Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Mariusz1978 » Sebastian Oktaba, 01-07-2016 00:14
#5

Sebastian Oktaba, czw., 30/06/2016 23:30 
1. Na Radeony RX 480 jeszcze za wcześnie przy tych cenach
:)
Czekam na wersję 4 GB, bo to może być ciekawsza opcja na chwilę obecną względem GTX 970. Wersja z 8 GB VRAM mimo wszystko teraz nie jest opłacalna.



Przekljam z innego forum bo ciekawa sprawa:

Napisałem dziś maila do sklepu Esc.pl z pytaniem dlaczego ceny RX480 są sporo wyższe od tych zapowiadanych przez AMD, oto co mi odpisali:

'Witam!

Proszę mi wierzyć że jesteśmy dużo bardziej poirytowani sytuacja niż Klienci, ale tylko i wyłącznie ze względu na fakt wprowadzania zainteresowanych w błąd przez pracowników AMD Polska.
Podane przez nich sugerowane ceny są oderwane od rzeczywistości, a do tego bezczelnie kłamią, że to sklepy zawyżają ceny.
W załączniku screen z dzisiejszymi cenami (netto bez podatku VAT) od jednego z największych dystrybutorów w Polsce.

Ma Pan moją zgodę na ewentualną publikacje na forach czy FB aby pokazać że to AMD mija się grubo z prawdą, obarczając nie korzytną ceną swojego produktu sklepy.

Michał Dombrowski
Esc.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, 80-264 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 137, NIP: 9571005159, Regon: 220668354, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000312278, kapitał zakładowy 767.750,00zł.'

Poniższy link do screena, który otrzymałem w mailu:

fotosik.pl/zdjecie/pelne/d07311d6d14ac1c8

 

taka ciekawostka

Ukradłem z PurePC

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po prostu jest to konstrukcja robiona na kolanie ze strachu przed całkowitą utratą rynku.

Płytka jest niedopracowana, pobór z gniazda nie został zweryfikowany przez to przekroczył normy, ewentualnie wiedzieli o tym ale nie było czasu.

Jak pokazano a Pascala to AMD musiało być w niezłym szoku, nie mieli już czym walczyć z 980 Ti a tutaj pokazują się karty o kilkadziesiąt % wydajniejsze, po prostu blady strach musiał wtedy na nich paść.

No to zaatakowali tam gdzie NV nie miała jeszcze zawodników, ale to musiał być efekt "WOW" więc trzeba było z czymś takim wystąpić.

No i mamy,1 wtyczka 6 pin, bo nasza karta jest meeega oszczędna, taka technologia, wicie rozumicie, 14 nm !!

No i cena musiała być "WOW", czyli te nieszczęsne $199, u nas w praktyce karta kosztuje ponad $300 !!

Musieli na czymś przyciąć cenę no i te efekty widać, a wątpię żeby taki jużdopracowany STRIX z bajerami kosztował mniej niż 300+, czyli u nas co najmniej 1500+.

Link to post
Share on other sites
Ja czytałem że koles płyte uwalił przy cf z xfx rx480, te referenty 6 pinowe powinni wycofać.

 

 

Tu kolesiowi tez tania plyta nie wyrabia. Wylacza system podczas grania i to z jedna karta.  :roll:

 

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

RX 480 bez power limitu na wieśku 3 ciągnie 200w z czego 125w ciągnie po płycie głównej... do tego jak włączysz te bajeranckie async compute to wychodzi że do 200w musisz jeszcze doliczyć 40w (wiesiek 3 to chyba jeszcze dx11). Więc co prawda stary ale pewny gtx 970 który ciągnie max 170w kontra super oszczędny RX 480 który ciągnie w DX 12 pewnie z 240w. Edit: A jakbyś jeszcze chciał tego RXa podkręcić to hoho...

 

Coś czuję że referent RX480 z tym 6 pinem może być kartą "kolekcjonerską" bo je powinni wycofać.

AMD powinno zrobić jak kiedyś Atari czyli zakopać te referencyjne RX 480 na pustyni w Nowym Meksyku.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie wkleić wyjaśnienie autora pow. filmiku. Nie żebym się czepiał Was o uwagi w stronę XFX, ale myślę, że warto będzie to przeczytać.

 

- I should clarify. The only motherboards that will likely experience any issues are those with terrible power delivery integration or boards from ~2006 and earlier featuring PCIe 1.0 and 2.0 revisions. Most modern boards - even the cheap ones - should be fine. Again, my suggestion is (just to be safe): wait for third-party 480s to roll out. Search for the 8-pin and 6-pin x2 cards and opt for those.

 

Podsumowując, posiadacze nowych płyt, nawet tych tanich, z PCIe 3.0 nie powinni (ale wciąż mogą) mieć problemów. Obawy autora potwierdza to o czym kilka osób już na forum mówiło, tj, czekanie na niereferenty zasilane wtyczką 8-pin lub 2x 6-pin będzie najlepszym wyjściem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kusi mnie aby sobie zakupić 1080, ewentualnie potem dokupić jeszcze jedną, ale w sumie poczekam do 1080TI 

a obecną kasę zarobioną na brexit przeznaczę, na jakiś konkretny SSD i konkretne wakacje ;)

bo nie sądzę że seria RX 490 czymś mnie zaskoczy. 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

z cyklu wiesci gmine i inne czyli co slychac u AMD ,,pierwsze RX480 jaraja juz komputery,,

 

 

According to an AMD forum post, one user has reported that after playing Witcher 3 endlessly for 7 hours, he started receiving artifacts and everything went pitch black on the display. With modern day motherboards shipping out with on-board debugging LEDs to provide users with a quicker way to isolate issues from their rigs, the user reports that the PCIe slot had died.

 

 

czyli krotko i na temat podczas 7 godzinnego maratonu w wiedzmin 3 na rewolucyjnym RX480 graczowi zaczyly pojawiac sie artefakty na ekranie przypuszczma ze temparatury na polarisie juz  podchodzily pod 98c-100c :D  po czym graczowi wysypal sie czarny ekran uzytkownik napisal na oficialnym forum ze padl mu slot PCI-E

 

na forum zamiescil podzespoly zjaranego PC

https://community.amd.com/thread/202410

 

ubaw po pachy sie szykuje z rewolucja od czerwonych jak to w tej piosence ,,czerwonego szabla gon gon gon,, :) ponizej newsa w linku ktorym podalem jeszcze wiecej informacji o padnietach portach audio PCIE XD aktualizowane na biezonco XD

 

zrodlo: 10min ago http://wccftech.com/amd-rx-480-killing-pcie-slots/

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

przepraszam nie moge sie powstrzyamc aby nie wrzucic plaktu propgandowego z serii rewolucja od AMD ,vr za 199$,, ,,4k gaming za 250$ wszystko od ciapatego wodza mas ludu pracujacego Raja Koduri,,

 

 

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3881/5654/original.jpg

Edytowane przez maniuox
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...