora, np. w kiepskim monitorze freesync działa tylko między 48 a 75fps np. jak masz w takiej sytuacji 47 i mniej fps to Freesynca już nie ma (nie działa).

Link to post
Share on other sites

Widzę że trzeba wyklarować tę batalię Gsync vs Freesync  :D

 

Zacznę od tego że obie technologie oferują tami sam efekt, czyli eliminacja tearingu oraz fps-dropów. Panuje w sieci taka nieprzyjemna atmosfera że freesync jest gorszy bo ghosting itp.

 

bzdura

 

 

już tłumacze

 

Wszystko wyszło z tego filmiku:

 

 

 

 

Ten test ukazał się w marcu 2015 roku i polała się fala hate'u na amd ze freesync jest gorszy i powoduje ghosting co widac na filmie i od tamtej pory taka opinia krazy w sieci co jest kompletnie bzdurne

 

Teraz to wyklaruje

 

Na filmie z linku widzimy test windmill z udzialem ASUS PG278Q Gsync , LG 34um67 freesync oraz Benq XL2730Z freesync. Jak widac w przypadku ASUSa obraz jest idealny, 0 ghostingu. na BENQ jest okropny ghosting a na LG delikatny.

 

O ile monitor LG to matryca IPS i to normalne ze delikatny ghosting bedzie ale dla ludzkiego oka niezauwazalny na tym poziomie to, dlaczego w przypadku tej samej matrycy w ASUS i BENQ czyli TN, na Benq jest okropny ghosting ?? No wlasnie. I nikt nie zadal tego pytania, i poszla fala hejtu na freesync. 

 

A wszystko rozchodzi sie o to ze Benq dal za przeproszeniem du*y i dal do testu taki bubel. w firmware V1 tego monitora kiedy wlaczalo sie freesync z automatu wylaczal sie overdrive i nie dalo sie go wlaczyc, stad taki duzy ghosting. Zostalo to poprawione w rewizji V2 V3 V4 ale niesmak do freesync pozostal do dzis.

 

Byc moze celowy zabieg ... nvidia sypnela kasa ?

 

Oczywiscie moge sie jedynie zgodzic ze monitory z modulem Gsync sa pod kontrola Nvidii stad minimalizacja bubli jak to zrobil Benq, ale nie zgodze sie ze Freesync dziala gorzej. Moglbym rownie dobrze stwierdzic ze to Freesync dziala lepiej opierajac sie na tym filmie:

 

 

 

 

Mam nadzieję, że jak najwięcej osób to przeczyta i przestanie jak mantre głosić swą błędnie nabytą wiedzę.

 

A tak w ogole wypowiadanie się na temat monitorów w temacie o nowych radkach jest trochę nie teges 

Edytowane przez phx1990
  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...