Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Są tacy co grają po 6h i wtedy wychodzi nawet te około 100zł o których mówię ;)
Edit: A są tacy skoro słyszy się że ktoś kupił nowego rx 480, zrobił maraton 7h w wieśka 3 i nowy rx 480 spalił mu albo płytę główną albo tylko slot pci-e.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

http://www.gamersnexus.net/guides/2499-diy-amd-rx-480-hyrbid-results-with-bigger-overclocking
Widział to już ktoś?

Mam nadzieje, że niereferenty dobrze będą się kręcić i jakoś dobije do poziomu 980 stock. Jeszcze jak ceny się ustabilizują i będą w miarę to okej to biere.

Taki pobór w ciągu roku ile może kosztować? Raptem parę do kilkunastu złotych?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Taaa po co kupować benzynę jak można kupić diesla, jak kupisz diesla to zaoszczędzisz i będziesz bogaty ..... a kosztami serwisu się nie przejmuj. Mam nadzieje że każdy zrozumiał moją iluzje. 

 

Jak nie będziesz palił papierosów to za 3 lata porsche se kupisz !!!! 

Link to post
Share on other sites

No niezłe jajca - amd wydało właśnie opinię na temat jarających się radków.

Twierdzą, że problem rozwiążą sterownikami.....bo ludzie nie dość optymalnie tuningują swoje karty.

Coś tu jest jednak nie halo. Najpierw kampania, że dadzą więcej wolnej ręki dla ludzi lubiących OC i że niby rewolucja, bo karta tania i nadająca się do VR, a teraz piszą, że przyduszą kartę, aby nie żarła tyle prądu. To jednak ogranicza się przez mniejszą wydajność (niższe zegary i napięcie).

No jest rewolucja jak nic.


A dla śmiechu jeszcze można dodać oficjalne testy ze stronki pcper.com

 

Stockowy radek 480 może żreć ze slotu do 80W zamiast nominalnych 66W, a po OC nawet 95W.

 

Podsumowując - po OC posiadacze radków będący w harcerstwie mogą zaprosić znajomych i pośpiewać piosenkę - "płonie komputer i szumią knieje, drużynowy jest wśród nas......." :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie rozumiem ludzi hejtujacych amd.

Chociażby z tego powodu że jesli amd zniknie/upadnie to nv wywinduje ceny kart :-)

 

Tak jest od kilku lat, a ludzie dalej kupują karty od nV. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyjmując stawkę 0,55 zł za kWh, grając 3 godziny dziennie, roczna różnica między platformą z poborem 250W, a 330W to ~50 zł. Zakładając, że radeon od gtx 1060 będzie brał o te 50W więcej to i tak ta kwota różnicy ktorą będziemy musieli zapłacić(mało osób aż tyle czasu poświęca na gre i to dzień w dzień) wynosi ~ 30 zł. Więc w ciągu 3 lat płacisz 100 zł więcej za karte po OC które zwiększa o te pare procent wydajność. Tak jakbyś płacił za moc, które to podkręcanie ci da, a nie za prąd.

Link to post
Share on other sites

 

 

na temat jarających się radków.

 

Nie radeony się palą ani komp. Tylko w pewnych okolicznościach jak się ma byle jaką płytę to może siąść złącze pci-e.

 

Doinformuj się zamiast gadać głupoty.  

Link to post
Share on other sites

Kilka stron wcześniej w tym temacie ( tak ze 2-3 ):

 

Co do zjaranych płyt widziałem też Rampage IV Extreme na intelku, także tak czy siak jara się wszystko :menda:

 

Także no nie wiem czy to taka byle jaka płyta...

Link to post
Share on other sites

Jak czytam te posty z tym jaraniem płyt od paru stron to mnie zalewa, jeszcze o tym poborze mocy, jak by ktoś kto kupuje nie wiedział ile co pobiera albo w ogóle go to interesowało. Było info że był incydent było, więc po co mielić to kilka stron. Albo z tym ograniczaniem amd. Przeżyłem ograniczenia z napięciem na pcb u nv to przeżyje  w biosie u amd które w niczym nie ogranicza.

Link to post
Share on other sites

Może jestem niedoinformowany, ale znalazłem już kilka postów o spalonych złączach pci-e, kilku spalonych płytach w całości i jedną wzmiankę o zjaranej karcie dźwiękowej na płycie, więc nie do końca ogarniam o co chodzi - że niby bzdury piszę.

PS nie jestem fanem żadnej opcji, ale myślałem, że taka burza medialna że radki w końcu pokażą coś fajnego i konkurencyjnego mnie ucieszyło. Poczekałem nawet z zakupem nowej karty na ich premierę, ale widzę że nie było warto.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

- Core Speed: TBAMHz

- Boost Speed: TBAMHz

damn, nadal brak najważniejszego

 

takie niepewne info:

 

As for the NITRO itself, more information was revealed over the past few days. The card will operate at 1325 to 1350 MHz frequency as revealed by OCUK employee

8pin z tej strony też na +++++:

 

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3886/1350/original.jpg

Link to post
Share on other sites

No i dual bios ^^

Nie wiem czy wszystkie nowe ale to już jest standard od jakiegoś czasu gdy weszło UEFI Bios. I Dual bios nie jest taki jak w płytach głównych Gigabyte dla bezpieczeństwa. Jeden bios to zwykły bios który jest w trybie legacy by działało w starych płytach głównych a drugi to po prostu vBios ze wsparciem UEFI boot. Jak się ma płytę główną z UEFI biosem + system operacyjny zainstalowany pod UEFI + karta graficzna ustawiona na vBios z UEFI to komp startuje te około 4 sekundy szybciej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...