Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

3 godziny temu, Succubus napisał:

Przyznać się, kto miał, kto się bawił?

 

oj tak. Miałem H0 podstawowy zestaw. Potem na targu dokupiłem lokomotywę elektryczną małą, parę wagoników. 

Potem polowałem na proste odcinki torów w składnicy harcerskiej. Zrobiłem makiety, przejazdu kolejowego i nastawni. Trawki, drzewka itp. :)

Nie wiem czy gdzieś mi coś nie zostało.

Aha, pamiętam że ceny takich normalnych elektrowozów to była jakaś abstrakcja, nawet za używane.

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Tak samo..... Czarna lokomotywa węglowa, czerwone kółeczka... Tory co chwilę musiałem prostować te końcówki, co jedne w drugie wchodziły :) A składnicę harcerską co jakiś czas odwiedzałem po Małego Modelarza i modele do sklejania :D Albo popatrzeć na to, co tam leży na półkach. Ech... 

Edytowane przez marko22
  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Succubus napisał:

Przyznać się, kto miał, kto się bawił?

Oczywiście, rarytas - chrzestny przywiózł z NRD, ależ to była jakość w porównaniu do tych wszystkich zabawek "od ruskich".

Pamiętam jak bawiliśmy się z bratem smarując tory masłem i lekko unosząc torowisko na książkach. :D kurde nawet dziś bym się pobawił. %-)

 

image;s=644x461

12 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Ja miałem enerdowskie Piko w rozmiarze TT, z takim przeogromnym transformatorem do sterowania.

to chyba miałem coś podobnego, taki transformator z potencjometrem  (gdzieś chyba go jeszcze mam)

image;s=644x461

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, pendzel_3 napisał:

Pamiętam jak bawiliśmy się z bratem smarując tory masłem i lekko unosząc torowisko na książkach. :D

 

:o Masło było w PRL'u gorzej dostepne niż dziś RTX 3080, a jeden z drugim smarowali nim po szynach w kolejce !!! Mama pewnie była zadowolona...

 

:lol:

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Link to post
Share on other sites

Zawsze chciałem mieć taką kolejkę elektryczną, ale rodzice nie kochali mnie wystarczająco mocno... Kuzyn miał pamiętam z takim regulatorem jak wstawił na zdjęciu pendzel, miał też Atari 65xe, trochę mu zazdrościłem tych ekskluzywnych zabawek.

  • Lubię to 3
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Player1 napisał:

Atari 65xe

 

Od tego kalkulatora zaczęła się u mnie przygoda z IT, co po wielu latach i perypetiach doprowadziło, że już jako stary cap poszedłem na studia (na takiej jednej wojskowej uczelni na dzielnicy, gdzie mieszkam(łem)), a następnie przepracowałem ~25 jako koder. I o ile pierwsze 10 lat naprawdę lubiłem to zajęcie, miałem ciągle potrzebę się rozwijać, to ostatnie lata (a szczególnie ostatnie 5) były dla mnie totalną udręką, tak, że znienawidziłem pracę programisty - ale to nie przez specyfikę tej pracy (bo kodowanie jest fajne), tylko kodowanie pod dyktando, na wczoraj itd. Dziś nienawidzę programowania zawodowego - czasem coś drapnę dla znajomych, albo dla samego siebie. Gdybym mógł cofnąć czas zostałbym kimś innym i cieszył się życiem dłużej.

Zatem mogę napisać, że to małe Atari wpłynęło na całe moje życie :/  Co zrobić ...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Atari 65xe  miałem i ja . Programować też się uczyłem w podstawówce w turbo Pascalu . Na początku było ciekawie . Ale potem na kółku komputerowym to już 90% osób grało zamiast programować (pc 286 z czarno-białym i ekranami) . Wtedy w klasie tylko jeden kolega miał peceta w domu , XT z zielonym monitorem , ale to i tak była przepaść w porównaniu z Atari .

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Player1 napisał:

ale rodzice nie kochali mnie wystarczająco mocno...

Gdyby nie Chrzestny (kawaler) który pracował "w rajchu" też bym sobie mógł tylko pomarzyć, bida była. Ale nie mam wcale pretensji do rodziców - robili co mogli, masło w domu było. :D Babcia miała na wsi krówkę to nawet wiejskie. 

10 minut temu, Succubus napisał:

Atari wpłynęło na całe moje życie :/  Co zrobić ...

Gdybyś się cofnął do tego dnia w którym je dostałeś to sprzedałbyś je a zaoszczędzone pieniądze postawił w zakładach?:)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, BlackCoffe napisał:

LOGO

 

 

3 godziny temu, BlackCoffe napisał:

za pomocą żółwia narysować idealne koło

 

Idealnego koła nie da się narysować na komputerze z grafiką opartą o macierz pikseli, a tym bardziej na małym Atari :)  - ale wiem o co biega :D

 

 

 

Czarna ma dziś urodziny. Wiecie które?  Pierwsze :D

 

yaNbEOm.jpeg

 

 

Najlepszego Czarna, mam nadzieję, że będzie pasować i kolor odpowiedni :evil:

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, BlackCoffe napisał:

No dziś mija rok jak założyłam tutaj konto ;) Szybko zleciało :) 

No proszę rok i już jakie stanowisko  :o.... a my się Obajtkowi dziwimy ze przez kilka lata "dorobił" się kilkunastu nieruchomości i paru złotych na koncie :roll:

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...